1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ќе ти го заборави роденденот.... ?

Дискусија во 'Врски' започната од Mandarinna88, 18 ноември 2010.

  1. nina-nina

    nina-nina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    Ако моето момче или симпатија не се сети дека ми е роденден,нема да дозволам да чекам да поминат 24 часа,туку напротив ќе го потсетам и ќе го поканам на торта.За мене воопшто не е голема грешка тоа ниту пак пропуст.Секој човек не поседува со ист квалитет на меморија така да без сомнение би му простила!!
     
  2. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    секако дека не би ми било сеедно, на никој не би му било колку и да убедува во спротивното..Но поради тоа шо више ми се има мене десено да му го заборавам роденденот не поради тоа шо сум неодговорна или не поради тоа што не ми значи, напротив го сакам најмногу но ете едноставно тој ден изумив,паметот ми летна, значи се случува и не треба тоа толку да се зема при срце .. :)
     
  3. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Ако ми го заборави роденденот,ќе направам и неговиот да си го заборави :rofl: .Шала на страна,машкото невнимание многу често ми боди очи и ужасно ме нервира колку не ги боли за ситниците кои се многу поважни од било што. :)
     
  4. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    ако не беше фб дечко ми немаше да се сети на модот роденден ,заборава годишнини мсм денот кога сме фатиле нз ни дали знае..јас знам ама не го потсекам ,а нема ни да му текне -.- ...заборава дека е нова година дека ми е роденден не сум добила ни еден подарок а нема ни да добијам..не му текнува на ништо..еве денеска имаме 8 месеци од кога сме се фатиле..врска нема..:/ ке помине и Св.Валентин и се и нема на ништо да се сети..а у мај полни 18...што тр да направам? ништо како него...? ПОМОШ (се извиниувам ако темата нее баш на место ама...помош плс...)
     
  5. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.091
    Допаѓања:
    56.318
    Пол:
    Женски
    Најдобар начин за да го запомниш роденденот на жената е да го заборавиш еднаш. :D
     
    На cucii...ii, sweet25, Lady-PinkHeart и 3 други им се допаѓа ова.
  6. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Ако ми го заборави родендено :@ ... тогаш незнам што би се случило би имало голема кавга а јас би била многу повредена оти си земам се на срце и тоа многу би ме повредило ќе му простам ама нема да заобравам никогас :(
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    ова ме потсети на една приказна :lol:
    Во еден град, брачен пар прославувал 25 годишница од бракот. Тие како пар биле познати по тоа што никогаш не се скарале... ....Медиумите пристигнувале од сите страни да проверат во што е тајната на "Успешниот брак". Уредникот на еден весник прашал: - Господине, ќе ве молам кажете ни во што е тајната? Тоа е на...вистина неверојатно, како успевате? Човекот почнал да се присетува на деновите поминати на меден месец и ја започнал приказната: - После венчавката бевме во еден егзотичен град, таму имаше многу забавни содржини... По кратко договарање се одлучивме за јавање на расни коњи. Двајцата најмивме по еден коњ и почнавме да јаваме. Мојот коњ беше мирен и послушен, ама оној на кој јаваше мојата жена беше потполно луд... Наеднаш нејзиниот коњ се вознемири и ја фрли жена ми од седлото долу на земјата!!!! Таа, сосема мирно стана, го потапка коњот и тивко прозборе: - Ова ти е прв пат!!!.. ....Го јавна повторно коњот. По кратко време коњот повторно се вознемири и жена ми пак се најде долу на земјата. Повторно стана и со смирен глас му се обрати на коњот: - Ова ти е втор пат!!!... .....Јас бев целосно нем и не можев да се изначудам на смиреноста на мојата жена. Кога коњот и по трет пат ја исфрли од седлото, таа полека го извади магнумот кој и беше закачен за појасот и ладнокрвно го уби коњот..... Јас целиот запрепастен и се развикав на жена ми: - Жено божја, па дали си ти нормална!!? Како можеше да го убиеш кутрото животно??? - Ова ти е прв пат!!! -смирено ми рече Таа. - Тоа би било тоа, по оваа случка секогаш сме СРЕЌНИ и СЛОЖНИ... заврши мажот со својата приказна.
    Нека го заборави, од наредната година со денови ке го слави. ;)
     
    На srcekrsacka, Mandarinna88, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Денес ми е мене роденден и дечкото ми го заборави ...

