1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мразат машките кај женските и обратно?

Дискусија во 'Врски' започната од Cindarella, 18 февруари 2010.

  1. Cindarella

    Cindarella Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    15
    ајде девојки да ве видам колку карактеристики ке напишете? :roll:
     
  2. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Нешто што нај неможам да поднесам кај машко е некултура.
    Мразам да бидам со некој кој нема основен бон тон,и незнае да почитува девојка.
    Исто нејкам што повеке од нив лажат многу,ти симнуваат ѕвезди она ова,после сфакаш дека само филмови ти правиле :D
    И другоооо.....ме нервира исто непедантност,да не знае да направе муабет и тоа.:)
     
    На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cindarella

    Cindarella Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    15
    hahaha se slozuvamm
    Koga se nesredeni i zborat se i sesto ko demek ke se interesni
    pa nekoj duri imaat nekontrolirani ispadi na ljubomora i sll........
     
  4. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски



    Истооооо....но исто мразам и кога ме провоцира, а баш сум нервозна дента е тогаш доаѓа до вистинска караница! Мрзам идиотизам кај машко, непочитување кон женско, ударањее (уфф тоа никако), потоа збеснувам кога и се пушта на друга девојкааа грррр :evil: Или кога сме со неговите другари и се шегува на моја сметка а кога сме сами е се океј. Па нели мозе да се оснесува исто ко да сме сами?? :( ЛАЖЕЊЕ!!! Како што кажа ForeverYoung прво ни симнуваат ѕвезди, филмови си прават, а потоа ајде чао мала! Па што се замислуваат? ЛОЛ
     
    На verica94 и unlucky им се допаѓа ова.
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мразам љубомора и посесивност, за малтретирање (како физичко, така и спихичко) да не правам муабет и мразам ЛАЖЕЊЕ најмногу од се!
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Мразам лажење и љубомора.
     
  7. Cindarella

    Cindarella Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    15

    se slozivam so teb potpolnoo :evil:
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Лаги,решавање на работите со ќотек,занесување(да се мисли дека е со висока цена)и слично.Се толерирам,и пцуење понекогаш,маж е се знае,ама ова што го набројав :o никако.А мислам исто важи и за жените ;)
    А,и да не заборавам,недостигот на почит кон луѓето.Треба да се знае со кој како се разговара.
    Ааааааааааа,и етен многу мразам ркање сред улица.Бљак :worried:hock:
     
    На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Кај машките мразам кога глумат покондирени тикви и се уфурани во некој филм, со кола, со искачање, со шемата (непостоечка во овој никаков град).... Невоспитаност, нехигиена, љубомора, неинтелигентно смислени лаги. И јас лично - турбо фолк! Колку сака нека звучи површно, дечко што слуша турбо фолк и high light of the day му е дигање мишка на Аца Лукас у Гранд, не фала. Најмногу од се мразам кога дечкото е глупав! Се специјализирал на една тема : билтен, мотори, мобилен и ајде сега соли памет на некој/а што апсолутно не се замара со такви површности!

    А што мразат Машките кај женските: спонзоруши (иако секој во животот м'кнел некоја таква покрај себе од причини познати само нему, или ја оженил :lol: ), покондирени тикви и се уфурани во некој филм, со кола, со искачање, со шемата (непостоечка во овој никаков град).... Невоспитаност, нехигиена, љубомора, неинтелигентно смислени лаги. Жени кои не се интересираат барем малку за кујна и кулинарство (балканчето мора да јадееееее) :D

    И нормално - мразат кога ќе ги оставиш на сред секс - неудовољени.... Ама тоа го мразиме и ние , така да... Па тоа... :clap:
     
    На verica94 и mims-89 им се допаѓа ова.
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно мразам глупави машки.Може да е и неубав и сиромашен и не знам каков, ама никако да е глупав! За жал ги има многу такви (навидум) „фраери“ кои само што зинат, глупости трескаат, немаат основна култура и не знаат ни саглм муабет да направат...
    Исто така ми смета љубомората кај машките, и тоа што откако ќе раскинат со некоја многу им знае устата , и зборуваат невистини се со цел да ја оцрнат пред другите(иако во времето кога биле заедно имале убави моменти).
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anjuskaa

    anjuskaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Mrazam maski koi ne pocituvaat i ne cenat devojka,ja navreduvaat i nedaj boze i fizicki maltretiraat,koji ljubomorat i izbuvnuvaat bez pricina,koi se derat i vikaat na sred ulica,koi se" frlaat" ,falat ,si gi digaat cenite i se pravat nesto sto ne se.
    a mrazam isfolirani devojki,prepotentni,ligavi,sponzorusi i glupavi.
     
  12. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    *Mrazam maski sto se falat posle nesto so se custuva gord;

    *Bi sakala isto da se ponasa kako koga ste sami i koga ne ste ;

    *Mrazam zenski sto rasipuvaat vrski.

