1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечкото ќе ви забрани да пиете?

Дискусија во 'Врски' започната од Ani-Honey, 26 јули 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Е на една другарка дечкото и ги броеше пијачките и и се лутеше секогаш, е оваа за „инает„ заврши на токсикологија :)
    Не гледам зошто би забранувале дечковиците да пиете, па тоа е индивидуално, колку сакам ќе пијам, ама тука многу голема улога игра и паметот на девојката, неможе пред негово друштво она да се праи камен да треска глупости и да се влече по земја.
    Лично јас не пијам многу, но знам да се расположам, срам ми е пред друштво или пред дечко, или уште повеќе пред друштвото на дечко ми јас да повраќам, да пијам ко цистерна, да се глупирам.... многу невкусно е тоа за девојче. Ај ми помина тоа време у средно коа се пијанчевме (среќа тогаш немав дечко за озбилно :D ) сега дури дечко ми ме тера да пијам поише :)
    гарант сака да ме злостави :D
     
    На Gunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  2. busavata

    busavata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Мислам дека во тебе е проблемот што му дозволуваш да ти забрани нешто. Некој што може нешто да ти забрани (а и тоа не е морално) се твоите родители. Нормално е тој да се грижи за тебе и да те СОВЕТУВА да не пиеш премногу, или да не пушиш премногу, да не се разголуваш во Декември премногу, но сосема друго е да ти ЗАБРАНУВА.

    Не дозволувај да се однесува како да си негова сопственост!
     
  3. busavata

    busavata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Дечкото е некој кој ме запозна и засака ТАКВА КАКВА ШТО СУМ! Може (и треба) добронамерно да ме советува, ама да ми ЗАБРАНИ? Татко ми ја нема таа привилегија, та некојси што денес го има, утре може не. Јас не пијам многу, но и да сакам да пијам никој нема да ми забрани, и дечко ми кога пие, јас можам да го советувам да престане, ако не сака - не мора, која сум па јас него да му забранувам? Имав другарка, дечко и и забрануваше да пуши, да носи сукњи и фустанчиња, да се шминка, да има другари.... јас и реков - не е тој крива, ти си поглупа од сите глупачи во Македонија заедно.
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ако ми забрани....ништо. Си нарачувам водка

    А ако после 3-4-X чашки ми рече "Алиса, доста беше", тогаш престанувам
     
  5. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Чекај, чекај... сакаш да кажеш ти забранува затоа што така му текнало или затоа што ти пиеш „како цистерна“? Во никој случај нема право да ти забранува било што - твој живот: твои одлуки. Но сепак ако се лути за твое добро, ако ти вели да не пиеш затоа што е загрижен за тебе и не сака да си го уништуваш организмот можеби треба да подразмислиш дали е во право. Не велам дека има право да ти забранува, но сепак, ако е за твое добро треба да бидеш среќна што мисли да ти биде добро, тоа може да значи дека си му многу важна... :)
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Леле аман и тоа има?
    Да ми забрани ,а тој да си пие?
    Е нема ]:)
    Инаку ако примерно си пиеш или ако сте заедно излезени и си пиете заедно зошо забрана?А ако претерува девојката со пиење е веќе незнам....ама јас да пијам сок а тој алкохол-no way :!: само зошто нему му текнало,пфффф...моите што не ми забраниле ,нема шанси никој друг :!:
     
    На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Епа баш и нема некое право да ти забранува. Ако се пијаниш до тој степен да се влечеш по земја срамот е твој. Не негов. Тоа не му е причина да ти забранува. Ако пак пиеш по чаша, две, три, тогаш уште помалку има право.
    Е сега ако ти редовно завршуваш на вц шолјата, негов ред е да те посоветува, да ти укаже дека грепиш, ама не и да ти забрани.
    Ако тој не пие тоа е негово право, ама ти да не пиеш зашто тој не пиел...мислам нема логика!
     
  8. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Му укинувам секс
     
    На mysterious, slatkichKa123, PaLaVa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Мислам дека нема дечко кој не сака девојката да му е во благо алкохолизирана состојба и целото тело и разум да и пулсираат во ритамот на секс.
    Ако ова би ми го забранил,тогаш јас ќе му забранам пристап до мене трајно :D ]:) .
    А околу претерувањето со алкохол,треба најпрво сама да си автозабранам,пред да дозволам некој друг т.е.дечкото или некој од друштво да дојде до тоа да ми сугерира такво нешто.
     
