1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ќе ти го заборави роденденот.... ?

Дискусија во 'Врски' започната од Mandarinna88, 18 ноември 2010.

  1. budalce.budalo.malo

    budalce.budalo.malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    уффф ми се има десено :worried: со бившиот ако можам да го наречам дечко.... и нели коа си заљубен му наоѓаш ко ГЛУПАЧА некоја оправдувања... :envy: и сега коа имам вистински добар дечко сватив дека ако некој човек вистински се грижи за тебе, не само роденденот, се во врска со тебе ќе памти....така да уште еднаш да имам таков МУТЛЕ од дечко без размилслување ВЕДНАШ ќе му раскинам!!!! :devil:
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    of.... lele mamicke.... znaci toj sto mi se pletkase vo zivotot dolgo vreme vrska-bez vrska mnogu pati koga traese ljubovta mi go zaboravase rodendenot :( a jas nego nikogas, ednostavno pomnam i zapisuvam ( si imam svoj potsetnik) , pa taka da nekoe momce ( koga ke si dojde povtorno vo mojot zivot) ako mi go zaboravo rodendenot, ke mu go zaboravam i jas i resen problem :rofl:

    a toj so koj sto bevme 4 mesei i 2 nedeli epten tvrdohlav, ne mi go zaboravi redondenot, ( kako za cudo mu tekna :D ), i mene mi tekna na negoviot, pa iako ne sme veke odamna zaedno, jas mu cestitav so toa sto mu pisav poraka :rofl: i se potpisav za da znae od kogo mu e :lol:
     
  3. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Пак ќе речам, нема потреба од вратки. Тоа се работи кои ја вртат врската и двајцата во нејзе во затворен круг и тоа се според мене глупави и излишни работи.
    Доколку ти го заборавил роденденот, а сте мноооогу кратко во врска, ондак ок. Делумно можда е и оправдано. Но доколку и наредниот роденден се случи истото, ондак не е воопшто оправдано и крај на муабетот - bye bye darling.
    Како не заборава кога е Нова година туку секоја година знае точно?
    Нема потреба и вие да го правите истото, пошто мажите се свесни дека ние жените ги памтиме и најситните детали и дека макар и 2-3 дена да сме во врска чепкаме насекаде за да дознаеме повеќе за нив. Тоа е факт.
     
  4. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Мило ми е што читам различни одговори. Едни велат дека нема шанси да се случи, а други за жал го споделуваат искуството.
    Јас да видев ваква тема пред 2 месеца исто така ќе се испосмеев како што пишува една читателка погоре (и потполно ја разбирам).

    За несреќа имав и јас вакво искуство, па се сетив да отворам тема за да на некој начин извлечам некоја поука или совет.

    "Внимателниот" кој што ми го заборави роденденот, не само што не се сети на пропустот и после неколку денови, туку и се налути што јас толку многу сум си земала за право да се лутам, па вели: "Епа што да направам сега јас???? И се извинив... Па се случува, човек да заборави, имав многу обврски, главата не знаев каде ми се наоѓа" (а во меѓувреме сите клубови ги прошетал). Срамота.
    Инаку се работи за бивш дечко (тогаш) со предиспозиции за возобновување на статусот. Веќе не комуницираме.

    п.с. и да нема заблуда, не потенцирав "Што кога ДЕЧКОТО ќе ти го заборави роденденот". Едноставно мислев на САКАНИОТ (дечко, симпатија, другар).
     
  5. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    оправдувам пошто и мене ми се случило да заборавам и знам како е..
    баш сега на 4-ти декември заборавив да му честитам на бившиот роденден, а многу сме блиски :(
     
  6. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Не би ми го заброавил роденденот ниту пак јас него не за друго на ист ден сме си родени :D :D :D

    Ама имам еден другар тој и својот роденден си го заборава мислам дека. Едноставно не се замара. Таков си е. Не знае ни кој ден е :lol: Ако не го птсетам за битен датум со девојка му нема да му текне. А воопшто не е дека не ја сака. Баш напротив. Што знам.

    Не можам да кажам како јас ке реагирам иако мислам (ама само мислам) дека ке се налутам. Па не може саканиот да ти го заборави роденденот. Можеби и нема да се налутам и така не правам многу фешти околу родендените ..

    Ама секој може да згреши :?:
     
  7. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    оправдано...но ќе се сети другиот ден и ќе ми се извини и ќе ме бакни ;)
     
  8. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    А ти уште си ми скарана :!: :D :D :D
     
  9. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Пред 2 години кога ми беше роденденот дечко ми ни ал, ни абер. Цел ден бевме заедно и никако да ми речи СРЕЌЕН РОДЕНДЕН. Збеснав... ми идеше дури да заплачам... Вечерта излеговме во едено пица-ресторанче. Нарачавме за јадење, јадевме, а овој никако да се сети... таман бев готова да му кажам дека ми е роденден, дојде келнерот со торта со свеќи и подарок од него. Ми подготвил прекрасно изненадување, што никогаш не можев ни да замислам. Потоа ми се смееше, бидејќи цело време сум била нервозна, а тој си беше ладнокрвен.
    Инаку памти датуми, ама скоро никогаш не знае кој датум сме. Но, за среќа прави аларми, потсетници, досега не се случило да заборави и се надевам дека нема да се случи, бидејќи многу ќе ме повреди. Не дека роденденот е нешто којзнае што, но едноставно, личноста што те сака никогаш нема да заборави кога си роден.

