1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечкото ќе ви забрани да пиете?

Дискусија во 'Врски' започната од Ani-Honey, 26 јули 2010.

  1. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Бевме пријатели пред тоа 2 години , се имаме упиено заедно па сеа да ми забрани алкохол :D :D :D се шегуваме понекогаш инаку забрани нема .
     
  2. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Па не пијам повеќе :lol:
     
  3. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    ако пиеш претерано секако дека ке ти забрани ...али ако не.. не е тој некој што треба да ти каже што да правиш ти...
     
  4. m.maci

    m.maci Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    16
    Ако пиеш многу нормално е да ти каже...... сепак за женско не личи да пие многу,и не е здраво!
     
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Нека проба! ]:) ;)
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не реагирам убаво на никакви забрани, а оваа е една од нив да речеме.
    Мене ако ми се пие, ќе пијам колку што сакам во моментот, и нема да му ја мислам.
    Ниту јас му забранувам нему, ниту он смее да ми забрани нешто на мене.
    Би испаднала тотална глупачка ако мислам дека е ок дечкото да ви забранува нешто (макар во случајов алкохол), за ваше добро. Од љубов. |(
    Генетскиот материјал ви обезбедил мозок, па користете го колку-толку.
    Биди си сам свој господар и носи си одлуки, а научи да се носиш и со последиците.

    Инаку, во тие неколку наврати кога добро сум се начукала, дечко ми ми бил тотална поддршка.
    Па ја сум дупло позабавна и повесела пијана, нормално. :D

    А сега веќе не ми е ниту мерак да пијам којзнае колку.
    Ми создава главоболки, лицето ми го прави ала Б.Ц. и ми стагнира слабеење.
    Ама да ми забрани со таков некој заканувачки тон и сериозност :^) ... кој не отвори некое виски низ дома старо 15 години, еве па на.
    Чисто за демонстрација како реагирам јас на забрани. :D
     
    На Joi, eloves, Valerin и 3 други им се допаѓа ова.
  7. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Еми ај да си забраниме да не дишиме што...овие „забрани“ како што ги нарекувате се многу глупава работа.Сум пиела јас до вчера и сега ќе си фатам дечко и ќе ми каже еј неможе да пиеш или неможе да излегуваш/да одиш на кафе и сл. ШИТ.
     
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Мене дома не ми викаат ништо не па некој фраер да ми се замислува. Многу ги мразам таквите врски со забрани и со уцени. На ништо не личат. После ваква забрана или некоја слична ќе има кавга и крај на врската :)
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Ако ми забрани, богами во право ќе е. Кога и да излезам пијам алкохол. Така да, ако ми забрани, за таа работа ќе го послушам.
     
  10. WildOnes55

    WildOnes55 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2015
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Златна средина....Но ако потпинуваш малку повеќе во право е. Замисли се ти на негово место, девојка пијаница....
     
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ако ми забрани, за инат ќе одам и ќе се опијанам.... а тој ќе замине во историјата:makeup:
    Мене никој не ми забранува НИШТО:!: а ако му смета, може да разговараме...
     
    На Joi, crazylady, Neodlucna и 4 други им се допаѓа ова.
  12. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Јас обично не пијам алкохол, ама ако ми забрани... пази молим те, ЗАБРАНИ, татко ми на времето не ми забранувал... уствари што се мислам и јас, клоците во газ. ]:)
    Денес алкохол, утре не излегувај во диско со другарките, задутре не смееш со братучетка ти да излезеш ќе биде. Ај веројатно нема да дочекам некој ваков. :)
     
    На Joi, deskarada, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.997
    Пол:
    Женски
    Ако пиете многу и ако постои опасност таа навика да прерасне во зависност тоа значи дека дечкото навистина се грижи и има добра причина за тоа но доколку станува збор за сосема нормално конзумирање на алкохол во умерени количини тогаш значи дека тој е неизживеан и дека има мерак да команда и да ги наметнува некому своите глупави ставови. Зошто воопшто нормален човек да му забрани на партнерот да се напие алкохол ако притоа не се начука и не прави било какви сцени? Единствено разбирам да опомени доколку на пример девојката треба да вози потоа. Но и во таков случај чашка-две се дозволени.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Јас и онака не пијам алкохол. Никогаш алкохолот не бил кај нас тема на дискусија, „ми забрани“ да пушам цигари за мое добро. И мило ми е поради тоа што ги откажав. :)
     
  15. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Не е за сметање се работи за вистинска грижа, се грижи за тебе, мене една ми забрани цигари да пушам па морав да се кријам како тинејџер после пушење цигара да да се прскам дезодоранс и да џвакам Orbit мастики да не ми мириса здивот да не ме примети. :D
     
  16. Jacques

    Jacques Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.892
    Пол:
    Машки
    Posle ke bidat krokodilski solzi kako da go vratis :D

    Sala na strana voopsto ne izgleda ubavo vo maskite oci koga ke vidat devojka pijanica. So site devojki so koisto sum bil piele isklucivo koga sme bile izlezeni, no se vo umereni kolicini.
     
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Е да ти кажам право баш ме заболе за да го вратам..
    Колку мажи има, јас по некој што ми ЗАБРАНУВА работи ли да трчам...хах не..
    Не сум ни луда ни глупава
    Јас забранив покер да игра...ама крива испаднав на крај.
    Така да, ако сака нека умре ама нема да забранам...
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Hmm .. Bi mu kazala deka sum dovolno golema za da si ja znam granicata na pienje :lol: pokusa mm da mi zabrani pusenje cigari ( ama bev bremena toj period ) , i za prvoto skroz gi otkazav , alkohol nikogas ne mi zabranil do sega , bidejki neretko sum piela pred nego i znae deka koga kje kazam ovaa casa e posledna , navistina e .
     
  19. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Со замиов збор “забрани“ можеш да почнеш да предпоставуваш колку те почитува и кои други работи би ти ги забранил во иднина. Не станува збор за пушење и пиење, сите знаеме дека се пороци итн, но тоа треба секој да си го одлучи за себе а не да ти „забранува“ некој.Те молам не го сфаќај тоа дека тој се грижи за тебе. Ако се грижи и почитува ќе ти направи муабет и ќе ти укаже дека е лош порок или па зошто му смета.
    Второ мое лично мислење е дека чаша-две-три алкохол се тотално ОК за човек кој си ја знае мерката и дозата.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Јас еве признавам, еден период претерано пиев. Мислам, да не се разбереме погрешка, не се правев патос, туку така секој викенд бев заматена. :D
    Дечкото не ми забрани, туку ми рече дека бидејќи тој ни пуши ни пие, ако сум можела малце да намалам со алкохолот, и така и направив. :D
    Од лани, ноември месец, се немав ни една капка напиено алкохол, ама сега прекршив за атар на матурскиве. :P