1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога тој си заминува?

Дискусија во 'Разделби' започната од Anetaaaaaaaaaaaaa, 21 јуни 2014.

  1. tofi-tedy.sweet19

    tofi-tedy.sweet19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    така некако и јас мислам.. а и тешкиот период и не е баш краток период.. си плаќа грешки го знам јас цел проблем заради и тоа се замислив да се потрудам да го вратам.. ама ептен гордост имам што тоа што проба да ми објасни зошто неможи да е со мене јас го слушам како да ми рече дека нејќи не ми е логично да неможиш нешто ако сакаш.. заради гордоста незнам што да направам за да не го изгубам никогаш не сум се трудела за никого...
     
  2. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    7.214
    Ako nekoj reshil da si odi ne mozes da go vratis ili vrakanjeto samo za kratko Ke bide I pak Ke si zamine. Porano sum GI vrakala lugjeto sum troshela energija, zivot za Na kraj pak da si odat I samo izgubeno vrème, izgazena dusha, solzi I istrosheni nervi.
    Nauchiv da GI pochituvam nivnite odluki, kolku I da e teshko GI pustam da si odat so misla nikad da ne se vratat za da ne pominuvam povtorno niz istite sranja. Toj sto reshil bez prichina ili so prichina da si odi ne mozes da go vratis I nikogas nema potpolno da bide iskren so tebe I da ti se prepushti.
     
    На celineparis, hermosa, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.717
    Допаѓања:
    122.035
    Ако има тежок период можел да остане заедно да поминувате низ него....очигледно не сакал , незнам како би го вратила и зошто.
    Можел да се потруди да ти даде објаснување. Сериозно беше меѓу вас?
     
  4. tofi-tedy.sweet19

    tofi-tedy.sweet19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    не многу сериозно.. а и многу пред да имаме нешто бевме другари.. во секој случај проблемот со него го знам..
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.717
    Допаѓања:
    122.035
    Остави на времето тогаш. Штом го знаеш проблемот глупо би било да го форсираш. Ако треба да биде ќе биде, ако сте еден за друг.
     
    На mira.mira и tofi-tedy.sweet19 им се допаѓа ова.
  6. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    7.214
    IMA iljada prichini za da nekoj si odi, moze da izmisli I vistini I nevistini, moze da kazuva prikazni deka te saka no mu treba prostor ili vreme za da bidete zaedno, moze da te ubeduva deka ne si vredna ili imas mani, ili neznaes I ne te biva, moze se da ti kaze ili da premolchi I da si odi.
    Samo Edna prichina IMA za sreka I zaednishtvo, a toa e ljubov. Ako nema ljubov nema nisto. Ako nema ljubov ne treba da e toj do vas. Oslobodete se celosno Od nego I pustete go, ne go gubete vremeto I ne se vrtete vo krug zatoa sto vo krugot ste sami.
     
  7. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Јас штотуку раскинав, ме остави дечкото, кажа дека ќе се сели кај бившата негова, призна дека ме изневери, искрено тешко ми е, чекам да дојде да му вратам некој работи и се надевам ќе ме засака некој вистински.
     
    На Oscar Lady, buba4e89, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.278
    Пол:
    Женски
    si zamina i me povredi i ottogas nemam vera vo nisto i nikoj,osven Bog
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Elinora

    Elinora Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    550
    Пол:
    Женски
    Му изнакажав се што ми лежеше на душа, без да го навредам, но индиректно докажувајќи му дека никогаш немаше и нема да има доволно добар речник и зборови кажани на место покрај неговиот завршен факултет во странство. Кога гледав како ме гледа со натажени очи знаев дека жали што ме остави, но сега беше касно, не станува збор за его или за преголема гордост, туку зачувано достоинство. Сега јас му докажав дека и без него можам, иако многу пати му кажував дека нема да знам на каде да тргнам ако се разделиме некогаш, ете помина и тоа. Мора да бидеме силни после една разделба, посебно ако сме повредени, разочарани и оставени. Назад нема, исти филм два пати не се гледа ;)
     
    На hermosa, CrazyGirl15 и mira.mira им се допаѓа ова.
  10. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Поминаа 6 месеци, како си замина на најглупиот начин што постои после 2ипол години врска. Секако првиот месец ме болеше многу, сепак прва љубов, животна лекција. Давајќи се од себе за еден човек си заминува и те остава како ѓубре обично. Не го вреѓав, напротив го оставив, ме болеше, одкога заминав на одмор во Германија каде што требаше и тој да дојде, но не дојде, ја прашал девојката со која ме изневери за на кафе, да се скршив, не заради тоа, него заради тоа што сум давала чуства, љубов, споделувала, со некој што не заслужува сега ни „Здраво, како си“ од мене, но како и да е, поминаа 6 месеци како не сум се заљубила повторно, изгубив доверба во љуѓето.. Давајќи 100 шанси, секогаш вратата му беше отворена и кога посака да се врати, но некогаш и на „секогаш“ доваѓа крајот. И така сфатив дека се во животот има свој крај, ништо не останува засекогаш, но да признаам, добра лекција беше. Многу срања со него кој ме направија сега да стојам на нозе, можам само благодарам и збогум пријателе да му кажам кога би ми пишал некој ден.
     
