1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога си немоќен?

Дискусија во 'Психологија' започната од baba Rada, 2 јуни 2018.

  1. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Јас се најдов во таква ситуација и ја изиграв ситуацијата. Дадов до знаење дека разбирам се и испаднав поштена. Сега пробуваат пречки да ми постават. Мислат дека ќе се фатам на јадицата ама јас не се мешам веќе. Според мене најдобар начин е блефирањето и одоколу работите да се кажат. Можеби ова е напишано оддамна но на некои може ќе му користи ова ако се најде во ваква ситуација.

    Ама сепак извлеков поука од тоа: Ако започнуваш со некого игра можеш ти во неговата игра да се најдеш. Затоа гледај си го својот филм.
    Јас дадов до знаење дека разбирам и секако ја погодив споритавната страна.Другото му го препуштам на Господ. Игонирање.
     
  2. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.548
    Допаѓања:
    115.514
    Пол:
    Женски
    Јас не трпам неправди и реагирам колку што можам.
    Она константно советување ако не си директно засегната да седиш на страна е многу лошо и често доаѓа од себични луѓе.
    Понекогаш и зборот и пенкалото се помоќни од мечот и пиштолот.
    Треба да се анализира и процени ситуацијата.
    Потоа се носи одлука дали и како да се реагира.Погрешно е веднаш да се помислува на немоќ.
    Или една или повеќе страни патат.
    Се пробува да се дејствува на еден или друг начин,дури и по цена да избие војна.Ако дејствувањето има ефект,истото се засилува.Човек треба да делува колку што може,а кога доаѓа до момент кога веќе не може,треба да се погрижи некој друг да делува повеќе и подобро.
    Само тоа е паметно.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.