1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што научивте од последната врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Ket.Rin, 29 мај 2011.

  1. mackaa.t

    mackaa.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    3
    Да не ги кажувам сите тајни!!
    Зш послем излезе сите знаат се за мене! Ч„„
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мисли малку, не туку летај со паметот !
    Ете тоа го научив.
     
    На girl.23 и Lepaaa им се допаѓа ова.
  3. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    дека не го сакав ни малку...и дека ми беше и остана КАПРИЦ на кој не одолеав ;)
     
  4. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    Научив на километри да бегам од болно љубоморни луѓе! Буквално беше љубоморен на сонцето што ме грее, а да не зборам за некое поздравување со другар! Не дека траеше долго, но штом не успеав да се прилагодам за 2-3 месеци не видов никаква индина со таков тежок карактер!
     
  5. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Никогаш не појнувај врска кога не си заљубена....залудно се надеваш дека некогаш ќе го засакаш !!! ;)
     
    На Arris, Ket.Rin, liliput22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Да бидам љубоморна на партнерот и да се плашам да не го изгубам! Ее така бившиот ми партнер беше поставен спрема мене и сето тоа јас го попримив, несвесно ! :@
    ЗА ЖАЛ, ама ништо паметно не научив од тој мрсулко кој несакам да го смислам!
     
    На aleks54 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Научив дека љубомората(преголема)не е плод на голема љубов,како што тој се оправдуваше и ме убедуваше.Дека ако има премногу љубов и страст во врската не е баш на арно.И тоа да не верувам безрезервно,затоа што сега се покажа правото лице-испадна како јас да сум трофеј,и кога виде дека нема шанси веќе да ме врати назад почна да ми спречува пријателства и врска,и да фрчат закани :x
    Ако некого искрено сакаш му посакуваш се најубаво,а не гледаш да му го загорчиш животот,и по секоја цена да сметаш дека ти припаѓа тебе.Научив да бидам многу повнимателна на кому ќе му овозможам да ја има честа да биде со мене,и да знае да се носи со тоа во секоја ситуација.
     
  8. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Размисли добро пред да почнеш нешто со некој кој штотуку излегол од подолга врска. Тие муабети дека нема веќе ништо, не се секогаш најискрени.
     
    На aleks54, Rock-a-Fella и m2m2m2 им се допаѓа ова.
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    некако, малку е ова... |(

    Научив дека ако љубовта не е возвратена, нема врска, не бил за мене, и толку.
    Дека не треба да им дадеме моќ на другите да не газат.
    И дека болката исчезнува... :)
     
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Врска на даличина со емотивно незрела личност, која има проблеми со дефинирање на нејзината сексуалност, веќе не, никогаш. И научив дека е време да престанам да се правам психијатар и да ги лечам сите негови комплакси, проблеми. Дека колку и да е зафатен секогаш може да најде време барем за една порака. Дека тоталната нељубомора не мора да значи дека си го нашла совршениот за тебе, може да значи и дека не е заинтересиран. и за крај, најважното: научив колку е прекрасно чувството да знаеш дека по толку размислувања и двоумења не си ја дала невиноста за некој што не вреди, дека си ја сочувала за некој што вистински ќе те сака и почитува и ќе биде покрај тебе и со тебе заедно во сé. Затоа им советувам на сите девојки: Ако се двоумиш-не прави го.
     
  11. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Од последната врска јас научив многу работи.Имав многи лошо искуство со бившиот и фала му на Бога раскинавме.Беше многу љубоморен, страшно и болно љубоморен, не ме оставаше да одам со другарките да шетам, кафе да пијам, да излегувам навечер, кај родниите да одам, ми го земаше мобилниот кај него да ми стои да не ме барал некој, ми забрануваше да се шминкам, несакаше да носам блузи со деколте, здолништа, аааааааааааххх и ред други работи што до утре ќе неможам да ги напишам.А поука од таа "врска" извлеков многу, значи пред се сега имам поголема самодоверба во себе, и се поставив друго со мојот сегашен дечко и ми е многу убаво, преубаво со него значи имало луѓе кои можело да ме сакаат и почитуваат и разбираат.Научив дека болната љубомора е многу лоша работа, недовербата во партнерот.И ми е мило што се освестив сама после 3 години.
     
    На baguf4e и lola-86 им се допаѓа ова.
  12. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Научив дека ако повеќе го ’’миткарам’’ повеќе ке ми се качува на глава и ќе си зема поголема слобода, а ако го ставам на игнор повеќе се интересира и е добар со мене
     
  13. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    1. Да не му наредувам што да прави, како што прави секоја друга девојка со секој друг дечко.
    2. Да не му дозволам да стане свесен за секој детаљ од мојот живот, независно од тоа колку е силен поривот да му раскажам се!
    3. Да не му ја изјавам својата љубов пред да ми ја изјави тој прв мене.
    4. Да не воспоставувам прва контакт никогаш и да не одговарам на премногу негови повици.
    5. Да не очекувам тој да се промени заради мене и нема да се обидувам да го променам. Ако не ми се допаѓа со сите свои мани, тогаш нема добра причина да останеме заедно.
     
  14. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.018
    Допаѓања:
    5.930
    Научив дека треба целосно да си му препуштен на партнерот и да му веруваш ..
    Пвде прочитав мислења од типот : не му верувај премногу , не приврзувај се..
    А како очекуваш врската да опстане ако не си приврзана за него и ако не му веруваш?
    Довербата е најбитна работа и темелот на една врска . :)
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Научив да сакам.
     
    На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Дека треба да почекам времето да си го стори своето а не да форсирам идеална врска или да правам се како сто треба и сето тоа е толку вестачко,со сила убавина не бидува,трпение само трпение и времето ке показе дали сме еден за друг,научив да бидам своја и да не се трудам да му се допаднам некому токму тогас ке има љубов ке се заљуби во мене а не во таа сто тој сака да бидам
     
    На Hiii му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Научив дека љубовта сама по себе не е доволна... Научив дека светот не е розов и дека постојат многу нешта што можат дате повредат... И научив дека некои разлики едноставно се непремостливи... :clap: браво за мене, многу сум научила.
     
  18. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Ова е она што пополека го учам од сегашната врска...
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Научив дека слатки зборови не значат ништо. Научив дека кога некој ви ветува љубов до гроб, ги брза работите од самиот почеток и вртоглаво се препушта на сериозноста на врската од самиот старт - не е нормален, што би се рекло - му фали некое даскиче.
    Научив дека сум проклето женско бидејќи сето тоа што сакав да го чујам можеби малку подоцна, ми го скокоткаше егото и во тој налив на емоции изумив да го притиснам копчето ON на мозокот.

    Научив да се сомневам, научив да не верувам безрезервно, едно време научив да не си верувам ниту на себеси, научив дека и три тома психолошка анализа да направам, нема да го фатам крајот на некои луѓе.

    Научив да бидам посилна, попаметна, да велам не, и кога најмногу сакам да рипнам и да кажам да.

    Научив да се дерам, да викам, и да го извадам последниот атом на гнев од дното на душата, и научив да мавнам со раката после се.

    Научив многу нешта, а камо да не ги научев...затоа што многу од нив, ми го скратија животот за неколку дена покрај сите тие навистина неубави мигови исполнети со стрес и нервоза.
     
    На angelce1, slim, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    научив дека љубовта е витална, ама не и доволна