Што мислите: Колку често е нормално да имате односи со парнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од DenicijaNaPetre, 4 февруари 2021.

 1. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  6.208
  Допаѓања:
  19.812
  Пол:
  Женски
  Скроз друг впечаток имав за тебе :lol:
   
  На LoLa96, WildMk, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  3.022
  Пол:
  Женски
  За мене интимноста со мојот сопруг е поважна од самиот чин секс. Гушкање, бакнежи, нежности се нешто без кое што не поминува ден за нас. Двајцата искажуваме емоции на ист начин. Генерално имаме секс секој ден со некои исклучоци when we're not up to it. Но секако имаме разбирање и немаме некакви очекувања дека МОРА да се случи. Едноставно се случува бидејќи и двајцата така сакаме. Мислам дека не постои ''нормала'' во ова бидејќи сите сме различни а и расположението е важен фактор.
   
  На hermosa, cresa-jagoda и Ivanagirl20 им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.983
  Допаѓања:
  127.243
  Пол:
  Женски
  "Ако месецот можам да го избројам на една рака, не е доволно. :D" - рече таа додека апстинира.

  Ама не, мајтап на страна. Ептен е индивидуално до партнерите и периодот во врската/ бракот во која се наоѓаат.
   
  На WildMk, Arjanit2021 и Jana06 им се допаѓа ова.
 4. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.115
  Пол:
  Женски
  Никогаш ама никогаш не верував дека ке го доживеам ова што го имам со овој дечко.
  Повеќе од 2пати на ден. 8)
  И те како ми одговара оваа негова енергија и тоа што сме заедно цело време :rofl:

  Јас у претходната врска за жалење си бев, некогаш ни еднаш во месецов немавме а и тоа што имавме завршуваше само со негов оргазам. :puke::envy:
   
  На Ivanagirl20 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GTC30

  GTC30 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2021
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  5 pati vo nedelata :inlove:
   
 6. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  679
  Онолку колку што и двајцата сакаат. Не постои формула за пресметка и реално либидото не е исто кај сите, а не е исто ниту кај еден човек во различни периоди и ситуации. Ми се дешавало да сакам 3 пати на ден, а и да немам желба по 5 -6 дена.
  Сепак мене лично ми е потребно најмалку 3-4 пати неделно... иако секако постојат исклучоци.
   
 7. DarkStormm

  DarkStormm Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2021
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Зависи од партнерите и нивните апетити. Ако се асексуални и немаат секс пак е нормално.
  Јас сум за законот на понуда и побарувачка да функционира совршено. Кога сака едниот да сака и другиот. Секогаш не е можно да се поклопи целосно но во глобала е најдобро така. Ако едниот партнер е постојано и екстремно попален а другиот скроз обратно со нула либидо, е тогаш има проблем. Ама ако е сексот ствар на расположение и кај двајцата и ако се исти тип на луѓе (од сексуален аспект) мислам дека ќе се најде златна средина.
  Не зборувам за периоди и ситуации, туку општо за во најнормални услови. За во исклучоци и специјални ситуации не може да се мери доволно и недоволно.