Што мислите: Колку често е нормално да имате односи со парнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од DenicijaNaPetre, 4 февруари 2021.

1. Jana06

Jana06 Форумски идол

Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    19.812
    Скроз друг впечаток имав за тебе :lol:

На LoLa96, WildMk, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. BlackAndWhiteSwan

BlackAndWhiteSwan Истакнат член

Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    3.022
    За мене интимноста со мојот сопруг е поважна од самиот чин секс. Гушкање, бакнежи, нежности се нешто без кое што не поминува ден за нас. Двајцата искажуваме емоции на ист начин. Генерално имаме секс секој ден со некои исклучоци when we're not up to it. Но секако имаме разбирање и немаме некакви очекувања дека МОРА да се случи. Едноставно се случува бидејќи и двајцата така сакаме. Мислам дека не постои ''нормала'' во ова бидејќи сите сме различни а и расположението е важен фактор.

На hermosa, cresa-jagoda и Ivanagirl20 им се допаѓа ова.
  3. theowndemon

theowndemon Форумски идол

Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    127.243
    "Ако месецот можам да го избројам на една рака, не е доволно. :D" - рече таа додека апстинира.

Ама не, мајтап на страна. Ептен е индивидуално до партнерите и периодот во врската/ бракот во која се наоѓаат.

На WildMk, Arjanit2021 и Jana06 им се допаѓа ова.
  4. *Amethyst*

*Amethyst* Популарен член

Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.269
    Допаѓања:
    8.115
    Никогаш ама никогаш не верував дека ке го доживеам ова што го имам со овој дечко.
    Повеќе од 2пати на ден. 8)
    И те како ми одговара оваа негова енергија и тоа што сме заедно цело време :rofl:

Јас у претходната врска за жалење си бев, некогаш ни еднаш во месецов немавме а и тоа што имавме завршуваше само со негов оргазам. :puke::envy:

На Ivanagirl20 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GTC30

GTC30 Активен член

Се зачлени на:
    12 февруари 2021
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    14
    5 pati vo nedelata :inlove:

6. macysh

macysh Популарен член

Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    679
    Онолку колку што и двајцата сакаат. Не постои формула за пресметка и реално либидото не е исто кај сите, а не е исто ниту кај еден човек во различни периоди и ситуации. Ми се дешавало да сакам 3 пати на ден, а и да немам желба по 5 -6 дена.
    Сепак мене лично ми е потребно најмалку 3-4 пати неделно... иако секако постојат исклучоци.

7. DarkStormm

DarkStormm Истакнат член

Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    734
    Зависи од партнерите и нивните апетити. Ако се асексуални и немаат секс пак е нормално.
    Јас сум за законот на понуда и побарувачка да функционира совршено. Кога сака едниот да сака и другиот. Секогаш не е можно да се поклопи целосно но во глобала е најдобро така. Ако едниот партнер е постојано и екстремно попален а другиот скроз обратно со нула либидо, е тогаш има проблем. Ама ако е сексот ствар на расположение и кај двајцата и ако се исти тип на луѓе (од сексуален аспект) мислам дека ќе се најде златна средина.
    Не зборувам за периоди и ситуации, туку општо за во најнормални услови. За во исклучоци и специјални ситуации не може да се мери доволно и недоволно.