Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите: Колку често е нормално да имате односи со парнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од DenicijaNaPetre, 4 февруари 2021.

 1. DenicijaNaPetre

  DenicijaNaPetre Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2020
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  519
  Мислам дека идеално би било еднаш неделно за стопроцентно уживање, евентуално двапати.
  Што мислите вие?
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.080
  Допаѓања:
  193.951
  Пол:
  Женски
  Не знам што е нормално, кој ги поставува тие норми и правила колку пати неделно треба да имаш секс со партнерот во врска /брак?
  За некого е нормално по пет пати на ден, за друг пет пати во месец. Тоа секој пар си го знае најдобро.

  Нема идеално, туку треба да се најде ритам што ќе им одговара на двајцата партнери. Секој пар си има своја динамика на живеење, па така и сексуалниот живот им е поврзан со таа динамика.

  На почетокот генерално сексот е почест, поинтензивен, експлозивен. Како што минува времето, се успорува, и е поголемо уживање. Можеби нема секс секој ден, ама со тек на време се ослободуваш од стегите, повеќе експериментираш, повеќе и подолго уживаш.

  Во секоја долга врска или па еве, и брак, има периоди кога има помалку секс, и периоди кога е поинтензивно. Зависи од многу работи. Ама генерално, сексајте се колку што сакате и кога сакате. Не треба да се брои ниту пак да се поставуваат цели и норми.
   
  На warrior, theowndemon, Antolinaa и 28 други им се допаѓа ова.
 3. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.146
  Допаѓања:
  8.797
  Пол:
  Женски
  Тоа е индивидуално за сите партнери, и нема правила колку често е нормално.
   
  На WildMk и poi им се допаѓа ова.
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  34.231
  Колку што им одговара и на двајцата партнери
   
  На azelea, WildMk, Hellobeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.155
  Допаѓања:
  23.099
  24/7.
   
  На Јаневски, bicycle, Alex.T и 2 други им се допаѓа ова.
 6. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  4.349
  Пол:
  Женски
  Нормално е онолку колку што двајцата имаат потреба од истото. Не гледам причина зошто некој би требало да се ограничува во однос на нешто што создава задоволство.
   
  На azelea, DiCaprio и Arjanit2021 им се допаѓа ова.
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.170
  Различно е. Зависи од време, расположение, други обврски...
  На пример, ние имаме денови кога имаме и по неколку пати. Други денови па се случува и да не се допреме :)
   
  На WildMk, edna_malecka, Alex.T и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Arjanit2021

  Arjanit2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Машки
  Normalno e koga ke ti se posaka i kolku ke ti se posaka toa i na dvajcata a ne samo na edniot
   
  На Herrera и edna_malecka им се допаѓа ова.
 9. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  2.325
  Пол:
  Женски
  Ваљда сите сме свесни дека е индивидуално, не мора паламудење до толку... |(
  @DenicijaNaPetre алам да ти е Дениција и на тебе и на Петре штом еднашдодвапати/7 ви е доста.
  Мене зависи од расположение и од тоа дали сум сингл или не, али 3 до 6 пати е идеално, за мене.
   
  Последна измена: 6 февруари 2021
  На tinka-mace и Осе им се допаѓа ова.
 10. Sindell

  Sindell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2018
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  812
  Пол:
  Женски
  Секој ден ^_^
   
 11. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.969
  Пол:
  Машки
  Исто како кога ти се пие вода, пиеш колку што ти се пие. Па така и со ова, колку што е потребно.
   
  На azelea, Осе и edna_malecka им се допаѓа ова.
 12. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  14.655
  Пол:
  Женски
  48/7.
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.456
  tenor-23.gif
  :D
   
  На Veta, Maylin, Hortenzija и 2 други им се допаѓа ова.
 14. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  9.279
  Пол:
  Женски
  Како бе еднаш неделно? :o
   
  На LoLa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Како што кажаа повеќето. Ова е индивидуално и зависи од човек до човек. За мене 4-5 пати неделно е океј. Мислам не е проблем повеќе, проблем е ако е помалку бидејќи ми влијае на расположението најмногу.
   
  На edna_malecka и Осе им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.106
  Допаѓања:
  282.138
  Малку ти изгледа?
  Ние еднаш месечно имаме секс, па сега ти види :D
   
 17. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  3.347
  Нема баш некоја регуларна норматива да речам. На почеток, кога бевме "помлади" и многу послободни, и со помалку грижи, имавме секој ден, и често и по два три-пати во ден. А ем живеевме одделно.

  Сега, после 8+ години, не е така често, а ем живееме заедно. Само некогаш едвај се гледаме во денот заради работа.

  Има периоди кога може и цела недела да немаме односи. Има периоди по неколку дена да имаме два пати дневно. Се' зависи од распоредот на работа, од други обврски, дали сме одморени/изморени и слично. Гушкање, галење е секој ден буквално. А за односи е друга песна :)
   
  На edna_malecka и WildMk им се допаѓа ова.
 18. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  9.279
  Пол:
  Женски
  Ептен малку :rofl:
  Барем 4-5 неделно.
   
  На LoLa96 и WildMk им се допаѓа ова.
 19. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  2.443
  Пол:
  Женски
  Тоа е индивидуално и зависи од многу работи. Кога бевме студенти се случуваше и по 4 пати неделно и по две рунди многу често . Сега е друго отепани од работа тој после смена 12ка не се сеќава и како заспал. Интимност имаме секојдневно што не мора да значи секс. Значи гушкање, бакнување, галење, масажа. Сексот си иди спонтано навистина кога сакаме и имаме потреба. Некогаш навечер некогаш наутро. Се случува некогаш неколку дена со ред па пауза од 3-4 дена. Нема тука правило, се водиш според потребата и можностите. А најубаво се знае како е, ако не секој ден тогаш преку еден, ама секојдневието кажува нешто друго. :)
   
  На cresa-jagoda, Arjanit2021, honey.11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.928
  Пол:
  Машки
  48/14 :)
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.