Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога не можете да возвратите на „Те сакам“

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 9 септември 2010.

 1. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  326
  Јас иако имам само 14 години тоа сум го слишнала 5-6 пати |( знам супер ....јееј некој и мене ме сакал али хееј јас бре не сум се заљубила уште i have time. (но тие беа по 2-3 години постари) и што да кажам ?? па нормално нема да лажам и да се лигавам си каживам или :ахаа !? епа браос и ти ми си мил ,
  или епа добро твој проблем ти си мил али е далеку од "љубов"!!
  баш ми е жал али да тегнам да се ценкам ко на пазар нема ,ќе му помине !(не сум толку груба и без душа али што да кажам друго ?? :worried:ilent:
   
 2. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Се имам најдено 2 пати во ваква ситуација, и навистина е многу непријатна, и кога тоа ќе ми го речи јас со фаца |( и многу тивко му викам и јас (и самата во умов си викам ама да знаеш колку дури ич :D ).
   
  На Moni-Monique му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  176
  Ако не можеш да возвратиш, тогаш не го сакаш. И немој да му кажуваш ако навистина не го чувствуваш тоа. :inlove:
   
 4. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Се имам најдено во ваква ситуација и доста ми беше непријатно од причина што дечкото плачеше. :?: И јас си молчев си наведнував глава и така. Мислам во секој случај подобро тоа отколку да се лажеме.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.941
  Допаѓања:
  61.514
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно. Ми се случило, не сум возвратила и никому ништо. Не дека не го чувствувам тоа, туку не кажувам така лесно.
   
 6. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  тешка ситуација :(
   
 7. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Haha mi se ima sluceno, tipot mi kaza deka me saka i pocna da si gi iskazuva custvata i nekako tesko mu padna neznam pocna da place :D i mene me fati zal I mu kazav uzivaj znam kako ti e, te razbiram :) ama vo momentot ic ne razmisliv, sami mi dojdoa zborovite i posle koga mi tekna sto sum mu kazala(facepalm):lol:
   
 8. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  4.266
  Пол:
  Женски
  Оу, лоша ситуација ... гушка е доволна без коментар.
   
 9. yo lee

  yo lee Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  ке кажеш фала
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.988
  Пол:
  Женски
  Не знам што е полошо - да не можеш да возвратиш, или да не ти биде возвратено. Сум се нашла во првата ситуација и не е нималку пријатно, ама попрво би избрала да бидам искрена спрема дечкото, отколку да му возвратам ради реда.
   
  На Dadusicka и theowndemon им се допаѓа ова.
 11. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  2.851
  Пол:
  Женски
  и се има случено со сегашниов дечко и ја му реков окееееееј (и збунета фаца) :rofl::rofl:
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.328
  Допаѓања:
  153.599
  Пол:
  Женски
  Ако не сме долго во врска и не ми е тешко...

  Но многу е лошо кога на некого секој ден си го кажувал тоа, а после некое време љубовта ја снемало.. па секое Те сакам е механички изговорено...
  Но јас и онака ретко го кажувам, механички кај мене не поминува...и ме боли..
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ruby13

  Ruby13 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Сум била во таква ситуација да искажувам чуства а да не ми се возвратени на ист начин.Треба да се има само трпение,се со тек на време ќе биде онака како што треба.Тоа зависи и од одржувањето на самиот контакт со личноста,бидејќи начинот на контактирање многу зависи и влијае кај чуствата на човекот.
   
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.262
  Допаѓања:
  44.003
  Пол:
  Женски
  Не сум била во таква ситуација, но претпоставувам дека е многу тешко.
  Но кога не може да ти возврати не може и на сила не бидува така да мора да се продолжи понатаму.
   
  На Ruby13 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. zaguben

  zaguben Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Машки
  Или сакаш некој/ја или несакаш. Ако Несакаш немој да му/ и го трошиш времето и немој да му/ и даваш лажна надеж.
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.813
  Допаѓања:
  21.915
  Пол:
  Женски
  Можам.На било кој било кога да кажам.Е дали стварно така мислам или не мое си е.
   
 17. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.156
  Пол:
  Женски
  тогаш нема ни да бидам со некој
   
 18. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.029
  Пол:
  Женски
  Па не возвраќам . Една :) и доволно јасно е.
   
 19. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  1.463
  На сила љубов не бидува.
  Ќе боли, ќе преболи.
   
 20. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Сум се нашла во ваква ситуација и одговорот ми беше: И јас те сакам, но како другар! :!::rofl:
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.