1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што научивте од турските серии?

Дискусија во 'Насмевка' започната од angel92, 3 февруари 2012.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.566
  Допаѓања:
  3.125
  Единствено нешто што научив од турските серии е дека машкото доминира во фамилијата а жените глумат робинки и домакинки, што и кај нас се гледа. Што вие научивте?
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  Дека не важи фразата „Грд си ко Турчин“, затоа што стварно имало убави Турци..
   
  На Almedina88, DamnGirl98, Elena..T и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Ако ништо друго, барем два три збора турски да научевме |(
  Нема да ни се на одмет.
  Апел до Сител и канал 5, укинете синхронизација.
   
  На Someonespecial, N1ky, Ecii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  2.679
  Оти кај нив нема хепи енд ... Се е трагика бре! :tmi:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Оти се недефинирани и ликовите и приказните
   
 6. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Потпис.

  И дека од затвор се излегува исто толку лесно како што си влегол.
   
  На mileystar и CharlizeTheron им се допаѓа ова.
 7. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Научив како се прават проблеми :/
   
 8. CharlizeTheron

  CharlizeTheron Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  Дека е можно да не спиеш со вереникот поради ветување кон татко ти дека нема да спиеш се до свадбата а после од инат што те изневерил да го прекршиш ветувањето и да спиеш со првиот што ќе го сретнеш.Уште полошо сфатив дека ако личноста е во главна улога народот ја смета за светица и таа треба да заврши среќно, без оглед на тоа што сопственото дете го дала на непознати луѓе.Мајка што го прави тоа не заслужува да го види тоа дете никогаш повеќе.
   
 9. sanjickar

  sanjickar Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  39
  зар има да се научи нешто паметно од нискобуџетна серија???каде главниот лик обавезно е некој наивен плачко на кој животот му е пекол ама на крај обавезно сите се среќни? земете ја пример Шехерезад....што научивте од неа??Дека ако недај боже детето се разболи треба да легнам со шефот за да дојдам до пари за лекување и после тоа истиот тој шеф во целава серија е као добар лик невероватно хуман :D ма немој молимте...а у позадина моралниот Онур се разведува од жена му и се зема со глумицава :D ...што да научам од Али Риза од оној моралниот и добар Али Риза на кој бабите плачат а тој додека се снима серијата се пердаши со Ферхунде ?????
  Ма дајте ве молам...ништо не може да се научи освен да се пополнува време со нив..ја не гледам ниедна друга освен Султанот зашто единствено од тој филм бар ако не друго ќе научиме за историјата нешто
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Јазикот дефинитивно не го научивме... :D
  Останатото го препишувам од шпанските.
   
 11. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Дека во Турција се живее во луксуз, се возат џипови, слуги и шофери се нормална работа..
  Главните хероини се најубави, најпаметни и без образование прават успешна кариера.. Уште поважно секогаш се во право. :!:
  Затворот е место за одмор со платени трошоци..
  Научивме да кажуваме: Со помин нека е! Со лесно! Добро сте направиле! ...
  Патетики, досега невидени.. |(
   
 12. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Да не го вклучувам телевизорот во период од 19 часот па се до кај 23 навечер :)

  Не ги гледам, не ги можам ама ич ..ИЧ :x
   
  На Vik'Toriah, mileystar, QueenN и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  29.083
  Пол:
  Женски
  Дека треба да им се поклонуваме на постарите во фамилијата,да не ги погледнуваме во очи постарите браќа,и дека на нашите родители треба да им се обраќаме со Величенствен/а и Ваше Височество... :) :) :)
   
 14. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  29.083
  Пол:
  Женски
  пред да ја напушти Македонија убави си рекло Турчето ,,Ќе се вратам јас пак,,.Еве како се манифестира неговиот кам-бек.И му успеа. :rofl: :rofl:
   
  На Sara123 и BelieberSwag им се допаѓа ова.
 15. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Eпа научив дека лошите си го добиваат лошото а нормалните - добрите победуваат , и се е подобро .
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  дека секое влакно од косата може да биде бакнато

  дека со свшеникот не се плескаш со години, а со странец од прва вечер

  дека лисјата моѓат да паѓаат со години

  дека можеш да си ја шитнеш дундата на некој богаташ, кој после тоа магично ќе се заљуби у тебе

  дека крвната одмазда е крајно застапена, и дека се живее во 2 век!

  за жал турски, за разлика од шпански, не научивме, зашто тотално не утепаа со синхронизацијата
   
  На Valerin, Hipster, Fleur-De-Lis и 4 други им се допаѓа ова.
 17. edno4ype

  edno4ype Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  ништо!
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Дека дете наше треба да го даваме нонстоп кај бабаму да го гледа и да го расти а ние само онака да си поиграме со него
  (многу поучно)
  Дека едниот брат ако умри другиот треба да ја земи сната за жена :P
   
 19. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Да рикаме како животни кога ќе ни отиде синот во затвор и тоа за ништо, тој само убил неколкумина..

  Значи:

  Ништо паметно. :)
   
 20. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  248
  Дека Сител, Канал5 и претходно А1 прават невиден финансиски профит од емотивноста на македонскиот народ.
   
  На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.