1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што можеш да видиш?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angelinkka, 13 април 2013.

 1. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Значи играва е едноставна, психолошка и многу забавна. Треба да напишете што гледате на сликата... Еве ќе почнам јас. Јас гледам двајца детективи, две мравки и еден вонземјанец... :lol: (доколку има ваква тема канта) :*
   

  Прикачени фајлови:

  • rorschach.jpg
   rorschach.jpg
   Големина на фајлот:
   59,9 KB
   Прегледи:
   142
 2. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Гледам птица, мравка и човек со отворена уста, како загрижен или исплашен да е :D Што значи ова?
   
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Гледам лава од мече, куче, пајче :lol:
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  9.309
  Пол:
  Женски
  Гледам две кучиња, еден орел и двајца луѓе :lol:
   
 5. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Инсект,две пеперутки и глава од мачка.
   
 6. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Kyче, желка, микрофон, пилиња, и авион.
   
 7. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Авион и човек преплашен
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.216
  Допаѓања:
  76.944
  Пол:
  Женски
  Еве уште интересни слики кои, според она што прво го забележуваме, откриваат некои работи за нас.

  [​IMG]

  Ако гледате автомобил вие сте посветени на вашите идеали за слобода и на вашата желба работите да бидат како што сакате. Автомобилот е мал дел од сликата, па ја претставува вашата способност да пронаоѓате детали . Додека вашите способности за пронаоѓање детали и за организација понекогаш се добри особини, заборавањето на големата слика може да ве наведе да донесете погрешни одлуки.

  Ако прво го видовте човекот со двоглед, вие сте целосно посветени на големата слика и не обрнувате внимание на важните мали детали. Иако големата слика е важна, понекогаш е потребно да ги погледнете и помалите нешта.

  Буквата на сликата е со светла боја, па понекогаш е тешко да се открие прва. Ако сте успеале во тоа, вие имате способност да забележувате работи кои луѓето не ги гледаат. Вие сте роден детектив и одлично решавате загатки.

  [​IMG]

  Ако сте виделе крокодил, како повеќето, вие сте практични и размислувате за заканите кои може да се појават во вашиот живот. Живеете живот кој можеби е целосно песимистички. Ги заборавате малите позитивни детали и сте фокусирани на најлошото. Можеби е време да престанете да бидете толку груби кон себе.

  Малку е тешко да го забележите бродот на првото погледнување, но ако успеавте во тоа, тоа е знак дека не ги испуштате ситните детали. Вие сте креативни и можете да најдете решение за речиси секој проблем.

  [​IMG]

  Ако прво го забележавте старецот, вие сте емоционална личност со многу високо ниво на емпатија. Вие сте креативни и имате голема самодоверба. Само потребно е да ги контролирате вашите импулси и малку да забавите.

  Ако прво ја забележавте жената, вие сте логичари и аналитичари и добро размислувате пред да направите нешто. Вие сте оптимисти и се надевате дека иднината има само добри работи за вас.

  [​IMG]

  Ако прво ги забележавте лицата вие сте под влијание од надворешни стимули и сте екстроверт. Подобро е да се опкружите со луѓе кои се позитивни и кои ве поддржуваат наместо со луѓе кои постојано ве критикуваат.

  Вие сте интроверт и можете да станете многу успешни ако ги надминете вашите грижи.

  [​IMG]

  Ако прво ја забележите девојката, очекувајте среќни и позитивни настани во иднина. Девојката гледа нагоре, и вие, слично како неа гледате кон небото и сте полни со надеж. Ако сте женско, тоа е знак дека сте задоволно од личноста која сте и дека имате голема самодоверба. Ако сте машко, вие сте посветени на спротивниот пол. Премногу сте привлечени од нив. Можеби во вашиот живот има неколку жени од кои постојано барате одобрување. Време да се прифатите онакви какви што сте, да се опуштите и да продолжите понатаму.

  Ако сте женско и прво го забележавте машкото, ова може да биде знак за вашата желба за партнер, или пак очекувајте го појавувањето на вашиот „принц“ за кратко време. Ако сте машко и прво сте го забележале момчето, можно е да сте загрижени за некој маж на работа, дома, во семејството, па дури и во вашиот спортски тим. Може да станува збор за добра и за лоша загриженост. Време е да се ослободите од тоа.

  И да, ова е само за забава, не значи дека резултатите се 100% точни и вистински не` опишуваат. :D