1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога те споредува со неговата мајка?

Дискусија во 'Врски' започната од 2468, 27 јануари 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  so decko mi sme vo vrska 5 god i duri pred nekoe vreme taka iznervirano mi prizna deka sum bila kako negovata majkaa :( sto nego ocigledno mu preci toa :? sigurno nenamerno sum napravila za taka da izgledam a i po kazuvanjeto izgleda imame ist karakter :roll: sto da pravam? mi rece da se msenam zasto go kritikuvam kako nea, go sovetuvam kako nea, razmisluvam kako nea... a ne sakam taka ama ete ocigledno isti sme :( mu rekov ajde ok, nema da ti pravam poveke taka :( ama koj znae dali ke izdrzam da ne pravam taka. pa takva sum , sakam se najdobro za nego, sakam da e sreken...zasto go sakam!!! :roll:
   
 2. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  мене дечко ми да ме спореди со мајка му би ми било комплимент со оглед на тоа дека жената готви феноменално, не кажува гачки те прилично е тивка, од работење растур праи а е и исклучително паметна.. е сеа тоа во брак е малу грозна ситуација пош споредувањето ваљда би се однесувало на тоа: мама вака готви, мама вака дома прави
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  2468 дечко ти го рекол тоа затоа што можеби му е преку глава дојдено мајка му нон-стоп да го советува и да му кажува што да прави, па кога е со тебе сака да се опушти и да ужива малце. Не му замерувај.
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ama go razbiram jas potpolno, ama nekako mn grubo mi go kaza toa i duri solzi mi nadojdoa ;( i mi rece deka site sme taka napnati i istiot muabet go pravime...duri i pobara da ja relaxirame malku nasata vrska?! :? :evil: koj znae zasto mu e potrebno relaxiranje koga jas ne go drzam vo okovi :evil: pomos ve molam! :(
   
 5. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  не се секирај можда си му кажала нешто што мајка му нон стоп му го кажува и ти рекол дека си како неа тој знае дека мајка му не му мисли лошо па така да и ти не му мислиш само му треба време да сфати
   
 6. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Хм. Маче нема причина за фрка. :mrgreen:
  согледај ги сите можни причини. ;)
  Може денот му бил тапа. :?
  Може си му кажала нешто што го докрајчило па ете ја кажал таа причина.
  Може мајка му мнг го тормози па нервозата ја истурил врз тебе.
  Со Искрен разговор решете го овој мал проблем.
  И едноставно кажи му што мислиш,и зашто воопшто се однесуваш така кон него за да свати дека НЕ СИ МУ МАЈКА туку си му ЖЕНСКА и дека му го мислиш само Најдоброто !! ;) позз.
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.647
  Допаѓања:
  149.467
  И друга да најде и таа ќе биде иста како мајка му...му нема спас,така да му кажеш!
   
 8. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Биди среќна не ти рекол се облекуваш како мајка ми :D друго свати го како комплимент
   
 9. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.988
  Хехе! Бившиот, неколку пати ме имаше споредено - во позитивен контекст, ради амбициозноста, тврдоглавоста, уметничките наклоности... И не ми пречело, ок си е жената :)
  Сегашниов дечко не споредил, ама знае да ми рече : Е аман де, исто ко мајка ми збориш!
  Нормално, жени сме, имаме карактеристики што и нивните мајки ги имаат. Дали претераната грижа,(мајчинскиот инстинкт работи во нас, тоа е тоа) или едноставно кога му досаѓаме со зборување, ним им личи тоа на основната ролја што ја имаат по дома, и затоа споредуваат. Страшно е само ако тоа се претвори во непријатна споредба, нешто кое пречи (мамини синови и мажи со Едипов комплекс не би сакала да ме споредуваат со мајка им - тоа е исто како да му кажете на дечко ви - леле, ама си згоден, исто како татко ми! Бизарно нели? :? )
  А и психологијата докажува дека предодредено е во антрополошки контекст, (не во сите случаеви, нормално) да бараме партнер асоцијативен на нашите родители.
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Баш тоа мислев да го кажам.СКоро секогаш е така,барем кај луѓето што јас ги познавам.Еве и дечко ми вели дека во многу размислувања сум како мајка му,се грижам за него исто како неа,висока сум како неа.Е сега жално е што е почината па не можам јас да ја запознаам.А можеби и затоа тој сака да личам на неа :( како и да е мило ми е.
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  PU,PU,PU SKRAJA DA E NA MAJKA MU DA GO POTSETUVAM!
  KE ZEMAM KE SE POLEAM SO BENZIN I BUFFFFFF! :lol: :lol: :lol:
  Inace sega seriozno...
  Toa sto go potsetuvas na majka mu e normalno,posto sekoj maz ustvari bara nesto slicno na majka mu O.K VO POZITIVNA STRANA!
  Znaci majka mu na sekoj decko mu e reper za sovrsena zenska licnost,pa koga ke vidis i ne e taka loso!
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Точно!А знаете ако добро размислам,овој мојов сие инаетчија како брат ми,слични се,па значи и јас сум си нашла некој сличен на моиве дома :lol:
   
 13. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Samo jas FALA MU NA BOGA si najdov maz koj e susta suprotnost od tatko mi.....
  Ama pa maz mi e dobar kako dedo mi sto bese dobar,a jas izrasnav so baba mi i dedo mi,pa koga ek vidis sekoj si bara ona sto ceni dek ae dobro ,a go imal kako dobar primer pred sebe!
   
 14. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  мене баш ми се бендисва кога ке ми речи иста ко мајками си ... :D ама ко ќе се мажам мислам дека би ми пречело тоа за некои работи.... ама само за некои :D
   
 15. Jacy

  Jacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  Majkata na mojot decko e pocinata i on sekogas mi kazuva deka ona bila najdobra ,bila najvredna najubavo gotvela i red drugi raboti ..... i kako nituedna zena nemoze ad bide kako majkamu sto strasno me nervira !Obicno mazite se mamini sinovi i privrzani so niv pa mozebi sporedbata so negovata majka mozes da ja svatis kako kompliment:)
   
 16. st-el

  st-el Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  3.814
  Пол:
  Женски
  За некои работи може да ми годи, но за некои може и многу да ме нервира.
   
 17. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  79
  Двајца браќа се, ама мојов е поприврзан и ај да не речам залепен за мајка му а сака да почне брачен живот. Јас готвам а тој да сум правела како мајка му, е не може! јас подобро знам да готвам, литература и списанија имам читано и што ли не,на интернет читам и поинвентивна сум и знам оти имам пробано што таа знае да прави , една пита и ништо друго и тоа без квасец ја прави , да ти биде потешко на желудникот ништо друго, ама ете тоа е, јатрва ми што ништо не прави освен готови пици поарна е и попрошетана е.
   
 18. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Бегај од него.
   
 19. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Зависно од тоа каков е неговиот однос со мајка му...во мојот случај тој и мајка му се во топ односи а и често му се случува да ме спореди со неа и според мене тоа е добар знак
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Јас и она воопшто не може да се споредуваме зошто ни најмалку не сум како неа.
  А ако веќе го направи тоа или ќе си преќутам ако е за добро или ќе се скараме малку ако не е.
  Во секој случај знае дека подобро би било ако не ме споредува. :lol: