1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога сите те мразат?

Дискусија во 'Психологија' започната од Rakometar, 4 април 2017.

  1. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    @biGirl таа твоја особина која ја имаш е навистина за симнување капа и браво за тебе.
    Сега можеби доживуваш дека "те мразат" кога си директна, но верувај иако моментално делува така, сите, ама баш сите ги сакаме личностите како тебе кои место да ни мачкаат очи и зад грб не оговараат се директни и кажуваат во лице. Јас тоа го ценам и се трудам да бидам таква. Секој, порано или подоцна, ќе сфати дека подобро за него да ја слушне болната вистина отколку да живее со најрозевата лага!
     
    На Mrs.Styels, CoCoGiiiRL и biGirl им се допаѓа ова.
  2. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    ахахаха не верувај сите ме мразат ради тоа секогаш ја испаѓам лошата порано мн ме повредуваше тоа си викам што направив сега грешно ама веќе не ми е гајле
    еден пример само
    другака од средно иде со дечко 2 години типов ја има изварано и уште ја вара со пола Скопје ова го знам зошто се смувал со друга моја другака и плус со уште една го имам видено и моментот кога ахахаха другаркава ми се скарува на мене зошо ја седнав и и објаснув и кажав каков е а со него си продолжи "хепели евер ефтер" хахахха мн интересни ми се луѓево сеа не е он крив што ја вара со пола Скопје туку јас што и кажав
     
    На Angie24, SnowWhite8, Indiegurl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    @biGirl верувај во дваесеттите избувнуваат и "те мразат", во триесеттите ќе ти биде питесен кругот на вистински пријатели кои ќе ја ценат таа особина а понатаму во животот ќе бидеш идол на сите,верувај и терај си така, нека "те мразат"
     
    На CoCoGiiiRL, TeddyGrey и biGirl им се допаѓа ова.
  4. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    очигледно е дека проблемот е во мене инаку не може сите да ме мразат
    јас ништо не вредам да вредев ќе имав пријатели
     
  5. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    не се самосожалувај не биди слабак.Не е се така црно во животот.Пробај да се инволвираш во повеќе социјални активности и настани оди на повеќе евенти,почни некое хоби,споделувај мислења на социјални мрежи може ќе си најдеш истомисленик и сл.
     
    На ♡BuBaLe♡ и Em.Emily им се допаѓа ова.
  6. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Може многу дрско и безобразно ќе звучам, ама ти како да уживаш во улогата жртва! Сите те мразат, сите се лоши, сакаш да се самоубиеш, немаш пријатели, немаш девојка... И? Што превземаш околу тоа? Психолог велиш не! Епа не може никој од форумот да те земе за раче и да ти ги реши проблемите.
    Ова ти го кажувам, затоа што веќе неколку години се наоѓам во доста лош животен период. Лош од многу аспекти. Ама не се предавам! Да, има денови кога не сакам од кревет да станам и си дозволувам да не бидам расположена. Ама откако ќе си дадам малку одмор на душава, продолжувам лавовски да се борам.
    Не изнесувам приватни работи на форумов, ама само ќе ти кажам дека постојат пострашни проблеми од немањето друштво. Ајде тогаш сите да се предадеме и групно да се убиеме. Сите имаат лоши периоди, моментално јас покрај сите поминати препреки, малку ко да се вратив назад, ама си велам- "мора чекор назад, за да земам залет за 3 чекори напред".
    Инаку, што правиш ти околу ова? Штом одиш на ракомет, веројатно како тим се дружите. Каде се твоите родители во приказнава? Знаат дека си во депресија, преземаат нешто околу тоа?
     
    На Angie24, Mishela, Rakometar и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Cat-Lover

    Cat-Lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Дечки имам еден проблем. На училиште во класот дојдов во шесто пред тоа во друг клас учев. Пред да се префрлам многу се дружев со повеќето од овие. Е кога се префрлив првите два месеца супер ми беше, ми одеше муабетот со сите, никогаш не сум била лоша со нив, секогаш гледав да им помагам, но потоа сите ме замразија бидејќи не сме на исто ниво, девојчињата уште тогаш трчаа по дечковци, како чорапи ги менуваа а јас не сум таква не гледам убаво во тоа некој да те користи и да се фали потоа. Тој период многу ме исмејуваа, со никој не се дружев, потполно сама бев. На крај на шесто се случи нешто, не сакам да зборувам за тоа сега, и една сокласничка ги сврти сите против мене, а јас воопшто не бев крива за тоа што се случи јас се точно кажав како што беше а таа измисли дека јас нешто трето сум кажала и одеше по деца од другите класови да ме клевети и да ми се смее. Во седмо посебно пекол ми беше, не ми се одеше на училиште, секој ден во плачење ми поминуваше, едвај чекав да дојди викенд... Во осмо добро беше никој ништо не ми велеше, прекинаа со се, ама сега пак истиот пекол ми е. Буквално со никој не се дружам, една другарка што ја имам само по други трча, мене ме одбегава, исто така една друга ме одбегава. Пред една недела бевме на екскурзија, и едвај чекав да си одиме исто и тогаш ме одбегаваа никој не сакаше со мене да седи. Е ова вторава што ви ја спомнав, со нејзе прво се договоривме заедно да бидеме на екскурзија, но ништо од тоа не испадна пак си отиде со друго девојче и јас премногу се налутив и сега не и правам муабет. Да не должам веќе, сакам да кажам дека немам друштво, сите ме мразат и бегаат од мене. Заборавив да кажам од класот многу ме провоцираат и чудно ме гледаат. Незнам веќе што да направам ќе полудам ништо лошо не сум им направила за да ме мразат:(
     
