1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што не би простиле?

Дискусија во 'Врски' започната од Lavica.4, 15 јуни 2014.

  1. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Неверство и физички напад.
     
  2. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Па кој кретен ќе удри жена? За мене маж што удира жена не е маж туку кукавица.
    Само несигурен маж се обидува да ја држи жената до себе со закани и тепање.
    Јас никогаш не би си простил неверство, затоа што знам дека доколку ме изневери нема да биде таа крива туку јас, поради тоа што не сум бил доволно добар и не сум и се посветил онолку колку што било потребно.
    Никогаш не би ја окривил девојката поради неверство, затоа што таа еднаш ми ја подарила својата љубов кога решила да биде со мене, тоа што јас не сум успеал да ја сочувам е моја а не нејзина вина.
    Жената е нешто за кое постојано треба да се бориш, таа е како птица која пее убава песна но не во кафез туку на гранка. Секогаш треба да бидеш внимателен кон неа доколку сакаш и наредниот ден повторно да ја слушнеш нејзината пшесна.
     
    На Mhhm, julie77, anina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Неверство дефинитивно
     
  4. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Неверство!
     
  5. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Неверство и насилство.
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Happy_Girl

    Happy_Girl Нов член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    neverstvo i lagi....:@
     
  7. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Со овој памет и искуство што го имам сега, не би простила единствено доколку дознаам дека е недај боже бисексуалец и се гледа и со мажи.
     
  8. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    Значи како што гледам сите сте напишале НЕВЕРСТВО !
    Неверство мислите на било каков начин ??
    дури и на мување со др личност ?
     
  9. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Не би простила многу лаги, неверство, да е пример со мене и ми вели ме сака а да е со друга, Ова НИКОГАШ не би го простила;);)
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Pa normalno i toa e neverstvo,sekoj sto e vo vrska ili brak na bilo kakov nacin da posegni po 3ta licnost e neverstvo,inaku koja e poentata da si so nekoj?
    Isto i jas nikogas ne bi prostila neverstvo i nasilstvo...
     
  11. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Неверство никогаш.
     
  12. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Неверство.
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Неверство
     
  14. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    Добро брат не викам не во право си... а што би рекла за ова ??
    ја сретнувам девојката во диско(а таа не ми кажа дека е во диско) со друг.. тој ја бакнува на образ... ја пукам од нервоза си заминувам.. Следниот ден една девојка која ја сметав за најдобра другарка па дури и (албанка) :worried: ... се смувавме...ја од љубомора се смував не од нешто друго...а девојката дојде и ми се правдаше ово оно филмови..и на крај дознав од другарките нејзини дека таа не ме изневерила.. ама сепак незнам..секој ден ме бара на мобилен.. а планирам вечер да и појдам.. и да средиме..ќе и се извинам ќе и кажам што како било..ќе и купам нешш ...
     
    На Happy_Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Како прво женско сум па би сакала во женски род да ми се обраќаш...
    Како второ не се изјасна убаво дали се работи за девојка со која си во некоја стабилна врска или сте онака на некое дружење и забава (тоа има голема разлика да потенцирам).
    Е сега од моја гледна точка вие не све во некоја сериозна врска,или не сте заедно подолго време,како и да е за мене луѓето кои лажат за вакви банални работи се луѓе со слаб карактер без никаква самодоверба,(пази да лажам каде сум,ако веќе си ја прашал и те излажала тоа воопшто не е во ред),па боже мој колку се прости луѓето што мислат дека живејме во милионски градови и нема никој да ги види каде се и со кој се катастрофа...Јас на твое место и да ја видев во таква ситуација немаше ни муабет да му напрам туку фино лепо ќе ја изигнорирав и ќе си остнев зошто си замина не ми е јасно,тоа што те излажала за таква банална работа воопшто не ја оправдувам...А и ти ако направила нешто девојката незначи дека треба да возвратиш со иста мера,тоа е мн.глупаво,таја и да те изневерила или не ти никогаш нема да дознајш сигурно другарките нема да ја кажат мн.логично,како и да е без разлика некој дали те бара или не често(тоа не е мерило за ништо)ако таја личност не е стабилна ти работи зад грб и те лажи за банални раб.таја врска никогаш нема да профункционира,можи некој и поретко да те бара па ништо да не прави настрана да е доверлива личност стабилна и пополека да оформува чуства спрема тебе,така да тоа нема врска...
     
