Што најмногу ве нервира кај вашиот партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Viktorijaaa5, 27 октомври 2013.

 1. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Хехех не дека е кој знае колкава маана, ама кога ќе влезе со мене во продавница за козметика нека биде малку пострплив и друштвен :D , а не на секои 2 минути да ми вели е што читаш сега, ајде побрзо , па не можам туку така да влезам и да излезам :lol:
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 2. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  12.531
  Најмногу ме нервира тоа што некој ситници многу ги ,,тупе,, треба се да му цртам. |(
   
  На cavalli, LittleGirl626 и Minnie 1 им се допаѓа ова.
 3. UltrasGirlMKD

  UltrasGirlMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  Се лути и за најмала работа,многу голем луткоо :$ Пуши цигари и е мнооогу голем инает :@
  Али срцка ми е :inlove:
   
 4. apple12

  apple12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  625
  Пол:
  Женски
  Ме нервира тоа што е голем спанко и му требаат 2 саати од сбајле да се расони :)
   
 5. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  ме нервир што коа ке треба да стане од спиење и да идеме негде он чека ја да се облечам па он тек ондак станува е мн ме нервира тоа.
   
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Исто и мене ме нервира ова
  ме нервира и кога му кажувам нешто долго по телефон, некоја случка или било што, зборам 15мин и на крајот ми вели: ај повтори не те слушнав убаво :@
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.419
  Допаѓања:
  46.530
  Пол:
  Женски
  Значи најмногу ме нервира кога ќе почнам нешто да кажувам и тој ќе ме прекине. Колку и да било значајно тоа што сакам да го кажам, после ја губам желбата да го повторам. Најчесто и не ни имам можност, се убацува тој и менува тема :@
   
  На cavalli и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.247
  Пол:
  Женски
  Тоа што често касни кога го чекам некаде.
   
  На SummerGirl, cavalli и Gosh им се допаѓа ова.
 9. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  15.309
  Пол:
  Женски
  Брзоплетоста и што понекогаш како да зборуваме на два различни јазици.:drunk:
   
 10. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Ме нервира кога доцни, језда јас задоцнив на првиот дејт. Ама, не бива да ми враќа на рати со камати. :)
   
 11. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Дека е љубоморен и за се се лути и ништо не слуша
   
 12. Ruby13

  Ruby13 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Се понаша ладнокрвно ко у смисла дека не се замара за мене,страшно провоцира од љубомора.
   
 13. capricorn1501

  capricorn1501 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Ме нервира што знае да биде ладен, тоа што тешко се отвара и зближува :( Се надевам на поубави работи наскоро.
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  17.134
  Пол:
  Женски
  Кога треба да стане наутро , му требаат 2 саати да се " освести " :^) .
  Многу верува на луѓето , па секогаш е разочаран кога некој не испаднал онаков за каков што го сметал :| .
  Секогаш е во право ( и кога не е ) |( .
  Чека јас да се облечам , па потоа станува и се тушира , а јас дремам ко гуска спремна за излегување :@
   
 15. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.974
  Допаѓања:
  33.740
  Пол:
  Женски
  Ме нервира кога се лути некогаш за ситници и глупости, секогаш му се спие не верувам дека има некој поголем спанко од него. :D
   
 16. InLoverAngel

  InLoverAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Неговата девојка.
   
  На Maša8, cavalli, GabyTranceॐ и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.348
  Пол:
  Женски
  Ти си му втора?:?:
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 18. InLoverAngel

  InLoverAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Да.
   
 19. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.348
  Пол:
  Женски
  Гревче..
   
  На Βικτωρία и InLoverAngel им се допаѓа ова.
 20. InLoverAngel

  InLoverAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Само без навреди, не си никој и ништо да судиш.