  8. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Можеби суштината се состои во тоа што ти сам себе не се сакаш па не ги сакаш и другите и автоматски настанува мал ебен хаос па се чудиш како сеуште чекориш со тие несреќни срања.
    Што си направил конкретно за да те сакаат ? Како им делуваш на луѓето ? Ако си потполно деструктивен и шеташ наоколу као вампир со ниско фрекфентивна енергија нормално е луѓето да те избегаваат зашто им делуваш лошо и се храниш со нивната енергија. Ти треба трансформација комплетна и литература за истата и да можеш да го детерминираш јадрото на проблемот и да пристапиш со поинаоков пристап и да сфатиш дека не е проблемот во другите туку во тебе и во твојата ебана перцепција за себе, светот и за луѓето во неа.
    Се кладам дека имаш механички проблем и рушење на сон.
    Тренираш ли Ракомет?
     
    На Kitty23, baba Rada и Em.Emily им се допаѓа ова.
  9. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Душичке, издржи. Ќе видиш, ќе дoјде денoт кoгa ќе ги нaјдеш вистинските пријaтели. Генерaцијa си сo сестрa ми и мнoгу ме пoтсеќaш нa неa. Акo сaкaш пиши ми вo ЛП, сaкaм дa ти кaжaм искуствa кoи би биле премнoгу лични зa дa бидaт "јaвнo" читaни.
     
    На sj *O* и Cat-Lover им се допаѓа ова.
  10. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Чекај бе малку, оди барем на факс, лудувај малку па после барем самоубиј се. Греота сеа најубавото да го пропуштиш.
     
    На Novecento, CoCoGiiiRL, baba Rada и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    Ако имало шанса досега се би се променило, Време е да се убијам за секогаш ќе бидам сам мене сите ме мразат, ако заслужуав нешто од животот сигурно ќе го добиев
    После мојата смрт ќе се заборави на мене сите ќе бидат среќни, Колку би било подобро да не сум се родел моите сигурно би имале друго дете со кое би се гордееле.
     
  12. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Во животот не го добиваш тоа што го заслужуваш, не се ни надевај на тоа.
    Животот е како шведска маса, каде сите се грабаат да земат повеќе. Нема да ти дојде тоа што е твое ко што ти мачкаат очи некои. Сакаш убав живот, сакаш да си ги оствариш соништата, потруди се.
    И не се секирај за смртта, на сите ќе ни дојде. Тоа што го губиш е можноста да оствариш нешто во твојот живот.

    И не е точно дека сите ќе бидат среќни. Мајка ти ќе биде среќна? Те родила и те гледала 17 години?
    Никој нема да биде среќен. Ама ќе речат будала, се самоубил за ништо. Цел живот пред него беше, а тој го фрли.
     
    На Eoo, Novecento, Em.Emily и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Лелееее колку драматично ко за некој со 17 години.

    Мораш да се собереш и да престанеш да се жалиш и драматизираш. Никој не сака такви луѓе.
     
    На Eoo, Em.Emily и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
  14. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Зошто толку негативност ?
    Најлесно е да седиш и да кукаш само.
    Ти така си мислиш дека те мразат, а и не можат сите да те мразат колку и да сакаш.
    Смени малку мисли, а и првин треба сам да се сакаш, па после останатите.
     
    На Em.Emily и Rakometar им се допаѓа ова.
  15. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно како некој очекува да се случи промена кога апсолутно ништо не презема околу тоа?
    Животот не е бајка и секако нема да добиеме се што ќе посакаме, но тоа не значи дека треба да губиме надеж....
     
    На teressa, Someonespecial, crimson и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Em.Emily

    Em.Emily Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    5 цели испишани страни во темава, совети и во друга тема и во лп и тој пак истото па истото го пишува. Џабе пишувате веќе, колку и да сакаме да помогнеме на човек тој ако не превземе нешто.
     
    На biGirl, CoCoGiiiRL и Briar Rose им се допаѓа ова.
  17. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Ја мислам дека си прави занимации тука :nod:
     
    На baba Rada, Em.Emily и Briar Rose им се допаѓа ова.
  18. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Izdrzi,samo toa mozam da kazam,ete ke pocnes so sredno ke zapoznaes drugi luge,mozebi i novo drustvo vo koe mozebi lesno ke se vklopis,bi ti kazala mn i da ne se zamaras za segasnava situacija no i toa ne e lesno bidejki sekoj den si so niv
     
    На Cat-Lover му/ѝ се допаѓа ова.
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Jas pak za inat bi ziveela,i da nesum srekna bi se pravela deka sum ke im ja pukam zolclata na site ( ako zivotot bese lesen,ako nemase padni stani nemase da bide interesen,nauci da zivees i da se boris,ee nadevam ne trolas) pozz
     
  20. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Дете, ствaрнo јa претерa веќе! Цмиздриш нa секoј пoст, сaмo кукaш. И приметувaм, a верувaм и пoвеќетo, декa некoи прaшaњa ги oдбегнувaш, a ги oдгoвaрaш сaмo oние прaшaњa кoи тебе ти oдгoвaрaaт. Дури oвa твoјaвa ситуaцијa ми е пoд знaк прaшaлник.
     
    На elimkd, Angie24, biGirl и 12 други им се допаѓа ова.