1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што нè научиле мајките

Дискусија во 'Насмевка' започната од Fearless, 15 октомври 2010.

 1. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  1. Мајка ми ме научи да ценам добро завршена работа
  "Ако сакате да се потепате, идете надвор, само што го бришев подот!"

  2. Мајка ми ме научи да верувам и да се молам
  "Моли се на Бога оваа дамка да не остане на тепихот"

  3. ...ме научи дека насилството е неопходно од време на време
  "Ако не се исправиш има да те треснам"

  4. ...за логиката
  "Јас сум мајка и затоа секогаш сум во право!"

  5. ...да мислам на последиците
  "Ако паднеш од љуљашката и скршиш врат, нема сладолед после ручек!"

  6. ...да предвидувам случки
  "Облечи чисти гаќи, свашта може да ти се случи"

  7. ...за иронијата
  "Само ти плачи па јас ќе ти дадам причина за плачење!"

  8. ...сè за чудата на осмозата
  "Затвори уста и јади!"

  9. ...за искривувањето
  "Погледни ја само таа нечистотија позади твоите уши!"

  10. ...за издржливоста
  "Нема да станеш од стол сè додека не го изедеш целиот ручек!"

  11. ...за времето
  "Твојата соба изгледа како да прошло торнадо!"

  12. ...дека повторувањето е мајка на знаењето
  "Ти кажав еднаш, ќе ти кажам уште сто пати - не претерувај!"

  13. ...за наследните особини
  "Престани да се однесуваш како татко ти!"

  14. ...за зависта
  "Има безброј несреќни деца на светот што немаат родители како твоите!"

  15. ...за нестрпливоста
  "Чекај само да стигнеме дома.."

  16. ...за примањето
  "Ќе го добиеш ти твоето кога ќе стигнеме дома.."

  17. ...за медицината
  "Ако голтнеш мастика ќе ти се залепат цревата!"

  18. ...за гатањето
  "Облакај џемпер, ваљда знам јас кога е ладно"

  19. ...да се угледувам на другите
  "Како можела таа што седи до тебе да добие петка, така можеш и ти"

  20. ...да НЕ се угледувам на другите (контрадикторно со точка 19, затоа е потребно секогаш консултација со мајка)
  "Што ми е мене гајле што направило детето на комшијата, може да се убие ако сака"

  21. ...за растењето
  "Ако не го изедеш зеленчукот нема никогаш да пораснеш"

  22. ...за одвишокот
  "Ако пиеш кафе ќе ти порасне опашка"

  23. ...за готвењето
  "Следниот пат направи го ти ако знаеш подобро"

  24. ...за мудроста
  "Ќе разбереш кога ќе дојдеш на мои години"

  25. ...за иднината
  "Чекај само да те видам ти кога ќе бидеш мајка"
  :D :D :D

  превземено од http://www.crnobelo.com
   
  На Crna Dama, cresa-jagoda, Stefiks и 28 други им се допаѓа ова.
 2. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Си ме изнасмеала .... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: па ако со ваквото учене не стигнеме далеку со кое :P
   
 3. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  По ѓаволите!! Повистинито здравје :D Ај лајк ит!!
   
 4. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  85
  Целосно ја пронајдов мајка ми :D :D :D :D
   
 5. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  :D :D :D офф се изнасмеав :D :D
   
 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  жива вистина :D
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ова ми е омилено :D :D А 19-тото и 20-тото отсекогаш ме нервирале. Дури и ден денес.
   
 8. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  брее...како од мајка ми да е :D :D значи сите мајки биле исти :lol:
  сето ова е вистина! :)
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.070
  Допаѓања:
  87.769
  Пол:
  Женски
  И ние вака ќе ги учиме децата :D
   
 10. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски
  Има многу во кои ја пронаоѓам мајка ми,ама со ова и ден денес ме вади од такт. :D

  ...за гатањето
  "Облакај џемпер, ваљда знам јас кога е ладно"
   
 11. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Ова е мама! Посебно ова последното секојдневие е, а пак 2,8,10 и 22 ги кажуваше кога бев мала :rofl:
   
 12. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  хехехех интересно
   
 13. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  предобро е, ама и многу работи од овие ги научив и од тато :D :D :D
   
 14. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  хахаха дефинитивно се пронајдов :lol:
  а и нашите деца можеби ќе се пронајдат во ова некогаш

  Дефиниција за џемпер
  Предмет кој мора да го носам на мене кога мама мисли дека ладно :D
   
 15. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Леле како сте ја погодиле мајка ми. Заедно со „Стани од тој стол ќе ти се залепе“ и кога нон-стоп се жале дека не и помагам а после„ Види што направи. Да не ми помагаш веќе“ :D
   
 16. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  483
  Ова мајкиве мора да имаат некој прирачник на тема воспитување деца... ко клонирани се! :!:
   
 17. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  :D :D :D Повистинито здравје...
  Ама убаво се изнасмеав...
  И посебно ја пронајдов мајка ми во 2, 8, 10, 12, 18, 23, 25... :D :D :D
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски

  Овие највише. :?:
   
 19. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  98
  ах феминцина и ним не им е лесно :lol:
   
 20. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  :D :D убаво се изнасмеав.. :D :D :D