1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога немате никој покрај себе?

Дискусија во 'Психологија' започната од bebus-sk, 24 март 2011.

  1. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Да,сите имаме таков период
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    И јас се наоѓам во некаква таква безвезе ситуација...
    Другарка ми (едната најдобра) се пресели во Штип и таму ќе се мажи...
    Другата најдобра речиси и да не ја гледам ич ради вереникот... Превише и брани и ја контролира..
    Се преселив привремено во друга населба и таму немам никој...
    Имам неколку другарки, со кои поретко контактирам...
    Но, највеќе од се ми фалат дружбите со нив... Ипак најдобри другарки се најдобри другарки..
     
    На Mrs. Diva му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Имам, како не ..
    Перницата..ме слуша, не ми приговара:?:
     
    На FallenAngell, teteks, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    • Ве молиме користете кирилица.
    И кај мене е истото, перницата не само што ме слуша, туку и ми ги брише солзите.
    Многу е тешко да немаш никој покрај себе, да те ислуша, да биде покрај тебе во добро и лошо... а да не заборавам син ми е покрај мене, кога плачам ми ги брише солзите и вели не плачи мамо ;( мила душа моја единствена...
    Меѓу другото, јас сум сосема сама :(
     
    На sj *O*, Mr. Right и Tanjamm им се допаѓа ова.
  5. Chica.Loca

    Chica.Loca Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    2.260
    Вака кога прочитам, како некој има некого покрај себе да го сослуша, да се исплаче во глава ми минува мисла, Зар го има тоа? :o
    Никогаш не сум имала другарка/пријателка на која ќе можам да се исплачам, да и кажам се што ми лежи на душа.
    Всушност јас сум била таа која секогаш ги сослушувала другите, советувала, давала подршка ...

    Денес имам неколку познаници, малку пријатели, а другарка хм ... :?:
    Може да се каже дека имам една, која не те бара само кога има потреба од тебе.

    Не сум личност која лесно се отвара пред други, поготово пак да ги споделувам моите маки.
    Во животот научив дека најголем пријател кој можеш да го имаш си самиот ти!

    Подобро сам, отколку во лошо друштво.
     
    На Mrs. Diva, Mr. Right, Antebellum и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.918
    Допаѓања:
    49.975
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум имала другарка на која ќе можам да се исплачам, да и кажам се што ми лежи на душа. Секогаш се во себе сум собирала бидејќи не сум личност која се лесно отвара пред други.
    Имам една другарка кога одевме на училиште бевме по блиски сега не толку, но сепак се дружиме.
    Имам и неколку познанички со коишто понекогаш одам на кафе и толку.
    Јас сум личност која многу внимава на својот углед и можеби затоа немам многу другарки.
     
    На babygirl77, sj *O*, LadyInTheDark и 2 други им се допаѓа ова.
  7. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Исто и јасс.Онака познаничка за едно кафе( и тоа не сме од ист град)некогаш ретко и ништо повеќе.Немам некоја блиска другарка што нонстоп и сегде би биле заедно.
     
  8. Kitty23

    Kitty23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Тргнав во средно и запознав многу луѓе, се дружев со нив многу долго а се запознав и со многу други се беше прекрасно летав во облаци се им кажував буквално дури и семејни проблеми за сеа беа информирани и секогаш бев тука за нив мислев ме сакаат и на крајот се изгорев и тоа многу убаво толку многу муабети и глупости се раширија за мене и вистини и невистини, немав лице да се појавам пред одредени личности и така сега скроз сама си останав... ни дечко имам ни друштво никој... никогаш не верувајте на никој никогаш....
     
  9. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Имам две личности покрај себе моите две најдобри пријателки. Секогаш се тука да ме сослушаат, но понекогаш тоа повеќе го посакувам од моите родители
     
  10. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Тогаш, се учиме како да се бориме сами во животот, без ничија подршка. Стануваме појаки и похрабри!
     
    На Darijan2017 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  11. Brojka

    Brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2017
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    1.722
    За човек да нема никој покрај себе или треба да е премногу добар кон сите, онаа добрина која се граничи со голема наивност или пак да е премногу злобен.
     
