1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ќе ти го заборави роденденот.... ?

Дискусија во 'Врски' започната од Mandarinna88, 18 ноември 2010.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Не би ме чудело ако тоа му се случи некогаш ! :D
     
  2. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    "Смее" да го заборави. Да, да секако! :lol: Кога ракчето ќе го фати со штипките ќе се кае до крајот на животот заради престапот што го направил.

    Се шегувам. Не е до толку. :D
     
  3. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    оваа година прв пат имавме родендени дека он во март јас во мај а започнавме врска на крај лето...срека он си беше на работа и јас му направив најубава торта роматика вечера,знаев дека нема да ми го заборави роденденот бидејки еднаш по муабет дојде дека помни дати и броеви на личности кои му значат...доага мај он ништо да спомне ни на шала демек ооо на некој му иде роденден ништо,мене роденден ми се пагаше во среда,и он во вторник ми иди и вика леле утре сум трета смена шо убаво ке си се наспијам цел ден (мислев ке пукнам) најмногу бидејки на некои небитни луге (ок битни ама сигурно не како мене) им честиташе,дојде 12 сатот и ете го ми честита отиде до кола пред тоа и ми носи многу убав поклон (морал таму да го остави инаку ке го видев) следниот ден цел ден ок си се шетаме он никако да легне да одмори за трета вечер а мене срце ме боли од планираното-ништо...ама кога дојде 6 ми вели облечи се ке одаме на кратко на вечера па од таму на работа,додека да се спремам 7 и нешто,одиме во една пицерија таму шоооок...неговата фамилија тетка му со семејството братучедовци (он све испланирал) си поминавме топ,и на крај ми рече морав да те испалам малку да видам како ке реагираш...
     
  4. Megan21

    Megan21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Навистина има чудни девојки...Јас тоа Не го гледам како голем пропуст....Секак ке му бидам лута два три дена...но подоцна ке му дозволам да се искупи за грешката....Надвор има луѓе што немаат за леб а ние ке го убиеме дечкото затоа што ни го заборавил роденденот...Ке дојде ден и јас ке си го заборавам :D :D :D :D
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Роденден ми е на Божиќ нема шанси некој да ми го заборави :D
     
  6. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Мојот роденден нема како да ми го заборави ни тој а богами никој зосто ја како мало дете еден месец претходно најавувам за колку дена имам роденден :wasntme: а тоа па кога дојде веке ден пред тој фамозен ден веке цел свет знае кому му е роденден :$ а во случај навистина да заборави хммм ке се налутам само затоа сто лугје сто не ме виделе со години кои и заборавив дека постојат ми го честитаат навистина ме почитуваат а тој да заборави е не е фер малку внимание или бар еден ден мозе секој да запамти ај годиснини или месечнини или се сто слават некои ни јас не ги памтам па немора ни тој :!:
     
    На linija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Сигурно нема да ми го заборави роденденот пошто уште сега почнав да спомнувам дека ми е роденден наредниот месец, да правам планови што-како...ама за жал дечко ми најверојатно нема да биде во Македонија! :(
    Втор роденден ќе ми биде што го славам, дури сме во врска и пак нема да сме заедно, а мене роденденот ми е најпосебен ден!
    Тој па, не е таков тип! Роденден како роденден, како секој обичен ден!-Така вика! :lol:
    будала една срцеста! :*

    Како и да е, вие да ми честитате-ако не ќе ви се налутам многу! :rofl: :rofl:
     
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.667
    Пол:
    Женски
    глупаво би се чувствувала, би била лута да.. ама би ми поминало брзо доколку би направила добар муабет!
     
  9. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Не смее тоа да му се случи на партнер кој искрено ме сака! Ако ме сака, значи мисли на мене и барем ден, два порано ќе му текне дека ми претстои роденден.
    Инаку мојов, на секој 23ти ми споменува колку месеци сме правеле, а веќе 3 и пол години одиме.. :) Мене и тоа многу ми значи, што е таков внимателен за важни настани.
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сигурно многу би ме навредило тоа. Мислам дека би била лута некое време, но би ми поминало.
    Сепак мислам дека нема да се случи такво нешто, или барем се надевам. :)
     
  11. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Му се има случено, да, и оној кој не го доживеал тоа чувство не знае како е, после 4-5 години врска да ти го заборави роденденот....не верувам дека мене некогаш тоа ке ми се случи. Мене и во сон да ме разбудат јас го знам неговиот. Во секој случај не е пријатно чувството, не дека е нешто што не може да се прости меѓутоа не е во ред, сепак родендените и годишнините се единствените датуми кои не би требало да се заборават кај двајца што се сакаат :)
     
  12. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    па и јас нему ќе му го заборавам ;) (ако се деси вослучај)
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Ехе, кога се видовме ништо не ми кажа. Правевме муабет и се, јас чекав цело време да ми честита, кутрата јас мислев дека некое изненадување ќе ми направи.
    И најнакрај неможев да издржам и реков : Нека ми е среќен роденденот.
    И тој вака ме гледа : :geek: и ајде ме прегрна ми се извини и ми честита.
    ГЛУППППППП !
     
  14. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ќе му наместам римајндер за следната година недела дена унапред за да може поклон да ми купи.

    Луѓе сме, забораваме, се случува.
    Битно е да не ме заборави дека фигурирам во неговиот живот кога други ќе му се нудат, а ако роденден или годишнина заборави ништо страшно, според мене.
    Не за друго туку зошто и мене може да ми се деси.
     
  15. Palestinec

    Palestinec Нов член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    17
    туууу...нема да и биде првпат, а верувам ни последен............
     
  16. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Една година бившиот не беше тука и јас не му спомнав ни еднаш за мојот роденден ко што си знам, очекував дека ми е маж да му текне.
    Цел ден сто пати се слушнавме на телефон, ништо не ми спомна, и јас си ќутев и се нервирав, како на сите им текнува , а он заборавил.
    Дури и мајка му ми честиташе , а он ништо.
    И потоа, не знам дали го потсетил некој ама ми се јави вечерта да ми честита со објаснување дека сакал точно во времето кога сум родена да ми честита па се извади |( .
    А сега наскоро ми е роденденот , и во очекување сум на овој што се гледам да заборави,
    ама пошто нема да го потсетам , а и јас лани заборавив да му честитам, па нема да му замерам.
    А може и ќе му кажам, зависи во кои ќе ме начека. :D
     
  17. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас лично би се чувствувала многу непријатно доколку би ми го заборавил роденденот.
    Не дека ќе правам сцени и драми од тоа, ама у секој случај би ми било непријатно и не би ми било сеедно.
     
  18. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    во таков случај и јас ке заборавам да купам торта :lol: :lol: па здравје догодина може ке му текне :D
     
  19. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    не се случило до сега а и се надевам дека нема! :lol:
     
  20. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ќе плати! lol