1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што научивте од последната врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Ket.Rin, 29 мај 2011.

 1. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  970
  Ако ништо друго, од секој крај на некоја врска може да произлезе нешто добро - поуката.

  Епа феминки, што научивте од вашата последна врска?
  Јас на пример од мојата последна, а воедно и прва врска научив многу работи. Сепак би издвоила дека не секогаш треба да се возврати на зборовите "Те сакам". Прво треба чесно да се заслужат, па после да се кажат на партнерот.
   
  На sajmoni и Blacky им се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.017
  Пол:
  Женски
  го научив то шо не треба да вервам на секој,да не простувам толку често..оти испаднав будала .. сакам да ми изчезни од мојот живот еднаш засекогаш!
   
  На in.love.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Секогаш со себе носи ладно оружје. Не знаеш кога и совршеното одбранбено средство - нокти, ќе престане да функционира.
  :|

  Наравоучение: кога боксовите ќе проработат, возвратете го ударот. Ако не можете веднаш, нека биде и после некое време.
   
  На Agatha, stanojovskam, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Boys are Jerks! :@
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Секако, а девојките се сите до една да ги грабнеш и да бегаш. ;)

  Инаку, научив дека довербата е многу поважна и од самата љубов. Љубовта по некое време почнува да варира, и може и да се намали, но довербата е таа која секогаш треба да е присутна на исто, завидно ниво, во спротивно крајот е само прашање на време.
   
  На M.a.r.i.l.y.n, kristince51, La.Reina.Del.Sur и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Јас научив дека не е на арно кога повеќе сака асид него тебе. Додуша, може ме сакаше зошто сигурно ме гледал како пони што повраќа виножито и кака гумени бомбони.

  Шала на страна, научив дека понекогаш можам и да се опуштам, да се отворам и да не бидам толкав параноик дека некој ќе ме повреди.
   
  На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Да не верувам на мажи, да не попуштам, да ги држам конците враце уште од почеток и добро да водам љубов :lol:
   
 8. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Да не се приврзувам толку многу. И да си пазам шо зборам :D
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.688
  Пол:
  Женски
  Да не се вложувам целосно, да бидам посебична, да не дозволам никој да ми ја намали самодовербата...
   
  На Voskresija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  2.994
  Пол:
  Женски
  Со помал од мене да си немам работа,детиште недозреано... друго,да не се внесувам целосно во врската и да не се трудам секогаш само јас,и тотална доверба никогаш,ВЕРУВАЈ НО ПРОВЕРУВАЈ! :!:
   
  На Kelly.21 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  научив дека довербата е многу важна за една врска да успее... и дека сум била многу посесивна и љубоморна во таа врска а со самото тоа и он бил таков.. погрешно сме размислувале дека ако се пазиме и бидеме нон стоп заедно дека ке трае.баш напротив.. сега многу се трудам да не ги направам истите грешки во новата врска :)
   
 12. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Trust no man, fear no bitch! :angel:
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  меѓу другото, да не вложувам се од себе ... зашто страшно боли кога ќе сфатиш дека се е џабе, а си дал се од себе, па и повеќе.
   
  На DenaM, TeddyGrey и Anastasia94 им се допаѓа ова.
 14. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  не верувај на секому :)
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Дека никогаш, колку и да се обидуваш не можеш да смениш некого.
  Љубомората е болест. Опасна по живот и нерви.
   
  На DenaM, Marence.D, spanko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  слободата е најдрагоценото нешто ;)
   
  На girl.23, gotivna и zaljubenaaa.aa им се допаѓа ова.
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Дека ни љубовта ни сексот во големи количини и екстра квалитет не се секогаш доволно добра причина за опстанок. Се јавуваат и други потреби кои го анулираат претходното како кула од карти.
  И дека и после долги години се разоткрива правото лице во кое сум се сомневала ама во недостиг на докази во спротивното сум се убедувала дека е плод на мојата пребујна фантазија ама се виде дека сум била во право и колку и да се претставувал некако во поидеална амбалажа спакуван и дека во овој случај сфатив дека никој не станува повеќе туѓ од човекот кој некогаш си го сакала премногу.
   
  На i.am.me му/ѝ се допаѓа ова.
 18. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  Дека најголемата љубов во животот секогаш можело да се замени со друга, само никогаш не сум ни помислила дека постои и дека е возможно или просто не налетала во некој момент од минатото.
  Дека можам да сакам доволно силно до толку да повеќе мислам да тој некој не биде повреден, по сметка на мојата среќа, по сметка на мојата пропаст.
  Дека секогаш треба да барам повеќе одошто имам и ако не го добијам да исчезнам и да не барам изговори за другиот со кои ќе го оправдам.
  Дека очите се отвараат за се што ти недостигало, а не си добил, што да не си ја кривам душата не сум го ни побарала де, не сум знаела дека постои.... штом налеташ на својата најголема љубов, која секако не е таа претходната.
  Всушност премногу работи.
  Но најважното е да имате мир во главата и во срцето со таа личност.
  Да независно од тоа колку многу ве повредила и предала, во себе и посакате се најдобро, дури и повеќе одошто себе си.
  Ветојатно само тогаш сте во мир со неа и во мир со себе си. И тој мир е доволен за да некој друг стане најголема љубов. Или просто тоа важи само за луѓе како мене со ех-врска како мојата.
   
  На i.am.me и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
 19. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Дека само јас сум се што имам. Дека јас сама на себе сум си доволна за да бидам среќна и дека мојата среќа зависи само, и исклучиво само од мене, а не од некој друг човек. Ако јас сум среќна со самата себе, ќе бидам среќна и со другите.
  Да не мислам на минатото, и да не се плашам од иднината. Да го живеам моментот.
  И најбитното - да не ми биде приоритет некој, на кого јас сум му само опција.
   
  На Tia♤, Kelly.21, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Многу и ништо.
  Дека колку и да има љубов- ако нема доверба, се е џабе. Научив и дека многу е важно да разговараш и дека не треба да оставаш проблеми на страна. А кога ќе сфатиш дека не оди, подобро стави крај отколку на сила да туркаш напред.

  .. и биди силен, зошто на крајот сите маски паѓаат и тогаш го гледаш вистинското лице на личноста со која си бил.
  .. и исплачи се.
  ..и ако немаш со кој да разговараш - најди форум. Или форуми. ;)