1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за отворените врски?

Дискусија во 'Врски' започната од mazena, 2 јануари 2010.

  1. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Отворена врска

    Значи си имате сериозна врска но може да се гледате повремено и со други.дали би можела да успее ваквата врска? Јас сметам дека за да опстани треба да има голема толеранција помеѓу партнерите и пак на крај не би успеала а има парови коишто тврдат дека така им е поубаво и се посреќни заедно.Што мислите вие?
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Премногу ризично. Секој ќе е среќен да си шарат со кој и да е и на крај пак да не останит сам и секако неповреден. Ама ова само во соновите. Ми се чини дека таквите игри и слобода немаат крај.
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    si imate seriozna vrska a povremeno se gledate so drugi :fubar: t.e mojava generacija toa go vika VARANJE :fubar: prasuvas za TOLERANCIJA NA VARANJE u vrska ???? :fubar: O bozeee SVASTA :swear:
     
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^Aбе аман не се возбудви до толку... општо зборуваме за Отворени врски. И тоа Варање е различно со ова, ако ги разграничиме работите. Во овој случај двајцата партнери доброволно еден за друг си дозволуваат поинаква слобода. Ак му чинит - нека прает... Ти не се возбудви, полека... диши.
     
  5. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Aaaaa...razlicno bilo....bas ti fala sto me prosvetli :rofl:
     
  6. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Па за мене тогаш тоа не е сериозна врска...Нема потреба од 3 4 лице ако сме си доволни еден на друг...Навистина неможам да го разберам тоа :worried: Јас би отишла со друг дечко само ако му недостига нешто на мојот...Што значи пак доаѓам на тоа дека тогаш врската не ми е сериозна...
     
  7. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    :o не сум јас за ова.Јас како што сум љубоморна па и да знам и да дозволам да си се гледа со други не,не нема шанси :devil: Самата помисла ме полудува.Ако имаат некои такви врски може подоцна си ги разменуваат искуствата како им било со другиве јаооо
     
  8. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ne ne malecka-vrskata im e seriozna, ama onaka si se e**t i so drugi partneri...ama mnogu si se sakaat i ne im smeta :D si dozvoluvaat :D ja i ti pa-pojma si nemame od zivotot :D
     
  9. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    За мене тоа не е отворена врска. Отворена врска за мене е онаа каде што официјално не си девојка на типот, али се гледате. Нешто како врска без обврска. Во овие врски нема љубов и најчесто се како темел на секс-врска. Сметам дека меѓу овие 2 партнера нема љубов, бидејќи ако ја има, двајцата меѓусебно ќе сакаат истата врска да ја официјализираат и да не толерираат трети лица во врска.
    Од друга страна може да се сфати како официјална врска, но без премногу замарање околу истата. Во смисла- за НЕозбилно хаха. Не вкучува запознавање на родители, задолжително излегување заедно.. Исто така се темели на секс.

    Воглавном сите типови на отворени врски ги гледам како секс-врски. Едноставно кажано: Резервираш партнер за кога ќе ви се сака да бидете заедно. хахахахахах
    Можеби грешам, сепак ова е мое мислење. И генерално сум ПРОТИВ! Го гледам како еден вид на себенепочитување. :$
     
  10. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    не немам јас таква врска јас раскинав со дечкото пред извесно време и моментално сум безврска :) прашував онака што мислите вие за таквите парови добро ти кажа девојката не се возбудувај ;) сакав само да прокоментираме за тоа
     
  11. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ne be zasto da se vozbuduvam, i ja si komentiram na tvoite komentari ;) ima edna izreka- karakterot na licnosta najdobro se gleda po ona na sto istiot se smee...a ja bi dodala i diskusiite koi gi vodi :lol:
    pozdravicnjaaaaaaaaaaaaaaa ;)
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ти имаш проблем :wasntme: :lol: Ама аку смеј си се - здраво е!
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    сум против за вакви врски во кои кружат 3 или 4 особи :?: друго е ако си слободна и фраерот слободен и онака си се мувате, си имате отворена врска меѓу себе :)
    а да, еве ќе го искористам моментот да ја прашам соледад што направи и со двајцата дечковци :worried: те читав постојано и сакам да знам со кој остана? :( што се случи? :(
     
  14. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Podobro da IMAM problem, otkolku da NEMAM moral i samopocituvanje ;)
     
  15. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Јас сум ПРОТИВ таквите врски, едноставно не е тоа за мене. Би дала 10 само за 1, кој што ќе го сакам и ќе ме сака. Не ми треба ништо повеќе.
     
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Со здравје да си го носиш :D
    Иначе цело време одиш контра, тоа се виде одма кога соледад ја напрај темава, и веднаш јас по неа напишав коментар.
    Не ти викаме да читаш меѓу редови (не би ги сфатила) - туку самиот текст да сфатиш дека не се работит за нас. Сфати или од почеток да почнам? :lol:


    Извинете што сум офтопик :wasntme:
     
  17. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Da, mnogi bi sakala da pocnes od pocetok :rofl:
     
  18. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Отворената врска неможам да ја сметам за сериозна. Тука нема никаква сериозност а ако постои љубов во таа врска за мене е несватлива таквата љубов :)
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не сум ЗА, премногу сум посесивна за да делам некого, но не сум против тие што одбрале така. Не можам да кажам - тоа не е љубов. Од каде ние знаеме што се случува помеѓу некои луѓе?

    За мене на пр. не е љубов тие што се врзале од мали години и сега и врапчињата знаат дека се дечко и девојка, празник, делник, прослава, секој ден заедно. Станува монотоно и навика, посебно ако врската започнала на 14-15 години и одат и одат и јас станува НИЕ, и ние имаме омилено јадење и ние одиме ваму.... :^) Младоста треба да си ја проживее секој, ако некој решил дека му е поубаво да си има отворена врска - негов проблем.

    Ама ниту долгите врски не се никогаш гаранција за happy end, така да не ги обвинувајте девојките ако сакаат така. Можеби не е најпаметно, ама секој си знае за себе.
     
    На KatarinaLehotska и tessie им се допаѓа ова.
  20. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    па бројче со дечкото раскинав ме повреди многу :( но сепак се разделивме на добар начин , сеуште ми е тешко мислам на него постојано и затоа си давам малку време на себе пред да излезам со тој што си пишував на мсн