1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за законот: за музика во локали цена - 150евра?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од MadeinHeaven, 4 февруари 2010.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    :?: :worried:hock: :?: :o :? :?: Следно?Уште и на форумов да ни забранат...
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Од сега натака додека пишувате на форумов нема слушање музика ахахаха :lol:
     
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Епа некој мора да ги плати спомениците и Скопје во 2014...јас си дадов придонес...150 евра....поминав на ,,црвено,, жими мајка му на цајканот...си поминав точно на преод зелено-жолто...ама...мораше да ме казни...ако не 20% од плата....искрено се надевам дека мојот придонес ке биде за фонтаната на плоштад...тоа е единственото ок нешто....мада во оваа криза кога светските веледржави незнаат да се справат со неа...ние треба да се гордееме...кај нас се гради.... :clap: ;( ;(
     
  4. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Следува закон 5 минути дишење 50 денари (или 500 зависи колку длабоко ќе земиш воздух ) па да видите после колку богата држава ќе бидиме буџетот ќе цвета !!
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
  6. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Jaem vam se svima s majkom, ta me drkate do kasno? Od vas ne mo' da se spava, e, sad ce svima da ode glava! Jeb'o vas 21. vek! Jebala vas Evropa! Pederluk i orgije su sve to ste vi shvatili od toga! Moderno doba vam jebem, nemam bre pare 'leba da jedem, radim od devet do devet - a firma ode na tender!?! Ma, jebem li vam seme & pleme - vama li je do pica i pesme? Poshten narod spava, vi mrsite muda sve u shesnes'! Zvao sam policiju - rekli da zapushim ui. Zvao sam jo petnaes' puta - rekli mi da pushim! Jel' to taj ustav, jebem vas 'usta, jel' to demokratija? Sa' cu to lepo skratim ja - pobijem govna i gotova stvar: masovno krvoprolice cim cirnem ovo pice bice! ...treba ima i ubice, ako vec u Evropu stie...!
     
  7. Поддршка Права

    Поддршка Права Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2022
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    34
    Треба да се забрани кафичите кои се во згради и дискотеки кои се близу населени места да пуштаат толку гласна музика после 22 часот во работни денови.
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.