1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ќе голтнеш злато?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од j.jana, 6 јануари 2013.

 1. j.jana

  j.jana Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  неможев да најдам, а и незнам дали за вакво нешто се дискутирало на форумот или не. Па затоа отворив нова тема.
  Ми треба ваше мислење за тоа што треба да се направи доколку некој лапне нешто златно?
   
 2. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Мајката природа ке си го направи своето
  Само жива да не голтнеш, за тоа нема спас
   
  На Trajce1981 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. j.jana

  j.jana Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Тоа е неоспорливо. Фала
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  А што се случува доколку се голтне жива?
   
 5. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Тровање на организмот
  можна е и смрт после некое време
   
 6. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  да голтнеш злато ? :o
  е ова прв пат го читам на форум , е како бе така се голта толку лесно . А , што тоа делче од ланче , камче од прстен , стварно не кужим .
   
 7. sonce10

  sonce10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  116
  Ќе се позлатиш :lol: шала на страна, мислам дека нема нешто посебно страшно да се случи, ако е предмет нешто како привезок, паричка, појма немам што, претпоставувам дека организмот сам ќе си го исфрли, али ако некој знае точно нека пише, баш и сакала да знам
   
 8. S.N.E.G.U.L.K.A

  S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  49
  Живата шета низ цело тело и доаѓа до смрт на личноста.
  Некои прават магија со неа.Од типот ти ја ставаат во кафе или не знам во што.
  На една моја познаничка и ставија во кафе и живата шеташе низ цело тело,откри на време и замина на оџа.Тој и кажа дека магија и има направено нејзината комшивка и оџата ја извадил живата ама не знам како.Абе Господова работа...Ако веруваш во Годпод,не се фаќа ништо од магииве што ги прават.