1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што научивме од шпанските серии

Дискусија во 'Насмевка' започната од Victorya, 17 август 2010.

 1. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  За мажите:
  1. Ако планираш на некој да му ја убиеш цела фамилија, внимавај на детето што се крие позади бурето. Тоа за 20 години ќе ти ја е*е цела фамилија...
  2. Ако си средновечен маж, труди се да не е*еш многу. А ако мораш тогаш опали го некој од твоите батлери, шофери и сл. Немој никако слугинките, голема е шансата една од нив да ти е ќерка.
  3. Ако си богат а не си главен лик, немој да се жениш. Жената ќе гледа како да ти ги земе парите.

  За жените:
  1. Најди си дебела другарка. Ако најдеш некоја добра риба, таа ќе се дружи со тебе само за да ти го земе дечкото.
  2. Ако некој ти остави дете на прагот, земи го и приврзи се за него. Ќе наследеш големи пари.
  3. Ако заглавиш во затвор, кулирај. Невина си, ќе излезеш многу брзо.
   
  На kikkki, Elinora, Twinkles и 10 други им се допаѓа ова.
 2. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  На почетокот Габриела живее во штала, нема една нога, глува е, слепа е, неписмена и сиромашна. Нема за храна, па мора да јаде чакал.

  По 100 епизоди, Габриела гледа и слуша.

  Во 120-та епизода ќе и израсне ногата.

  Во 150-та епизода, станува директор на банка.

  Во 250-та епизода добива напад на слепо црево, сите мажи во серијата плачат.

  Во 300-та епизода дознава дека има татко, брат, мајка, очув, јатрва и свекрва, и дека сите тие се многу богати и со самото тоа и таа е богата наследничка. Сите мажи во серијата плачат.

  Во 312-та епизода дознава дека татко и, сам на себе си е близнак, а дека мајка и умрела веднаш штом се родила. Сите плачат, а во тоа посебно се истакнуваат машките ликови.

  Две епизоди подоцна банкротира банката која ја води, сите ја мрзат, таа плаче, сите во серијата плачат. Плаче и режисерот и сценаристот и ко-сценаристот.

  Оваа епопеја трае околу 20 епизоди.

  Во 340-та епизода, Габриела се враќа во шталата во која се родила и таму гатачката и кажува дека ќе има среќа во животот. Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

  На крај, по 500 епизоди, пророштвото се исполнува, баба ми почнува да следи друга шпанска серија во која, на почетокот Лусинда живее во штала, нема една нога, глува е и слепа...

  (oва е кратко сиже на некоја/секоја шпанска серија...) :lol:
   
  На Elinora, s.a.-95, Twinkles и 27 други им се допаѓа ова.
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  :lol: :lol: :lol:
   
  На Elizabethh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Никогаш не се карај со слугинката, на крај гарант ќе излезе дека ти е мајка :D
   
  На Twinkles, Whitecloud95, gothchick и 2 други им се допаѓа ова.
 6. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  :D :D :D причини што не ги гледам веќе станаа досадни.

  И плус:
  Ако си во богата куќа и се обидуваш да се вклопиш (како во сите такви серии) имај на ум дека секогаш мајката на оној кој го сакаш ќе се здружи со неговата бивша и ќе ти го загорчат животот
   
  На nati44, Chocolate.me, dolly.doll и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  И најверојатно на крај една од нив ќе заврши во лудница,а другата ќе ја убие полицијата пробувајќи да ја фати или пак ќе се самоубие :D :D
   
  На Chocolate.me и BarbaraMorii им се допаѓа ова.
 8. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Сликата кажува се, во шпанска серија може се да се случи, ништо не е невозможно.
   

  Прикачени фајлови:

  • serija.jpg
   serija.jpg
   Големина на фајлот:
   36,6 KB
   Прегледи:
   2.604
  На Elinora, kristince51, Saricko и 8 други им се допаѓа ова.
 9. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Хаххахаха леллелееее се изнасмеав :D :D :D :D Можда је родила дете али не сеча се........ ццццццц......
   
  На Whitecloud95 и BarbaraMorii им се допаѓа ова.
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не за џабе за се што е невистинито, измислено викаме „Шпански серии“ :lol:
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Добрата страна на шпанскиве серии е што од која било емисија да почнеш да ја гледаш ќе знаеш што се дешава во серијата.

  А ова бе?!
  Се развела од мажот оти и бранел да гледа шпански серии :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  И секогаш со тој што се мрзат,на крај ќе се земат :D
   
  На Twinkles и Whitecloud95 им се допаѓа ова.
 13. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Можда је родила дете, а не сеча се... :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  хахахаха, се изнасмеав... Иначе јас од шпански серии научив ШПАНСКИ
   
  На lavicky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Врв на шпанските серии е кога Фернандо ќе дознае дека сам на себе си си е мајка :lol:
  п.с. И јас аблам шпански од серииве, арно сега турските ни се синхронизирани на македонски, инаку и турски ќе научевме :!: ;) ;)
   
  На Gargamel и LadyEj им се допаѓа ова.
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  И јас :)
  Сега и турски пробувам да учам (ама ме заеба синхронизацијата) |(
  И во секоја шпанска серија мора да има Фернандо 8) :D
   
  На SomeWhere му/ѝ се допаѓа ова.
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  6.268
  Аххахахаха јас од шпанските серии научив шпански. :angel: :clap: Ете горда сум! Како само се учело јазик од серија бе :D Уф, само ме нервира шо во сите шпански серии се работи за све едно исто освен Анали, која имаше маалку поинаква приказна и беше интересна. Сега си искочија индискиве и турскиве серии, ајде да бидеме надежни сега ќе научиме и индиски и турски хахахха :D Еве на Сител имаме Плачот на Виолината сега, не е синхронизирано сега ќе си научиме и турски што се секирате :D А и индиски ќе научиме од Бандинии и Малечката Невеста. Еве јас веќе научив неколку зборови.. Малик - Господар, Тике - Добро, Бена - Сестро, брат сега не ми текнува како се викашее хаха :D , Бандини - Робинка, Мери - Мое и не ми текнува другии, ахахах - еве готово се образувавме, индиски научивме, сега следен јазик кој е? Арапски? :rofl:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 18. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Кај шпанскиве најдобро е да ја гледаш првата и последната епизода, се ќе ти стане јасно што се изнадесило, исто како да ја имаш цела гледано. Инаку јас знам солидно шпански, речиси колку англиски, и тоа е голема придобивка, единствената од шпанските СЕИРИ :)
   
 19. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  ^Брат-бај мислам беше
  Да-ха,не-наи,господарка-малкин
   
 20. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Од шпанските научив шпански :D
  а сега од индискиве индиски
  Сачи = навистина?
  дадиса= баба
  сега индиски учам хаха
  ама не зезнаа за турскава ''Кога лисјата паѓаат ''ни ja синхронизираа на македонски јазик нејќат турски да учиме :D