1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога тој си заминува?

Дискусија во 'Разделби' започната од Anetaaaaaaaaaaaaa, 21 јуни 2014.

 1. Anetaaaaaaaaaaaaa

  Anetaaaaaaaaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Па не е мој да му речам остани а не ми е ни сеедно да го гледам како ќе замине .. Ќе ја прифатев реалноста да знаев дека не ме сака,а имам толку многу надеж во мене и згазено его - признаена љубов.Зарем не вредеше?Што треба да правам сега?Да илезам со некој си друг "совршен" дечко кој ќе ме чува ко око,да глумам среќна со него од ИНАЕТ?За инат на сите?Само затоа што "така ни било судено или така требало да биде?"......Па не верувам во тие паганарии.Би направила се за да остане ама дали вреди, можеби она моето се со цртка горе е она погрешното?Што е правилно а што погрешно кога што и да направам без него нема да сум среќна...
   
  На Limonka93 и Elinora им се допаѓа ова.
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  вака сега јас не ја знам причината зашто тој си заминал али ете ти сама си кажа дека без него нема да бидеш среќна што во превод значи девојко не дреми по форуми туку земи и пробај врати го, немој да се тешиш дека не ви било судено туку земи и преземи нешто, ако го сакаш навистина не давај да замине туку така, а тоа да одиш со некој од инает тоа никако не ни помислувај. Позз, и ти посакувам мн среќа и да го вратиш нели ! :*
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.672
  Пол:
  Машки
  Кога тој си заминува, заминато е... нема враќање.
   
  На Oscar Lady, blonde_supergirl, mira.mira и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  Пробав да го задржам.
  Пробав да му покажам колку вредам.
  Пробав да го натерам да сфати, но јас сфатив дека не можеш против туѓата волја.
  Кога само едниот се труди толку од врската. Мене преку глава ми дојде од тоа што само јас се трудев и само јас бев таа што по цели ноќи не можеше да спие од што мислеше на него и на тоа дали е со некоја друга.
  Не дека сега ми е подобро, но ќе помине.
   
  На Cleonika, ku4ence, Belgin1 и 8 други им се допаѓа ова.
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  21.754
  Пол:
  Женски
  Мм ( тогаш дечко ) неколку пати си заминуваше и се враќаше . Јас го сакав и секогаш ја повторував истата грешка . Последниот пат , јас си заминав . Требаше да биде последна разделба , се додека по спој на околности не ми го спаси животот . Тогаш ме гледаше како никогаш предходно . Рече веќе си моја и не те давам на никој . Не те оставам сама веќе . Размислив и сватив колку сум те сакал и колку сум грешел порано . Прво не сакав , негодував , реков не попуштам веќе , ама ме убеди дека е сменет и му дадов уште една последна шанса . Денес ми е сопруг :)
   
  На piksooki, Glossy-girl, Згодната и 9 други им се допаѓа ова.
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  So sila ubavina ne biva :)
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.165
  Допаѓања:
  57.150
  Пол:
  Женски
  Кога тој си заминува остави го нека оди.
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Sreken mu pat :)
   
  На ku4ence, anonimna.999, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  16.049
  Пол:
  Женски
  У неповрат :D
   
  На anonimna.999 и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 10. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  9.556
  Кога тој си заминува, излези на прозорец и мафниму:hai:, без солзи и умирачка фаца.
   
  На mira.mira, Emma300 и lost123 им се допаѓа ова.
 11. Loollaa1

  Loollaa1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Кога тој си заминува ти излези надвор и отвори си шампањско, нека цркне копилето :D
   
  На Indiegurl, mira.mira, Justicija и 2 други им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Drug kje dojde :D
   
  На Justicija и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 13. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.242
  Пол:
  Машки
  Сфатив дека сум жив и здрав и во добра и лоша врска. И кога напуштам и кога ме напуштаат и кога ме изневеруваат. Сфатив дека тоа си нема никаква врска со животот туку е само еден сегменет. А причината да сфатам беше еден куп крш врски. И сега кога сфатив подобро е. Се е само една убава лекција и мило ми е што сум поминал низ сите нив. :)
   
  На Indiegurl, AnaaKareninaa, Haritiela и 2 други им се допаѓа ова.
 14. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Истото ова и на мене ми се случи. Буквално сега исто размислувам како тебе,но за жал знам дека нема назад,дека нема да се врати и морам да продолжам понатаму. Ме погодува и ме боли самата помисла дека некого вистински сакав и дадов се за да се изгради добра врска а таа се сруши како кула од карти. Сега секој нареден ќе го споредувам со него и искрено не знам дали ќе се поврзам толку, а доколку тоа сепак се случи ќе се плашам дека ќе бидам оставена пак. Сепак сум оптимист и се надевам дека иднината следен пат ќе ме поштеди од вакво разочарување.
   
  На Glossy-girl, Згодната, Oscar Lady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  16.049
  Пол:
  Женски
  Кога си заминува Срекен му пат !
  Како што би рекла Саманта од Сексот и градот : Кога си сингл цел свет ти е како Шведска маса ;)
   
 16. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Кога веќе самиот така решил..Нека замине слободно.
  Среќен му пат.
  Толку.
  8)
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tofi-tedy.sweet19

  tofi-tedy.sweet19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  пред неколку дена се разделивме по негова иницијатива ( неможам да сум со никоја тежок период разбериме те молам бла бла бла).. сите што не познаваат двајцата ми викаат да се трудам да го вратам као вредел... јас никогаш не сум се трудела за некого ако не сака да е со мене океј чао аманекако ме замислија коментарите од блиски луѓе па сакам и неутрално мислење.. а човекот стварно вреди ама немам ни идеа како да се трудам за него.. што можам да направам за да го вратам?
   
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.016
  Допаѓања:
  33.589
  Пол:
  Женски
  Мора да има причина зошто ти раскинал. Ако немаш никаква вина и сака да е слободен тогаш немаш што да го враќаш, ако сака слобода дај му ја, па ќе видиш како ќе реагира по некој период.
   
  На lost123, mira.mira и Weird0 им се допаѓа ова.
 19. Weird0

  Weird0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  934
  Пол:
  Машки
  Јес, пауза...па онда, повторно...ако може.
   
 20. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  Па ако вреди и ако е толку добар и фин, би кажал барем причина би споделил нешто со тебе, а не само ''тежок период ми е'' како демек на тебе животот ти е бајка, па само тој има тежок период, но ок ајде да речеме така е, ако е период ќе ти се врати по некоја логика нели? :) Ако не се врати во скоро време и не ти пише, и се изгуби туку-така да не речам, како кукавица , сам си дава одговор дека не вреди, а коментарите од луѓето не се важни, верувај или они подобро го познаваат од тебе? Гледај дела, не зборови, денес секој за секој збори како му одговара, може е фин и вреди навистина, ама зарем вреди некој што туку-така вика имам тежок период? Тебе животот совршен ти е ? :) Jас да сум на твое место, би го чекала некое време, ако и тогаш не пише, нема што да се замараш.
   
  На mira.mira и Weird0 им се допаѓа ова.