1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечкото ќе ви забрани да пиете?

Дискусија во 'Врски' започната од Ani-Honey, 26 јули 2010.

  1. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    :headbang:Како да речам а да не навредам некого:?:... дечкото не ви е родител па да мора да ве превоспитува.:!:

    Секоја зрела личност за врска, за брак со нормално пристојно однесување знае што треба што не треба да прави, без некој друг да и посочи граници на однесување. :!:
     
    На Joi, Daern, Red&Black и 9 други им се допаѓа ова.
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Кај го најде дечкото ни да пуши ни да пие? Јас ваков барам, ама не можам да најдам, дури се разочарав.
     
    На Dream-Girl, honey.11, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    И мојот не пуши и не пие. Има многу такви. :lol:
    Не пијам ни јас, нема што да ми забрани. Последно пиев на свадба пред една година. Претходно имав дечко што често пиеше, но по малку, па кога бев со него излезена пиев и јас.
     
    На Dream-Girl, cresa-jagoda, LadyInTheDark и 2 други им се допаѓа ова.
  4. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Не сакам да бидам со женска пијаница.
     
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Епа кога ќе прочитам вакви работи се ежам.Дечко да ми забранува нешто? Па кој фактор е он да ми забранува? Нема ама баш никакво право.Ако сакам да пијам,ќе пијам колку ми душа сака и никој не смее да ми забрани.
     
  6. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Епа ете, спортист е, кикбокс тренира, и јаде само здраво. :D
    Еднаш го зезав демек не е модерен, треба да откачи некогаш, ама нема шанси бре кај него. :rofl:
    Ќе си најдеш немај мака. :D :hug:
     
    На Dream-Girl, cresa-jagoda и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  7. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Каква врска е тоа ако се има забранување во неа.
    Не можеш да пиеш, не можеш да пиеш, не можеш да излегуваш со другари, другарки итн.
    Јас не му забранувам ништо, а ниту па тој мене. Си излегува со другарите и другарките, си пуши, си пие чат-пат, јас исто си излегувам со другари, другарки а тоа што не пијам и не пушам е друго.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    И мојот исто ни пуши,ни пие, си тренира се тоа океј само здраво не се храни многу благо јаде, сок газиран црн од печен шеќер место природен да пие од природни шеќери што се од самото овошје и никако да ме послуша и само месиште :puke: И мене ми се наљути еднаш многу јако дека сум се напила дома пиво а јас не пијам ептен ретко а и неможам малку само ако се напијам и никогаш досега се немам опијането и не преферирам алкохол не ми ни убав за пиење ми горчи. Пак со мене лесно му е што не пијам но да е со некоја што би пиела незнам што би било :x :lol: :clap:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Cleopatra .

    Cleopatra . Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    i jas sum vo nedela na svadba i imene mi zabranuva da pijam ... mislam nemam kef jas da se pijanam ,nikogas ali idi red ke se napies edna caska dve ....mi veli samo koga ke si so mene togas mozis da pies:?:
     
  10. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Ако сакам ќе се влечам по улица мортус пијана. Јас си одредувам дали ќе пијам, кога ќе пијам, колку ќе пијам, со повод или без. Ако ми сака душа вечерта со другарки да испиеме не знам колку, на глава нека се преврти ама да ми забрани никогаш. Јас си го знам пијанството. Ако сметам дека имам лошо пијанство кое би се одразило на нашата врска (љубомори, неверства, исклучување со паметот) не би пиела по сопствен избор. Ама немам такво пијанство, баш напротив. Знаеме да излеземе двајцата на пијачка (пијачки :lol:) и да си испиеме повеќе. Единствено нешто за кое јас сум му пререкла се цигарите затоа што премногу пуши, мене лично не ми смета и јас знам да си запалам 1-2. Ама кога го гледам дека си ја труе душата беспотребно страшно ме нервира и пробав на секаков начин да го одвратам ама ко магаре да тераш. Не се разбира, епа нека се труе.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Ех ни мојот ни пуши ни пие. :$
    Пиеше - сега ептен ретко и многу умерено, на ептен исклучително весели настани.
    Пушеше - со тек на време едноставно почнаа да му стануваат цигарите одбивни со намалување од ден во ден, сега не пуши ич.
    :lol:
    Го средив јас него. :!:

    Некој да ми речи во смисла „еј претера, дај пробај да не претераш следен пат“, нема да се налутам, напротив ќе прифатам позитивно тоа што ми го рекол, за мое добро. Ама да ми - забрани - да пијам, или било што друго, нема шанси, нема смисла. Како ќе ми забрани? Ќе ме уцени, ќе се караме? А полошо од уцена во врска е кога не постои љубов.
     
    На CameliaMiller, Someonespecial, Joi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Мојов кога ќе пијам се радува :D
    Јас ретко пијам, па кога ќе се деси такво нешто е смешки живи.
     
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Нема да ми забрани.Мене моите дома не ми бранат да се напијам чашка до 2 не па некој си од надвор.Мое лично право си е тоа, ако ми е убаво ќе пијам.Нема да сум мортус ама колку да се расположам може.
     
  14. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Не ми дозволува никако ако се напијам капка право камшик и ме заклучива надвор хахаха се шалам далеку од ова што е он господар на моите органи и на мојот црн дроб па да одлучува што да правам?

    А дали си ти видела пијан маж како доаѓа дома и ја тепа сопругата и децата? Извини што од дамна си пишала сега мош друго мислење имаш ме интересираа назад коментарите и ѕирнав.
     
    Последна измена од модератор: 16 август 2018
  15. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    И бившиот мој ни пушеше, ни пиеше.
    И ми ги забрани цигарите и алкохолот, за цигари се откажав со години немам пробано , а за алкохол не успеа да ме убеди.:D
     
  16. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Ако ми се пие ќе пијам, ако не нема инаку не дозволувам никој да ми забранува ништо. Доволно сум возрасна, зрела и совесна па знам како да се носам со одлуки ама и со последици, па нема потреба никој да ми кажува како и каде треба да се однесувам.
    Ако некој не верува во мојот карактер, довиџења. За вакви работи сечам од старт, за подоцна да не има недоразбирања.
     
  17. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Не пијам, а не пие ни тој. Многу ретко во друштво да се напие едно пиво. Друг алкохол не пие.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Што и да ми забрани, му ги мавам клоците.
    Како може некој да 'забрани' нешто-некому?
    Не сме нечија своина па да не контролира некој со забрани... не сме робови ..
     
    На CameliaMiller и crimson им се допаѓа ова.
  19. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    6.394
    Пол:
    Женски
    Сите ги знаеме последиците од алкохолот и цигарите, треба да бидеш среќна ако покрај себе имаш партнер кој сака да те одвикне од овие лоши навики. :)

    Јас не пијам алкохол, ниту пушам цигари. :)
     
    На Bitter-Sweet и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. Shmizla94

    Shmizla94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2018
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Јас пушам цигари дури и пијам,па кој е тој бре да ми каже што правам?!?