1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што научивте од последната врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Ket.Rin, 29 мај 2011.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    од последната врска научив да не верувам на секој , да внимавам што зборувам и на кого му дозволувам да ми се доблизи и да не показувам емоции без да сум сигурна дека другата страна го чуствува истото.
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Дека sometimes love just ain't enough.
    Дека не е доволно да го гледаш целиот свет во очите негови. Дека ТРЕБА да добиваш за возврат грижа и убави зборови. Дека треба да бидеш чувана и љубена онака како што ТРЕБА, а не како што тој те убедува дека ТРЕБА.

    Дека некои луѓе едноставно не заслужуваат да не‘ имаат во своите животи.

    И за крај, научив дека сепак се врти.
     
    На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    ... оо,убав мој Пане ...

    Еве ти живот. Нема да ми текне на тебе година време, и ќе видам случајно некаде нешто вакво и ќе ми се вратат нашите 4 години како да беа вчера.

    :)

    Не научив јас од врската. Научив од него.
    Не знам дали сето тоа може да го искажам со зборови,но после се, сепак вреди да потрошам некои десетина минути барем да се обидам. За него.

    Научив дека љубовта не бира ништо. Никого. Ниту изглед,ниту вера,ништо брате. Исто како што беше и со мене. Не ми изгледаше воопшто за некој кој успеа да ме задржи добри 4 години покрај себе.

    Научив дека секогаш е подобро да го запознаеш човек. Не суди веднаш, на секој дај му шанса. Запознај го, можеби ќе ти се допадне, можеби ќе има нешто во него што ќе го прави неодолив.. Можеби пак воопшто нема да ти се допаѓа,но и од тоа можеш нешто да научиш. Да го знаеш она што не го сакаш. Ако веќе не знаеш што сакаш, барем знаеш што не сакаш.

    Научив што е најбитно во една врска. Љубовта, да, но таа кога тогаш некогаш ќе избледне. Како молив на бела хартија. Ќе стои напишаното,но со текот на времето ќе избледне. Затоа што има многу други работи кои се побитни во врската. Довербата,почитта,другарот што го имаш во твојот партнер, тоа се бесценети работи.

    Научив да си го ценам моето Те Сакам. И да бидам скржава со истото. Да, воопшто не сум скржава како личност, но ова е едниственото нешто кое многу ретко и претпазливо го давам. После него.

    Научив дека не се сите мажи исти. Не се секирајте,ако мислите сега така,ќе дојде еден,ќе ве разубеди во спротивното. ;)

    Научив да бидам пострпилива. Многу созреав. И дека носам со мене некое проклетство,сите бивши ми се оженија и имаат деца! :D

    Мала шала.. :lol:

    И научив дека имам уште многу за учење. Кога заврши таа врска, си реков, е дури сега почнува се. Научив дека животот е пред мене, дека ќе имам уште многу такви ситуации и дека мора да се биде силен за да се издржи, инаку веднаш ќе бидеш жртва.

    Па и не бевме толку лоши,нели Пане? ;)
     
    На Bibko, liliput22 и Izaabella им се допаѓа ова.
  4. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Колку и да мислиш дека некој е искрен,не му верувај ни под разно,на некои личности глумата им е јака страна!
     
    На Tia♤ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. HardSex

    HardSex Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.422
    Пол:
    Машки
    Апсолутно ништо.Се е кажано векови пред нас.Онака само ми поминуваат мисли низ
    глава,за тоа што би мењал,и на крајот идам до заклучок дека ништо не би мењал :)
    Да се биде потактичен,да се биде позатворен,да се биде понеискрен,да се играат
    игрици во врска,и бла,бла,бла а во исто време да бараш искрена,отворена и интелигентна
    личност која не игра игрици,ми е тотално безвезна комбинација.
    Не можам,тоа не би бил јас.Нема да им го дадам задоволството да се сменам, само за да
    бидам во беспрекорна хармонија со оние кои немаат ни грам човечност.
     
    На aleks54, artemis и stella83 им се допаѓа ова.
  6. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Научив дека не треба да ја сокривам љубовта, дека не треба да бидам инает и да дозволам гордоста да ми уништува се ;) Научив дека и машките можат многу да сакаат, всушност он ме научи мене да сакам и кога научив прекинавме... Имам среќа што тие лекции секогаш си ги носам со себе, и многу ми помагаат во сегашнава врска.
     
  7. Lima87

    Lima87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    280
    Научив дека сите мажи НЕ се исти :P
     
  8. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    МЕЃУСЕБНА ДОВЕРБА...
    зашто без неа, се' друго е споредно...
     
    На Page, LittleDevil, baguf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    Научиив дека не секогаш се работите такви како што изгледаат и не се сите толко добри искрени можаат да те осипуваат со толку слатки и нежни зборови кои не се искрени... Научив да не верувам многу и да престанам да бида наивно мало девојче :devil: :devil:
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Не научив ништо посебно, немаше потенцијал во него.Освен можеби, како навистина изгледа некој да те сака и цени, ама тоа не го научив од самата врската, туку во споредба со сегашната :D
     
  11. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    научив дека не е се така црно во љубовта само треба да се има вистинскиот покрај себе :)
    дека нема ништо поубаво од чувството да се разбудиш и да знаеш дека си сакана !
    дека нема ништо поубаво да бидеш пред се почитувана од него !
    научив дека љубовта била сосема подруга од онаа што ја знаев !
    го научив она чувство со гордост да те претстави пред сите !
    и дека нај важно е да се има трпение :)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Научив дека љубовта меѓу две различни вери е невозможна.
     
    На Tia♤ и thelittle17 им се допаѓа ова.
  13. ZoeRaivotar

    ZoeRaivotar Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Од премногу стегање на конците поради лошото искуство од претходните врски и неверување во зборовите што се искажани од се срце поради белезите што бившиот ги оставил се рушат многу врски. Бар мојата заврши така. Што да сторам што да чинам, сум станала ајс квин xD
     
  14. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.269
    Научив дека ако ти стани одбивен - откачи го... Не оди никаде врската.
     
  15. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Две години да си играш садо-мазо со некој, не е љубов! :!:
     
  16. andrea1998mk.girl

    andrea1998mk.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    научив дека мажите сакаат само секс
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Научив да бидам своја. Многу корисна врска беше всушност :)
     
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Научив дека не е се` мед и млеко во врските и не секогаш завршуваат онака како што сакаме.
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Научив дека не треба толку да им верувам на луѓето, научив дека секој си гледа прво за себе и за своите интереси...
    И уште нешто многу важно-научив дека премногу нервирање и избувливост не носи ништо добро, научив дека треба да реагирам посмирено.
     
  20. EffyPink

    EffyPink Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Од него научив дека животот е едноставен а ние го правиме комплициран. Научив дека понекогаш е подобро срцето да го чувам затворено. Од врската научив дека е време да уживам во убавината на моите години, дека има време за сериозни врски и дека љубовта може да почека барем извесно време. :D