    На Trendafilka и LivingGlam им се допаѓа ова.
  10. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Е алал да ти е за ова! :D
    Многу нормално... не му давај некое време па нека види после како е! :fubar:
     
  11. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Кој е он мене бре да ми забрани? ако сакам ќе локам- има све да испијам.

    По природа не пијам, ама ако сакам ќе си пијам. Не ми рекол да не пијам, т.е да ми забрани, си знае он што ќе го снајде.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Мене никој не смее ништо да ми забрани .
    my life my rules ;)
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Ќе пиете скришум :rofl:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    112
    Jaс сум за да ми забрани ако пијам претерано, ако немам граница...не личи женско да се влечи по земја, да незнае што прави, што зборува.

    За среќа не сум од тие. И не пијам ... ќе се напијам 2 чашки алхохол во месецот и толку .


    Се си има граница, ако е во таа граница нема зошто некој да ти забрани и да ти соли памет.
     
  15. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    бившиот таков беше тој не пиеше а кога пиеше не повеќе од 1 пиво.јас најчесто пијам по 3 вотки и сум малку располозена и него тоа му сметаше.мн ме нервираше и кога ќе излезевме поголемо друштво одевме со другарка ми до шанкот а ние демек до вц ке маневме по 2 вотки и си се враќаме а овај пак не ме сеќаваше хаха... со сегашниот немам апсолутно никакви ограничувања .
     
  16. Miss.M

    Miss.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Кога дечкото ќе ви забрани да пиете???!!!!
    Какво прашање е ова? Ти изгледа си дозволила за повеќе работи тој да ти забрани уште на самиот почеток и сега тој така тебе те има научено. Во никој случај да не си дозволуваш некој тебе нешто да ти забрани. LIVE YOUR LIFE YOUR WAY. IT'S YOUR LIFE! :)))
    П.С Едино можи муШ ти на 30 и кусур години да ти забрани да пијаш. А тогаш веќе и не не личи. Така да, пиј си :)
    Чао, Пријатно :)
     
    На easyyyyy и stilas7 им се допаѓа ова.
  17. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Па не ми забранува туку кога ке ми тргни со пиењето ми вели намали не те личи да се долеваш.А тој си пие,и ми вика гледај ме и учи колку е е грдо да си опијанет вкрај.Ми се има десено неколку пати ко ке сум излезена со другарки да се напијам ама убаво и после да го барам да ме носи дома.И ради тоа ми вика да вардам дека не ме личи.А и вистина е така.Не го личи девојче да се опијанува дотолку.
     
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    И јас по природа сум таква не пијам алхохол, ама да ми забрани ЗНАЧИ АВТОМАТСКИ СТАНУВАМ ЛОКАЧ, сркач на се до што ќе се докопаат овие две раце :rofl:

    http://www.youtube.com/watch?v=0dFKwChzy0A

    :rofl: ах колку само ги НЕљубам овие шабаниш пејачи, ал’ пак, како само добро идат за вакви постови, да се самоотепаш дури... една салатица и ракиица моЛим ти се :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Абе не ми забранил никад. Ама еднаш со другарки толку многу се испијанивме, што земавме микрофон од пејачката и почнавме да ја пееме “две пилуле’’ . Па после продолживме во друга дискотека и пиевме, пиевме... А после дома од wc не излеговме. Додуша јас у дискотеката завршив работа (што да правам, дојде и башка првпат ми се деси :$ ), другаркиве културни беа, дочекаа дома да стигнеме.
    Е утредента, кога му ја раскажав вечерта на мојот љубен, почна да ми вика дека не ми личело девојче сум. И во право си беше. Ама пуста гордост моја. Му се налутив. И не му зборев. Он ми беше крив.
    Се на се, он не ми забрани ништо (и знам дека нема да ми забрани, таков добар е пустиот), ама јас си бев толку изгорена што пола месец после тоа, за нова год. цела вечер сок пиев. Ми се гадеше од помислата на алкохол :)
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    ^^^ Во твоја чест :rofl: хахаха.

    http://www.youtube.com/watch?v=umY1y-FsBzw
    и јас морав да чујам што чудо од песна е, пошто не ја слушам музикава хаха, ама ми се смота филмот во глава, макар не те знам :rofl:

    Па човекот у право си е, не ти забранил, само ти рекол да не си се резилиш со песниве ;) . Уживај бре, прави што ти се прави, што мислиш ти дека е во ред за тебе.