Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што најмногу ве нервира кај вашиот партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Viktorijaaa5, 27 октомври 2013.

 1. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  5.276
  Пол:
  Женски
  Тоа што крие некои работи само за да не ме растажи и налути :drunk: :fubar:
   
 2. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  28.096
  Пол:
  Женски
  Не е многу искрен (не во врска со нашата љубов туку општо), често заборава ако сум му спомнала нешто, не сака ич да биде романтичен во јавност (формалност).
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  So najmnogu me nervira koa sum sonego vo javnost ili nema vrska koa sme sami.mi go cepka telefonoti cita so pisuam po socijalnite mrezi neli toa nee okey i sramota e toa ednostavno me ubiva koa nema doverba vomene ;( Imam custvo deka e malce ljubomoren so.imam poveke maski drugari otkolku zenski no ako kumuniciram soniv nema precka da bide ljubomoren
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Како му дозволуваш воопшто да чита во ТВОЈОТ телефон?
  Тој е твој личен телефон. Можеби имаш доверливи муабети од другарки. Не дозволувај така!
   
  На cresa-jagoda и Bratot им се допаѓа ова.
 5. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Женски
  Тоа што е љубоморен, брзо избувнува и е многу нервозен.
   
 6. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Gotovo vise ne sme zaedno so saka neka pravi demeknda doznaes so mislenje imaat moite drugarki zanego i celo vreme misli deka jas krijam nes odnego
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  Тоа што доцни. Секогаш |(
  Ама го најдов лекот.
  Ако треба да одиме негде во 21h
  Му кажувам дека треба во 20h. И на време сме:rofl:
   
  На 1209, Mr. Right, Animali и 5 други им се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  снајди се па живеј
   
  На cresa-jagoda и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.999
  Допаѓања:
  83.449
  Пол:
  Женски
  Бивши ми вака доцнеше и ова беше решението.
   
  На cresa-jagoda и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 10. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 @marchi-cool
  Не знае да процени колку време ќе му треба за да се подготви или ете колку ќе му одземе време патот и сл.
  Знае дека му е мана. И затоа остава на мене за организирање.
  А јас пак никаде не каснам. 15 мин мора порано да сум:D
   
  На candy.cane, joy1, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Машки
  Тоа што ме игнорира веќе неколку дена , а знам дека ништо не сум и згрешил. А до пред 2 дена ми се умилкуваше.

  И многу ме изнервира што ме блокна од Твитер а одговорот беше: Не сакам да читаш таму, многу сум безобразна. И веќе губам доверба, а на Твитер само статуси за секс пишува. Ми се повраќа од тоа, а трпение веќе немам.. . Јесте дека сме заедно две недели, али. ..... Совет..
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  6.158
  Пол:
  Женски
  Тоа што не се труди да се подобри нашата врска.А не знам зошто :|:(
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.069
  Допаѓања:
  16.543
  Пол:
  Женски
  Многу работи. :D Ако почнам се да пишувам, треба со саати да пишувам. :rofl:

  Ми тера инает, сака се да му е под конец, не сфаќа дека закачалката во ходник е за јакни (а не за неговата гардероба), не се замара со купување гардероба. Ако јас не му купам, ништо од бизнисот. Чистење на купатилото после туширање за него е непознат поим. Не сака доцнење. А јас за инает му доцнам. Кога одиме да купуваме постојано вика - Побрзај.

  Има уште, ама во следна прилика :rofl:
   
  На Herrera, cresa-jagoda и Adorabela им се допаѓа ова.
 14. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  Тврдоглавоста:@
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Машки
  Тоа што ја снемав. Ми се лизна од раце ко сапун од 9 денари од кам маркет...
   
  Последна измена: 1 јули 2019
  На marija305, WildMk, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Any05

  Any05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Не можам да излезам на крај со неговиот инает :whew:
   
 17. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  inaet, naivnost, na momenti sho misli deka primer nema pari ili nema da go pushtat a i 2ta znajme deka ne e taka, to sho mu verva mn na drugarite
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Прво ми текна на едно нешто, тоа дефинитивно ме вади од такт. Нетрпеливоста и само "ајде, ајде", ме брза за сѐ.
  Јас сум во фазон: "полека, чекај, кај гориТ". И така...
  Контрањето, да и тоа. Некогаш мисли дека јас сакам да ги правам работите спротивно само за да терам инает, па за да не остане покусо - се инаетиме.
   
 19. LadyLollypop

  LadyLollypop Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  Што никогаш не ''греши'' секогаш мисли дека е во право и нималку не е самокритичен не прифаќа вина
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.069
  Допаѓања:
  16.543
  Пол:
  Женски
  Хахаха. :rofl: Исто како мојов да ти е маж. Затоа ретко одам да пазарувам со него. Не можам на раат да си разгледам. Он не сака многу да се задржува по продавници. Секој пат ми вика - Ајде побрзај. Мора ли да разгледуваш. (facepalm)
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.