1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што не би простиле?

Дискусија во 'Врски' започната од Lavica.4, 15 јуни 2014.

 1. Lavica.4

  Lavica.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Decki ajde da vidime sto ne povredilo tolku,pa da ne prostime nikogas..
   
 2. KatFem

  KatFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  658
  Sto ne bi prostile?

  Латиница.
   
  На vrapce.b, SunshineYo, poenta и 8 други им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.051
  Пол:
  Женски
  Неписменост
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Девојки, мислам дека нема потреба да бидеме иронични, темата си е на место, доколку веќе нема ваква. :)

  Не би простила неверство и лага. Секакво друго недоразбирање се решава со дијалог меѓу партнерите и не е воопшто тешко доколку има меѓусебна љубов и почит. А во врска без љубов и почит не би била секако, така да тоа е тоа. Толеранција треба да постои меѓу партнерите, освен во случај на гореспоменатите примери.
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.051
  Пол:
  Женски
  kafe-muabeti/na-kogo-vo-zivotot-nikogas-ne-bi-i-mu-prostile-t5459/?hilit=%D0%A8%D1%82%D0%BE%20%D0%BD%D0%B5%20%D0%B1%D0%B8%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5

  Еве слична тема.
   
 6. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Слична, ама и не е баш слична суштината. Таму се прашува на кого не би му простиле, а тука што не би простиле и тоа не на било кого, туку исклучиво за партнерот е наменето. :)
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.051
  Пол:
  Женски
  Девојката никаде не наведе дека е за партнерот туку ти така си го сфатила.
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
  Епа штом е сместено во "Врски" сигурно не мислела на баба и и дедо и :D
   
  На Didi333, blueeyes7, mims-89 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.051
  Пол:
  Женски
  Како што кажав има тема, таму се пишува за се општо.
  На провокации нема да одговорам што е во моја моќ поголема е моќта на администраторот да одлучи дали ќе стои темава или не.
   
 10. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Да де, модераторите си знаат, ама јас не провоцирав туку си кажав најдобронамерно. Не е убаво да се напаѓа веднаш со саркастични мислења само затоа што некоја членка е нова или вас не ви се допаѓа темата. Друга работа се темите што се навистина бесмислени и заслужуваат тролање, има разлика.
   
  На Marossa и Daydream им се допаѓа ова.
 11. davidof

  davidof Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  Неверство.
   
 12. Lavica.4

  Lavica.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Da nova sum.Izvinete,ako smeta temava neka se izbrise odma,nemora odma so galama!Covek uci dodeka e ziv. :)
   
 13. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Неверство,дефинитивно !
   
 14. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Неверство.
   
 15. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски
  Неверство во секоја смисла на зборот.
   
 16. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Неверство, лажење.
   
 17. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.814
  Допаѓања:
  132.488
  Пол:
  Женски
  Лажење и насилство. Сакам отворено да ми каже се, а ако има некој проблем нека се реши на мирен начин, луѓе сме ке се разбериме со зборови
   
 18. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  7.313
  Голема лага ( малите бели лаги сите ги простуваме )
   
 19. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Јас не би простил ако не ми честита роденден, нова година, ако ме излажи...и то.
   
 20. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  НЕВЕРСТВО.