  16. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Се' би простила, попрво на друг ќе простам отколку самата на себе.

    Најмногу зашто ми е веќе сеедно и ми е преку глава да ги мерам моралните вредности на луѓето. Нивната игнорантност за се' што е надвор од себе доведе до тоа да грешат на другите од чиста себичност односно "не сакам да те повредам колку што на себе сакам да си помогнам."

    Општо, да не се потрудело и злобни да бидат од чисто романтични причини. Ќе разменат некој отровен збор, ќе пооговараат колку да се почуствуваат подобро и да се потапшаат по рамо дека ете, имало и полошо.

    Имав така една другарка и попуштав дека беше поглупа од мене за на крајот таа да се оддалечи. Откога доби некој лајк плус на селфињата и се роди фригидна самодоверба и општо и сметаше мојот напредок кој што е надвор од секоја социјална мрежа. Направи некои злобни работи, не сме веќе другарки ама тоа е, што можеш да очекуваш од таква некоја личност?

    А вие што не би простиле неверество, сериозно ли мислите дека е најстрашно на свет?
     
    На Valerin и julie77 им се допаѓа ова.
  17. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    значи вака..не напишав баш добро..
    во врска сме околу месец ипол..и све океј ни одеше.. не ме разбра добро..дека не напишав баш убаво..
    Секогаш си кажувавме кој каде што како со кого како одиме или одам/оди...
    ама овојпат заборавила да ми каже.. а не сакала да ми се јави дека касно било...
    и после откако ја игнорирав..дојде во домот на култ..каде што вежбавме за една драма.. и се зачудив..
    не ја видов... и после тоа рекоа нешто другариве што вежбаа .. Која е оваа ??
    и ја ја препознав и отидов.. и ми се правдаше тука....ја испровоциран до даска..и наеднаш ме залапа..и ја ништо..не изреагирав..ме виде дека сум и љут..а таа сакаше и да провери да не ми се пуштаат др женски..
    и после вежбањето..потоа ја почнавме драмата.. и све кул ово оно..и накрај сите се загрлуваме...дека успеавме без грешка...и оваа албанката ми се опна на мене и ме гушна на образ.. и јас си се чудам..а ја сметав како најдобра другарка..си кажувавме све.. и после тоа..отиде да запали цигара и ми се јавува и ми вика дојди малце надвор да зборнеме нешто..и почнува нешто ми врти..и наеднаш ме залапа..и така се смувавме..
    ама се е океј сега..излегов со девојката..и се извинив..и кажав дека го направив тоа од љубомора...и се смиривме.. и сега се е океј..
     
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    А што според тебе е пострашно од неверство?

    Некој да те изневери значи да не те сака, да не те почитува, не само како негова девојка, туку и да не те почитува како личност, да ја погазува твојата љубов и добрина, едноставно да си му играчка за исмејување (види каква будала ќе правам од девојката која ме сака, јас ќе уживам, ќе се забавувам со друга девојка, а нејзе кој ја е*е).


    Јас 2 работи нема никогаш да простам, а тоа се: Неверство и Насилство!!!
     
    На kjukli и blueeyes7 им се допаѓа ова.
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Виктор според ова што ми го пиша можам да замислам дека сте печени тинејџери,по васите постапки но ок тоа не е битно на вашаѕа воздрас ми е разбирливо...Јас ако планирам да излезам во дискотека сигурно тоа нема да го заборам и сум го испланирала во текот на денот,вашата врска е на почеток и нема потреба од напнување по цел ден да сте заедно секој чекор да си го кажвате брзо ќе оладите еден од друг,меѓутоа не се оправдува лажење за банални работи бидејќи и од ситници се губи довербата...
    Како и да е кога све стредиле гледајте сега глупости да не правите за инает :)
     
  20. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    не бе..какви глупости ..искрени си сме еден кон друг... си кажуваме све..