    На senza.parole, Belgin1, Glossy-girl и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Imam 19 godini i pred 5 meseci izlegov so eden dva pati.Si pisuvavme onaka i mi bese jasno deka ne e za seiozna vrska koga posle dve nedeli pocna da mi pisuva samo za vikend.I taka edna sabota izlegov ja u klub i on bese tamu ama ne se pozdravuvase so mene nikogas pred drugi lugje,mislam deka mu bese sram da go vidat so mene a od edna strana za nego znam deka nikogas ne bil vo seriozni vrski nikogas go nemam videno so zenska da seta.Koga me vikna da se vidime jas otidov i se bese ok.Posle toa viduvanje pocna da mi pisuva pocesto i me vikase dva -tri pati da izlezeme pak jas ne sakav i postojano go lazev ne znam bidejki si imav nekoj film napraveno vo glavata.Posle nekolku nedeli izlegovmepovtorno togas go prasav zosto ne saka da se pozdravi so mene da ne go e sram,toj rece mozebi :( i sakase da imame seks no jas ne dozvoliv i toj se iznervira i posle taa vecer toj ne mi pisuvase vekje i posle eden mesec me izbrisa od fb i od ostanatite socijalni mrezi.Mnogu loso se osekjam zatoa sto sekogas se zaljubuvam vo vakvi maski i sum vo dilema dali voopsto me svigjal.
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ќе го испратам и ќе му посакам се по заслуга.
    Океј, последниов така го испратив, заслужено.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Среќен му пат. :D
     
    На hermosa и Miss.A. им се допаѓа ова.
  14. Miss.A.

    Miss.A. Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    2.313
    Пол:
    Женски
    Е ова дојдов да го коментирам.:rofl: Аривидерчи аморе мио!:hai:
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Zdravo dragi moi feminki,
    decko mi zaminuva vo stranstvo po dve godini vrska. Kako nablizuva vremeto mnogu sum tazna! Sto da pravam? Kako da go nadminam ova?
    Fala vi :l:
     
  16. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Ни молам, ни колам.
    Ако си заминува нека си замине, бар ќе бидам ослободена на некој начин, нема да се растресувам.
     
    На hermosa, ViktorijaG и buba4e89 им се допаѓа ова.
  17. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Го пуштив, пред тоа пробував да го вратам затоа што знаев дека вреди и тоа што го имавме знаев дека не може да исчезне туку така ама се изморив и ме повредуваше.
    Сега не се трудам ама имам 1% надеж дека ако сме еден за друг како што мислам, судбината ќе не' спои. Ако не... сигурно е за добро и Господ ќе отвори друга врата.
    Најлошо е да потиснеш чувства, после некое време недостигот само чука на врата.
    А, немаш избор...
    Сакам да немам надеж, а и да немаме женските зашто знам дека ако некој заминал нема шанси да се врати...
    Знае дека ќе му е тешко и дека тоа што го имавме беше за чување ама кога ќе одлучи некој, тоа е тоа...
    А, ти само треба да гледаш како некој заминува и ќе си се тешиш дека универзумот ќе ве спои.
    Пуста надеж ама освен неа што преостанува?
    Ако се работи за прва врска и за човек што го сакате пробајте, ама сметам дека селф респект е да не бараш никого ако неколку пати те одбил...
     
    На melissa, H.VAGA, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    7.214
    Koga nekoj odluchi da ja prekine vrskata ne mozes so sila nisto da napravis ,a najmalku treba da se zivee vo nadez. Toj sto si odi nikogas nema muda da go kaze vistinskiot problem I posle prasalnici te mavaat po glava. Ke ti kaze:
    1.Predobra si za mene
    2. Mnogu si umna ili si mnogu bogata, ili ne te zasluzuvam
    3. Ne sakam vrska
    4. Na pijano ja zatrudniv bivshata
    5.Ne mozam da sakam
    6. MLAD sum da se vrzuvam
    7. Sakam da specalam pari ili da gradam kariera
    8.Nemam uslovi za semejstvo
    9.Bla , bla, bla si ja skratila kosata
    No toa znachi NE Te Sakam. Nikoj nema smelost da ti kaze ne te sakam. A koga nema ljubov nema vrakanje. I na trepki da dubish ne moze da te zasaka. Podobro pusti go, I begaj podaleku od nego zasto vo momenti na negova slabost samo povtorno ke ti ja povredi dushata. Ako sudbinata nekogas ve spoi togas kosmosot IMA silna pricina za toa.
     
    На Konfetka, Justicija и makedon81 им се допаѓа ова.
  19. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    Фала му на Господ шо замина
     
    На marija1907, Targaryen, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  20. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Ако некој сака да си оди од вас посакајте му среќен пат во неповрат.
     
    На hermosa и melissa им се допаѓа ова.