    :)
     
  13. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Нешто што ме вади од такт е машко без култура невоспитан и без основниот бон-тон.А сето друго се лични карактеристики и прашање на карактер.
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Се согласувам за машки без манири. Исто така мразам неинтелигентни машки и нарциси. Мислам дека нема ништо подосадно од тоа да слушаш маж како зборува за својот изглед без престан или како ми стои ова,она и се гледа во огледало на секои 5 мин. Мислам дека машките мразат алапчи т.е зборување без осет и без мерка.
     
  15. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    И јас исто!! :mrgreen: :roll:
     
  16. lina2

    lina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    + и празни ветувања додавам на сето ваше :up:
     
  17. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Така е, нема некој кој сака да го лажат и да кријат нешто од него. Јас сум дури сурово искрена, не би го поштедила по никоја цена, а истото го очекувам, иако такво нешто од машко никогаш нема да дочекаме, барем јас... Не сакам необразовани луѓе, што не знаат да срочат една реченица, ограничени, што не одржуваат хигиена (пр: што на млади години не слушнале дека постои забар да си ги опраиш забите, не само да изгледаш убаво, туку ради сопствено здравје). Било какво кревање рака врз женско, макар и на шала :Down: (за среќа, не е таков мојов). Аххх, најмногу ми значи верноста, значи не ги сакам тие што не се верни, а не знам ни женско што сака. Може да е и искрен-у фаца да ти каже дека те изварал, тоа е маааалце за почит, ама сепак-неверноста е тука. Мразам некој што се прави доминантен, воедно сметам дека сите женски сакаат да бидат еднакви со партнерот, а не како да живеат во 15 век. Нејќам кога не постои компромис.
    Што им смета на машките кај нас? Па со сигурност знам дека за машко страшно грда е самата помисла на пијано девојче, особено се однесува на тие кои имаат таква пракса, па стандард се ваљаат по улици. Не сакаат женски кои сакаат да ги контролираат, не сакаат кога девојката, иако на другарска база, ќе изрази заинтересираност за некое друго машко, особено ако се изјасни дека има слични квалитети со самиот него. Значи, подобро да си преќутиш у тој случај. Не сакаат женски кои отворено зборуваат за своето минато и кои нив ги прашуваат некои детали од нивното минато.
    Уххх, ја се извинувам за долгиот текст, ама ова е широка тема за дискусија, ако размислиме подобро... Сигурно нешто и пропуштив, ама доста е. :oops:
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    едно сум сигурна-мразат девојки што плачат,што се многу љубоморни,што ѕвонат на секој саат кај си со кој си,што сакаат да имаат се под контрола.
    а јас мразам машки што се без план во животот и живеат од денес за утре
     
  19. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Мразам посесивност кај маж, недајбоже болна љубомора - таквите ми се одвратни.
    Мразам мажи без идеја и цел во животот, глумци и вечити Петар Пановци. Јебеш га, еднаш ќе мора да пораснете и да се ожените!
    Мразам маж што пробува да ме обликува на начин на кој што би му одговарало само нему.
    Мразам мажи што се насилни, што се чаталат, провоцираат и сугерираат кавги и тепачки. Таков некој имав, и го расчукаа добро. Можда сум злобна, ама мило ми беше. Му го дотераа паметот!
    Мразам мажи што не знаат ни креветот да си го наместат.
    Мразам мамини галеничиња, што мајка им ја гледаат како светиња (сите се такви, освен истрауматизираните случаи, ова е психолошка проценка)
    Мразам мажи што се билдаат, а немат мозок.
    Многу работи мразам кај мажите, мажомрзец изгледа сум :rofl: :rofl: :rofl:

    Е а кај жените мрзам :
    Неуредност, т.е што би рекла мајка ми, од бел, сив и станал прслукот!(гадост невидена, го имам забележано кај голем број девојки, бљак!)
    Хистеричност и неспособност да се реши некој проблем на мирен начин.
    Љубомора и оговарање зад грб на секој и секоја, ко кокошки.
    Курваштилук, од оној подлиот (Смешкање, цуци муци, а уствари е непрокопсана ороспија)
    Неписмени жени што не знаат да се однесуваат пристојно, т.е без дамски кодекс.
    Жени што сакаат да бидат мажи, ама не им успева - Не ми е јасно, зошто би сакала да изгледам како маж? :emo:
    Жени што не депилираат бркови и не средуваат нокти, па се чудат зошто се сингл.

    Жени што постојано за нешто се жалат, фрчат, мрчат и немаат позитивна мисла од никаков и за никаков аспект на животот!
    Маж никогаш нема да го привлече намќореста девојка |(
     
    На mamma-mia, srcekrsacka, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе :):):)