Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што најмногу ве нервира кај вашиот партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Viktorijaaa5, 27 октомври 2013.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.999
  Допаѓања:
  83.449
  Пол:
  Женски
  Ладнокрвноста :@
  Ќе кажам нешто и тој мртов ладен ми вели "па што" :@
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Кога јас сакам а она не сака :D
   
  На cavalli и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 3. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Седиме и гледаме телевизија. И јас почнувам да кажувам нешто, да објаснувам со раце, мислејќи дека ме слуша. И ко ќе завршам чекам да искоментира нешто, а тој ми се врти и ми вели: „Како?! Не те слушнав.“ :@:@:@
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  15.459
  Пол:
  Женски
  Ќе се самоцитирам , бидејќи како оди времево , сфаќам дека е и малку наивен . Верува на сите , и трча да помага секаде кај шо ќе го викнат , а они зад грб гроб му копаат .

  Ова се докажа со една неодамнешна случка , кога половина од оние што му беа другари и другарки се свртеа против него , само затоа што има различни политички ставови од нив (facepalm) и ај сега верувај им на луѓево (facepalm) за политика ли ќе губиш другар бе човече :envy: * смајлиштосекрстиимоли*
   
 5. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  3.833
  Пол:
  Женски
  Toa sto pusti cigari a jas sum mnogu protiv. I toa sto ne me iznenaduva i ne se doteruva tolku kolku sto go pravese toa na pocetokot na vrskata.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.506
  Допаѓања:
  5.059
  Инает. Како ќе кажел така. И правописот.

  Кажете ми како разубедувате во нешто ?
  Мажот сака куќата да ја реновира-се дрвено и прозорци и мебел
  Жената сака медијапан пвц плочки еко кожа материјал..

  Парични средства има само различни ставови за реновирање. И сега што?
   
 7. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Многу е зборлест и јас неможам на ред да дојдам(facepalm) и така помалку фалбаџија ама тоа не го употребува мнг ииииии ме нервира ќе сака да ме излаже нешто за да не се испокараме а знаете женско како женско осеќа хаха.
  Ии исто така што ме чита неможам да сокриам кога сум нервозна еиилееј|(
   
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  Koga kje me prekine dodeka zboruvam i koga kje kazhe deka ke se javi a go nema cel den.
   
  На Summerlove@2016 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lilly57

  lilly57 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  тоа што ногу заборава.
  му викам фати ги алиштата од балкон, ај после ај после и заборави.
  е сега не ги фаќам нека оди он :P
  сите алишта му беа хаос, му викав викав ѓабе и сега некни му се развикав и беше излезен и се враќа и гледам средува во гардероберот хахах ме фати малце смеа, ама мора да средва јас по него не одам да собирам тоа сигурно, ќе си знае како треба кога ќе се земиме мора да се научиме како треба и што треба иако тоа се учи уште од детство.
   
 10. Tejjy

  Tejjy Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  Тоа што вели дека ќе дојде во 5, а доаѓа во 7. :^)
   
  На marija1907 и worrieddd им се допаѓа ова.
 11. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  3.463
  Пол:
  Женски
  Доцнење - обавезно секој пат. (facepalm)
  Веќе се навикнав, а за да не се нервирам почнувам да се спремам ко сме договорени да излеземе пошто секако касни по 20+ минути , а ја брзо се спремам.:D
   
  На ELIDavor и marija1907 им се допаѓа ова.
 12. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  883
  - Koга за некоја работа 10000 ќе му кажам не треба така, туку вака треба да се направи, и упорно се противи и после некое време ќе прифати дека сум била во право.
  - Кога им верува на сите, и не забележува детали и злобни карактеристики кај луѓето - наивен е.
  - Кога ќе рече не ми се пие кафе :D А јас сакам друштво да ми прави. Две недели сега кафе не пие...
  - Кога за некое работи реагира споро и бавно, и веќе и касно.
   
  На Rubiii и marija1907 им се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.041
  Допаѓања:
  115.107
  Пол:
  Женски
  Цигарите:puke:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.403
  Пол:
  Женски
  Ме нервира во последно време кога јаде, се флека како мало бебе...па почна и да ги валка новите алишта како бебе..:)
   
 15. Vivian01

  Vivian01 Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Тоа што понекогаш е многу молчелив и е многу инаетлив.
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  4.957
  Пол:
  Женски
  Nedovrseni razgovori
   
  На poenta и diskreten32 им се допаѓа ова.
 17. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Се лути за се и сешто....За секаква ситница ....
  За тоа што некоја работа што ќе ја направам него му изгледа лоша а мене не...
  Замерува за се и сешто и спремен за лутење.....
  И секогаш муабетите и ситуациите ги режира како што тој сака а не се такви,само да е тој во право и да се кара со мене.....Мажи
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Неодговорноста ! Договорени во 10 часот, тој ми доаѓа во 11. Абре човек што правеше се шминкаше? И го гледаш облечен фармерка, блузиче, косата нормално направена. А јас, ем шминка, ем 10 пати минимум се пресоблекувам и пак сум точна. :punch::punch::punch:
   
  На Агнес :D и PogbaPol им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.115
  Допаѓања:
  88.589
  Пол:
  Женски
  Што е премногу добар. Дозволува понекогаш да направат будала од него од таа добрина. Што дури и кога стварно он е у право не се лути. Сакам да стане малку лош. :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Скоро ништо, можеби што не сака да ме дружи на сите луди места каде сакам да одам. Ролеркостер најмногу и што е некогаш многу принципиелен, иако за мене крши принципи:D. Се прифаќаме какви што сме. Мислам тој би имал повеќе замерки од јас.
   
  На Dust и WildMk им се допаѓа ова.