    А лани, мојата најдобра другарка не ми го честиташе роденденот. 5 дена пред мојот, е нејзиниот роденден. Јас и подготвив прекрасно изненадување (купив рамка за слика со наша слика внатре, тортичка со свеќа и балон на кој пишува Happy birthday. Не бев појдена на првите два часа и пристигнав точно за големиот одмор. И кога сите излегуваа од училиште јас појдов и го дадов подарокот, и го честитав роденденот и и реков да си замисли желба пред да ја дувни свеќичката, па дури и заплака од возбуда.) а таа не ми рече ни среќен роденден. Бевме сабајлето на кафе, потоа беше дојдена кај мене и само ми го оставила подарокот на бирото и ни среќен роденден, ни ништо. Стварно бев многу повредена, но ништо не и реков... :@
     
  10. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Не знам зошто, но на роденденот придавам огромно значење. Се трудам на блиските да им приредам нешто интересно, но многу ми е криво што ретко сум добила нешто слично.
    Секако дека би простила, но мислам дека нема да го заборавам тоа, бидејќи многу ќе ме погоди.
    Среќа до сега се нема случено и се надевам дека нема!
     
  11. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    :D :D :D :D :D :D
    Имам другарка така малце шмизлички настроена, и го читам ова "ми титна" и ја замислувам неа како збори.... пресмешно ми е :D ама од машко што ќе очекуваш... да сум јас во прашање ако треба и со гулаб ќе му честитам, ама нема шанси да го утнам скроз денот :)
     
    На Zlatusko му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Ајде да ве прашам..
    -Ако некој не се сетил на вашиот роденден, ќе го удостоите ли вие со честитка за роденден ?
    ..колку сте злопамтила ?
     
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ејјј таман работа. Некој не се сетил ненамерно, а јас намерно да заборавам? Не. Секако дека ќе честитам, глупаво ми е такво враќање мило за драго.
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ive.ive

    ive.ive Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    13
    Normalno deka ke vratam :) Ama sum losa be:) Ama kaj mene ne pominuva nisto taka.
    Eve jas da vi raskazam sto i se sluci na moja drugarka za nejziniot rodenden.Idea 4 god i doticniot zatoa sto bile skarani ne i se javi a i ne i dojde ni na rodenden,sramota.Otidovme jas i decko mi kaj nejze i ona od sto i bese glupo mu se javi da dojde,a ovoj mrtov laden si dojde i toa so prazni raze,pa mozel barem edno cvekence da skine od negde ako veke ne mozel da kupi.I drugarka mi prejde preku toa ama na negoviot rodenden i ona ne se pojavi,mu vrati milo za drago.
     
  15. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Mи се има десено ова,оваа година.Со дечко ми одевме 7 месеци.И дента јас на школо целата срекна одам од сабајле мислејќи се како ке ми го честита тој роденденот и ништо цела ден на школо.другарките сите ми честитаат и после школо со нив бев низ град и го гледам него на кафе со другарите и појдов да се поздравам ама ме гледаше дека сум нервозна и цело време што ти е што ти е,и му викам па роденден ми е денеска.и тој аее заборајв извини ова она.А за оваа година здравје ако се деси истото имат јако да го засрамам па да не му текни уште еднаш да заборави мој роденден.Јас можам неговите да ги памтам и пораки да му пишувам и да му се јавувам и све.Памти па врати :D
     
  16. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Јас и момчето веќе немаме никаква комуникација. Завршија тие филмови дека ќе се смириме. Можам слободно да кажам дека веќе за мене не постои. (Не е само пропустот за роденденот, туку и целосно непочитување и никаков однос со мене. Слава му удрила во глава..)
    Затоа прашувам..
    Подобро е:
    1.СРЕЌЕН РОДЕНДЕН. ТИ ПОСАКУВАМ ОВАА ГОДИНА ДА ДОНЕСУВАШ УШТЕ ПОПАМЕТНИ ОДЛУКИ.
    или
    2.СРЕЌЕН РОДЕНДЕН И СЕ НАЈДОБРО.
    или
    3.ОВОЈПАТ НЕМА ДА БИДАМ ЗЛОПАМТИЛО. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.

    редактирање: првата опција е цинично кажана. :devil:
     
  17. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јас ќе му честитам и ќе му кажам дека се надевам дека наредниот мој роденден нема да го заборави.

    Ако веќе сакаш иронично да му честиташ, јас би ја одбрала третата опција.
     
    На Mandarinna88 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lezbo

    Lezbo Нов член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Мене бившата прва ми беше честитала роденден,ептен убаво ме изненади :)
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле колку си досадна и колку само се познава дека се преправаш. Гет а лајф бре, оди читај книги или дреми на фејсбук, таму сите ќе те сакаат |(
     
  20. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    епа ако ми го заборави или ќе му се јават да му го честитаат роденденот на жена му или ќе види на нет
    ова досега се нема случено и недај боже да се случи