    ми се јави сабајлево да ми се извини дека заборавил синоќа...
    планирам да му раскинам
     
  9. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    мене ми се извини велејки дека мислел за 2дена ми е па за тогас ми подготвил изненадување ама и по 3дена нисто вие сто би направиле на мое место?
     
  10. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Јас во моментов со клучеви од нова кола да ми дојде, нема да му простам....
    И мене ми се извини, со извинувањето „заборавив, поспан бев“.... се разбира дека не беше прифатено
     
  11. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Ауу јас на другарки им се лутам ако ми го заборават роденденот, па камоли на дечко!!!
    Освен ако нема припремено некоја си surprise party вечерта , па затоа цел ден не ми го честитал роденденот , друго не простувам.
    Кај секоја личност е различно , но мене роденденот ми е многу важен датум и ако и јас му сум важна нему тогаш има да памти!
    Барем на денешно време постојат милион потсетници и ниту еден изговор нема да го оправда заворавањето.
     
    На Lepaaa и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  12. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    хахахахаха...токму така! Бидејќи ние жените правиме цели драми од тоа!

    Ми се има случено пред некоја година дечко ми да ми го заборави роденденот.. всушност, не да ми го заборави туку ми го честита последен, дури во 22.00 часот вечерта... а јас една недела после тоа му го спомнував, па како можел, па бла бла бла... И тој и ден-денес ми го вика тоа `најлесно ќе го запомниш роденденот на жената, ако еднаш го заборавиш` :lol: :lol: :lol:
    Оттогаш веднаш после 00.00 прв ми го честита :lol:
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  13. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Мене во 10 сабајлево, а ми се јави на полноќ за глупости да ме распрашува...

    Џабе му е се... ако пројде со една недела лутење - малку му е
    Жени, не знаете колку пиздам во моментов... Јас цел живот ќе му пререкувам
     
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Иначе сега полесно памтиме бидејки фацебук ни покажува кога ви е роденден
    ]:)
     
    На L0ve му/ѝ се допаѓа ова.
  15. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Јас очигледно идам со најголемиот кретен што за џабе го троши воздухов на планетава...
     
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.091
    Допаѓања:
    56.318
    Пол:
    Женски
    Теди извини вака, ама малку претеруваш. Повеќе сама си го упропастуваш роденденот со лутењето.
    Ти честитал во 10 часот наместо на полноќ? Искрено - не ми изгледа како крај на светот.
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Ми се јави на полноќ... и ми збореше за глупости и не ми честиташе

    сабајле следеше говорот, извини заборавив. не се забораваат такви работи за некој што ти значи.
    Јас не би заборавила. Не викам дека не реагирам бурно, ама страшно сум лута и повредена.
     
  18. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Теди ако ти е денес роденденот, нека ти е среќен прво, а сакам да ти речам да се смириш малку и да чекаш можеби ти приредил нешто за покасно или тек следува поклонот, или нешто слично на сурпрајс или забава. Немој така одма ќе му раскинам, нема да добиеш ништо од тоа, само со нервоза ќе го поминеш роденденот, чекај уште малку!

    ајде среќа
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Е де, голема работа ако заборавил и ти честитал подоцна. Барем ти честитал и признал дека заборавил, не се правел на Тошо. :)
     
  20. ivanagoki

    ivanagoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    до сега не ми се слуцило да заборави за тоа е барем :inlove: