babylove кашички

Што мислите за законот: за музика во локали цена - 150евра?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од MadeinHeaven, 4 февруари 2010.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  Најновиот закон излезен е дека секој локал треба да плати цена од 150 евра за да може да пушта музика... ограничувањето е 60-70 ...дали сте запознаени со ова? И што мислите ?
   
 2. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Мислам дека тоа е катастрофаааааааааааа!!!Уште малку па и за дома можеби ке треба да се плати ако сакаме да слушаме музика или да пушиме :worried:hock:
  Тоа е едно обично крадење и уништување на угостителите
  Поздрав ;)
   
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.974
  :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: леле првпат слушам за вакво нешто!!!!!!!!!!!!!!!!!
  аааааааааа значи го претераа.... :evil: уште што не ќе измислат за да соберат пари и да си го наполнат буџетот :o
  законот со лиценци за продажба на алкохол, после закон за забрана за пушење, па хасап систем, сега и за музика епа само едно саркастично БРАВО имам за нашите политичари што ја водат државава :clap: навистина сакаат да ги уништат трговците и угостителите кои и онака се борат да преживеат....ако вака продолжат ќе го дотераат целиот народ на просјачки стап (а веќе половина од населението едвај преживуваат) :!:
  незнам до каде ќе не донесе ова лудило од закони.....ама во европа и во подобар живот сигурно НЕ :!:
   
 4. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  тоа е јадни сме... знам дека ќе се испозатвори се. Сега пред 10 минс лушав на алфа дека скопје до 2014 ќе има фашистичка архитектура поради начинот на кој сакат да го градат. ( така велат најпознатите архитекти)


  Мислам дека е сувишно сето она што го прават...со тие работи и трошат оари на глупости а луѓето немаат леп да јадат Не дека не сум патриот ама се удараат у срце за Александар Македонски ... кој незнаеме дали постоел како прво и што бил ???? Второ срамота е 36 милиони евра да се потрошат на сето тоа...

  а законите се нижат и се нижат....
   
 5. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68


  тоа е едно огромно манипулирање со народот:worried:
   
 6. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  748
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Мене целата оваа ситуација ми личи како да сме по десподство,катасрофа е!Посебно со тие цркви на плоштадот во ск,со новите закони кои воведуваат само давачки,незнам како може туку така да воведуваат се нешто ново а граѓанинот да нема право на глас и мислење,каква демократија е ова :?:
   
 7. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  За ваквото владеење нема друг збор освен ГРАБЕЖ. Апла ГРАБЕЖ со пораката народе не ти требаат места за излегување, седи си дома, гледај си сапуници, Голем брат и сл. глупости, труј се со простотилак, слушај ги рекламите што нè фалат и биде среќен затоа што ние тоа ти го овозможуваме.
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  За греота сме...... :\ Жално но виситнито..но знам дека уште три години ќе биде вака.. а за натака ќе видиме... :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent:
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.572
  Допаѓања:
  70.488
  Чекај малце, мислам дека ова не е ново?!?
  Знам дека на здружение за авторски права треба да му се плати, и тоа било и порано, само никој не плаќал. Знам дека не времето можеше да ти дојдат на некоја веселба, свадба на пример, и зимаа некој процент, демек за на изведувачите да им се плати... а повеќето од нив пари со очи немаа видено...
   
 10. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  ама сега ќе треба да си платат на секој 1ви сите дискотеки ...:worried:
   
 11. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  Држава- блато
  Држава- овци
  Држава- површни луѓе
  Држава- локал патриоти
  Деца на аце македонски
  Држава- Колевка на уметноста
  Држава - Почеток и крај
  Држава Македонија
  Северна македонија
  Фиром
  Јужна србија
  Голема бугарија
  Македонија
  Република македонија
  Принска македонија егејска
  македонија
  македонја на Македонците
  дијаспора донира 100 долари за поправка на клозетите
  во мариово и во центарот на скопје
  Земја на корумпирани министри
  На професори кои незнаат да си го избришат газот
  високошколувани луѓе
  магистри
  доктори на науки...
  лижачииииии.....

  облека кич
  мозок кич
  сурат кич...
  тело буграска певаљка
  пиење кафе кич...
  додворување кич
  литература кич
  секс кич
  боки 13 ка.......
  идол
  фешта
  ексклузив.....

  .................
  Распаднати раскрсници
  Здробени факултетски згради
  Студенсти домови- штали
  гадни створој....
  алчни глаучи...
  политичари
  воздухот шо го дишат леплив
  лажговци
  луѓе од планина
  елена велевска
  со се миленко
  јован јованов иван јованов
  и елвир мекица
  некст тајм
  слаткар
  тони зен
  врчак
  под нож....
  забрането со закон
  забрането користење ОПАСНО ПО ЖИВОТ
  ..................................................
  академии низ селата...
  овчари со мобилни...
  свињи по телевизии...
  црни муви низ плнини
  нато со раширени раци
  европа со расчепатени нозе
  желно ја чекаат македонија
  за врел секс....
  полуписмени идиоти седат во кожните фотељи...
  построј се во редот....!
  стадион со македонско знаме..
  шал македонија
  патики
  капа- македонија
  крпа македонија
  градоначалницик со печени кокошки и скара
  маици со македонско знаме,
  стадион со македонска писта...
  фонтана со македонско знаме
  аце на плоштад

  црква со македонско знаме
  македонија тајмлес
  македонија во душата
  и никола тесла бил македонец
  или не?

  кирил и методиј биле македонци
  крсте мисирков бил македонец
  питу гули бил македонец
  ѕинго е македонец

  гоце делчев бил македонец
  самоил бил македонец
  БИДИ ГОРД што си македонец
  И боки 13 ка е македонец....

  Болници без доктори
  Штафелаи без сликари
  Кино сали без прожектори
  Училишта без парно
  Студенти и питачи гладни,
  Хонорарци,
  Минималци
  Сељаци
  Снобој ,
  пички топој...
  богаташи трошат пари на курви
  Искористувачи
  Забрането движење по улица
  На црвено зелено и розево
  Забрането после седум
  Мастики чунга лунга и гуми за бришење пеликан
  Со доплата од 10 ден добивате вибратор

  Забрането дишење

  Фејсбук корисници
  Јаху
  Хотмеил
  Мајспејс
  Идивиди
  Он нет
  Мотика
  Таратур
  Кајгана
  .точка ком
  Точка мк

  Ослободи го срцето
  Имај трето дете
  И ти си македонија
  Трошење во празно
  Лажни љубови
  Подмолни убиства...
  Љута ракија
  И прилепски ширден
  Грабеж на мир
  Бекства во странство
  Хотел на притисок
  Работа во текстил кај грците....
  ................................
  Слика на орман од мајка ми
  И чак норис..............

  Дали и чак се откажа од македонија....?
   
 12. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  bravo za napisanoto MadeinHeaven :clap: edna golema vistina za ovaa mala manipulirana drzava
  verojatno sleden zakon ke bidi zabraneto disenje na ulica ;)
   
 13. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Сакам анархијааааааааа
   
 14. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
 15. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.450
  ако продолжи вака никој веќе нема да сака да живее во оваа „држава“ не личи на ништо ова поќе сите ќе змаинат во странство никој не сака да трпи и да гледа вакви глупости кој го уништуваат секој жив !!!
   
 16. Kristy

  Kristy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Значи уште што нема да измислат! Катастрофа! Владата незнае како да го зголеме буџетот! СРАМОТА! Уште да почнат да ни го наплаќат воздухот што го дишеме. А па може и филтри да ни стават во задникот за почиста околина... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  А да се кандидирам јас? :lol: :lol: :lol:
  Ако собирам потписи ќе ми се потпишете? :D (смајли шо трепка) :D
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.890
  Пол:
  Женски
  Ахахаха смајли шо трепка :lol: се изнасмеав
   
 19. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  хахахахах ја ќе идам на политички науки ако некад бидам некој и нешто верувајте дека никола и сите што прават споменици и го враќаат хитлер ќе ги стпам у идризово зашто немаат намера да го реновираат затворот :D:D:D
   
 20. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  mnogu ubavo napisano.madeinheaven!bravo..a do kaj ke se ide so ovie bezveze zakoni,neznam,samo da se soberat poveke pari od lugeto,se nema pari za da go prekaras mesecot,za jadenje i smetki nemas,a se naplakaat astronomski kazni.odi po ulica ili vozi,i moli se da ne se zadade od nekade nekoj policaec i da ti pise kazna a i on neznae zaso,ama ednostavno mora da se polni buzetot,inace kako ke ni gradat spomenici i zgradi vo anticki stilovi :D svasta.i ugostitelstvoto ke go propadnat so zakonov za pusenje,eve i ovoj za muzika sea,dosega ako niso drugo,barem za kelner rabota mozes da najdes u sekoe vreme,ama sea i toa veke ke go nema :roll: ne sum politicki aktivist,nitu sum bila nekogas vo partija,samo ja zboruvam realnosta.