1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за отворените врски?

Дискусија во 'Врски' започната од mazena, 2 јануари 2010.

  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    На запад ми се чини дека овој лифестајл се нарекува swinging!
    Јас го сметам ова за некоја мода! Нажалост ќе не стигне и овде ( а можеби е). Мене на некој начин ми е болесно ова жими се...! Каде е самопочитта......моралот? Врска, е нешто помеѓу двајца...а не помеѓу 243567 души.......ццццц
    Плус ако ти се **** со други што влегуваш во отворена врска........биди си сингл.........ова е нешто што неможам да сфатам!
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Не е swinging. Тоа е кога си ги менуваат партнерите. На пример ќе се соберат парови и секој спие со партнерот/ката на другиот/другата. Ова е кога сте заедно, ама се гледате повремено и со други.
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Не би делела јас во никој случај. Ако сака да има ПовеќЕ девојки нека повели, ама со статус слободен. Ниту пак јас не би си дозволила такво нешто. Врската меѓу дечко и девојка треба да биде само меѓу нив двајца, и никој друг :!:
     
  4. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Јас сум против.
    Ако ми е убаво со некој зошто би била со други? Ако не ми е убаво - зошто би била со него?
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Сум имала и таква врска, кога бев помлада... ама не ни бевме во врска, туку се гледавме повремено. Можеби е добро, да се испразниш кога имаш потреба. Ама кога ќе се развијат чувства, тогаш се јавува проблем. Инаку, гледано од сегашен аспект, кога веќе наближувам кон 30, не оправдувам такви врски кај луѓето на моја возраст. Сепак сметам дека некаде околу 30тата година треба веќе да размислуваме за смирување и стабилни врски. И тогаш не ни требаат трети, четврти или петти лица во врската. Но тоа е прашање на избор, нели?
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас тоа не го ни сметам за врска. Авантура можеби. Врска не :shake:
     
  7. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Во моментов имам една таква и .... Коа ке помислам дека освен со мене можеби се гледа и со други и трети ми иде да повратам ..Два пати се имаме видено се на се чекаме момент за трет па потоа се изјаснувам дека ми е преку глава од СРЦЕ АЈ ДА СЕ ВИДИМЕ , МИ ФАЛИШ (другата линија ми е зафатена па затоа тебе те барам) .. Океј авантура еднаш два пати но повеќе не ми дава гордоста така !Стварно не е сеедно
     
  8. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    :y: :y: :y: Се согласувам.И плус ќе додам она што е мое е само мое не делам со никој друг (на дечко мислам :lol: ) Значи ако ја земам во предвид мојата посесивност дефинитивно НЕ.Но не ги критикувам оние коишто се одлучиле на ваков чекор.Нивен живот нивен избор :)
     
  9. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    ризик голем ризик е тоа.
    на крај не успева
     
  10. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    бог да чува! па зошто се мажите бре? зошто е бракот за да се сексаме со други ли ? не ми се верува до каде стигнавме! :|
     
  11. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    јас сум ЗА отворен врска, ама доколку не си во брак и на баш до толку, ама ако имаш желба пробај и на крај краева еднаш се живее позз :)
     
  12. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Што мислам за отворени врски?
    - Мислам дека не треба да постојат!
    Сексот е 90% од врската ама ако, и само ако има врска. Секс што се сведува на празнење на хормоните, без врска, без чувство, без љубов, без основа- што ме прави мене???
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Те прави хомо сапиенс со потреба за задоволување на сексуалниот нагон. Сепак сме еден вид животни.
     
    На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Против отворени врски, ако сакам да имам повеќе љубовници во ред, ама тогаш нема да ги викам врски, за мене една врска значи еден парнер, еден љубовник и баш се во еднина. Множина ЈОК.

    А да не зборам за отворен брак како во првиот пост. Тоа НИКАКО.
    Да знам дека маж ми ебава друга или да делиме партнери или јас да одам со други мажи и да се тркалам на кревет со секакви.... одвратнооо. Ми се грози на самата помисла. За мене искрено тоа што тие дваца го имаат не е ни брак. Очигледно тие двајца кога сами би опстојувале, без трети личности во врската не би опстојале!
     
  15. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Ма доста веќе со тие изјави од типот Повик на Дивината! Природата те повикува.......
    цццц....се чудам уште што не ќе излезе во мода! Јас да сум во брак, и мажот така да ми рече, ма ќе го сништам, ќе го пуцам на место!

    Sex is overrated!
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  16. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Hipica, можда вака си се тешат тие што имаат потреба од тоа. Ако ги теши.

    Имаше еден виц за Трпана. Се жалела на доктор дека е незаситна. И докторот и вика па земи играчки. Трпана вели-„зедов ама малку ми е“, докторот- „епа смени партнер“, Трпана- „па сменив -нема фајде“, докторот- „па пробај со повеќе партнери“, Трпана -„па пробав, никој не ме задоволува“.
    И докторот и вика -„па Трпано ти си феномен“.
    А Трпана вика:„ Феномен, докторе, феномен, а не курва ко што вика оној мојон“!

    Гледаш колку добро си се утеши Трпана? :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На softqueen му/ѝ се допаѓа ова.
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mене ова ми е глупаво-како не можеш да се задоволиш со еден к**,па треба да одиш со други,ај флертот не ми смета,ама ова :puke:
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ај сеа да не мешаме баби и жаби. Едно е да скокаш од кол на кол, додека пак мојот пост се однесуваше на периоди кога не си во врска, па нагонот го задоволуваш со одредена персона. Значи персонА, не персонИ.
    Али на кој како му одговара.
     
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Големо НЕ за отворените врски. Против сум и слободен човек да има повеќе партнери во исто време, не пак во врска или пак брак.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Против тоа сум :devil:
    Ич не ми се допаѓа незнам како може да го прави некој тоа
    Али секој си има право на свој живот ;)