    На babygirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Имав другарка што ми беше како сестра. Двете заедно имавме голем круг на пријатели и се дружевме со исти личности. Ги знаеше сите мои тајни,секој проблем секој недостаток, ми беше позитива во животот. Всушност ме знаеше како дишам. Ме предаде толку болно, ми забоди нож во грбот што и ден денес плачам кога ќе помислам колку ме повреди. Престанавме да се дружиме и меѓусебно, и со останатите пријатели. Останав сосем сама, но не заборавајте дека Господ секогаш го спрема најдоброто за нас, но прво не' учи да бидеме силни и храбри :)))
     
    На Juicy и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
  13. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Периодов ми е ужасен, депресивен..
    Со сите другарки со кои бев блиска, веќе не сум се оддалечив, зошто кога ми беше најлошо никоја немаше е затоа. Немам, а и не сакам со никого да споделувам дека не се осеќам добро.
    Некако гадно се осеќам, не знам што да правам, многу осеќам личен неуспех :(
     
  14. samegirl2

    samegirl2 Нов член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Имам 20 години и веќе подолг период се чуствувам осамено и празно, имав пријателки излегував правев се што праи едно нормано девојче на моја возраст , но како што растам немам никого тие што ги сметав за блиски ме разочараа и сватив дека немам пријателки едноставно викаа само кога имаа корист, на никого му неам згрешено секогаш сакав тие околу мене да се среќни , ме загрижива и тоа што немам дечко , имав кратки врски со но неможам да најдам некој што ми одговара , моментало цел лето никаде не излегував се до сеа кога ќе почнам на факултет. Скоро секој ден плачам и смачено ми е знам дека не сум таква личност , јас сум сосема друга весела секогаш кога сум со други сум ендоставно интересна но дома кога ќе дојдам се чуствувам празно и плачам, Незнам што е проблемот со мене премногу сум чустивтелна , од се ова сватив дека немам никого да си го пополнам времето , се трудам да направам нешто што ќе ме направи среќна но тешко за сеа. Се плашам дека ќе останам сама , сакам да бидам со луѓе кои ме разбираат со тие што немам веќе контакт сватив дека погледите не ни се исти во животот ,сметам дека што повеќе растам премногу сум различна во размислувањата . Барам помош но неможам да најдам освен да плачам ,се затворив дома како во дупка , единтвено што прави да се чусвувам убаво е мајками со неа за се разговарам и ме теши скоро секој ден дека ќе биде подобро, нз што се случва со мене незнам која сум но знам дека ова не сум јас и мн ми е тешко. Знам дека не се соочувам само јас со вакво чувство, сепак сакам да споделам со вас, се надевам дека ќе ме разберете позз :)
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.694
    Допаѓања:
    42.898
    Пол:
    Женски
    Пиши ми лп ќе поразговараме
     
  16. samegirl2

    samegirl2 Нов член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски

    Ne te razbrav kade da ti pisam?
     
  17. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    А, што толку си се замислила за другарките?
    Важно ти е што ќе речат другите?
    Ајде крени главата, докажи дека и сама можеш.
    Што ќе ти се лажни другарки, користољубиви.
    До некаде те сфаќам, млада си сакаш да шеташ со другарки, па дечко сето тоа е Ок. Ама, има едно АМА, дали ќе бидиш среќна доколу ги имаш тие лажни другарки и дечко кој само ради реда ќе го имаш?
    Смени нешто кај тебе, напиши работи што ги сакаш, прави го забранетото, уживај во слободата. ..
    Верувај, многу поубави работи ќе ти дојдат.
    Научи да се радуваш на ситници.
    Најди некоја работа колку да можеш да почнеш да шириш познанства, биди насмеана, разубави им ден на луѓето. Биди комуникативна, тагата криј ја зад себе, покажи среќа и задоволство. Кога ќе бидиш сама дома отвори се пред самата себе и запрашај се дали си задоволна од таа личност што си сега?
    Барај промена, среќата е најважна работа.
     
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    @samegirl2 , сега, кога ќе почнеш да одиш на факултет, ќе си најдеш друго друштво.

    Само не се откажувај од комуникација со што поголем број луѓе.

    Ќе биде полесно и ќе се чувствуваш поисполнето... :hug:
     
    На samegirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Тоа е океј, само не прави илегални работи!

    :lol: :rofl:


    Инаку


    Советите од типот биди среќна, крени ја главата горе, обиди се да уживаш на никој не му поногнале до сеа.

    На лугето у таква ситуација им треба step by step а не општи филозофии. Ја сфаќам желбата за помош али ако неможете да помогнете не пишувајте ништо.


    За ова немам совет јас, фуцк ит. Сигирен сум дека ќе дое некој со добар практичен совет.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    ЗНАЧИ скоро сите сме го имале овој проблем во животот ... мене другачките престанаја да ме дружат откако си фатија дечко , им беше страв да не им ги преземам , и онака завршија неславно ......
    мораш да си превземиш нешто , или на факултет да се трудиш да стекнеш пријателства или запиши се во теретана , прави нешто
     
    На samegirl2, WildMk и La.loca им се допаѓа ова.