1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што открива за вас фризурата која ја носите?

Дискусија во 'Коса' започната од gami, 26 декември 2010.

 1. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Вашата омилена фризура може многу лесно да ги открие основните карактеристики на вашата личност. Проверете дали експертите кои се занимааат со анализа на карактерот имаат право кога станува збор за вас. :)

  Коњско опавче - Ако често го носите значи дека сте силна и стабилна личност, сакате брз и страстен секс, и секогаш ја преземате иницијативата.

  Лежерна пунџа - Сакате да бидете во центарот на вниманието, уживате во флерт и не дозволувате никој да ве спречи ако сте наумиле нешто.

  Плетенки - Без разлика што изгледате нежно и романтично, сакате да држите се под контрола, строги сте и понекогаш груби во комуникацијата.

  Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

  Кратка коса - Креативни сте и нежни, многу внимавате на својот изглед и важно ви е мислењето на другите.

  Дива кадрава коса - Многу е тешко некој да ве скроти, не поднесувате кога некој ве држи и не ви дава одврзани раце, голем хедонист сте и ретко може да ве изненади некој.

  Брановидна коса - Полни сте со самодоверба, добро организирана, но не премногу стрплива личност. Горди сте на вашиот сексапил и верувате дека убавиот изглед е влезница за успехот.

  Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 2. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  И што сега, сите што имаат брановидна коса се полни со самодоверба, добро организирани, не премногу стрпливи, веруваат дека убавиот изглед е влезница за успехот и горди се на својот сексипил..??! :D Па не ми е се погодено :!: , имам карактеристики и од другите коси :D ( а мене брановидна ми е :) )
   
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Имам долгичка и права коса и навистина карактеристиките кои се запишани се погодени :) .
   
 4. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Со оглед на тоа што неколку типа на фризури носам,зависи од расположение и атмосфера,карактеристиките што се наведени одговараат :D
   
 5. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.255
  Допаѓања:
  18.458
  Пол:
  Женски
  И јас имам брановидна коса ама се пронаоѓам и во другите (незнам како да се изразам :lol: ) типови на коси
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Брановидна коса - Полни сте со самодоверба, добро организирана, но не премногу стрплива личност. Горди сте на вашиот сексапил и верувате дека убавиот изглед е влезница за успехот.
  Па погодено е нешто од нешто :D
   
 7. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Чести промени :) Но сепак не би рекла дека сум гоооолем бунтовник...

  ги имам пробано сите фризури.. кратка,машка фризура;потоа ја чував, имав долга, рамна без шишки;ја ошишав на степени, и направив рамни шишки;потоа направив шишки на страна;ги чував шишките да ми нараснат,а потоа се ошишав кратко,нешто слично на печурка,само со заострени врвови од напред,како што сум сега..
  :D :D
   
 8. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  749
  Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.
  :) Точно е се.Имам права,долга коса и најчесто ја носам пуштена.Ама сите мислат дека ја пеглам зашто ептен права ми е :wasntme:
   
 9. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете
  Ауууу не да ми е погодено. Посебно тоа дека сентименталноста добро ја кријам. ;) Иначе многу често менувам фризура, така да ми се случувало некој што ме гледа поретко да не ме препознае, посебно кога ќе ме видат со дечко ми, изгледа како на секои 2-3 месеци да менува нови женски :D
  Ете сега решив дека ќе ја пораснам долга, ама кој ме знае до кога ќе издржам |(
   
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Дива кадрава коса - Многу е тешко некој да ве скроти, не поднесувате кога некој ве држи и не ви дава одврзани раце, голем хедонист сте и ретко може да ве изненади некој.

  Погодиле се бе...Не ми се верува :D
   
  На Princess.S му/ѝ се допаѓа ова.
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.565
  Пол:
  Женски
  Интересно :)
  Брановидна коса - Полни сте со самодоверба, добро организирана, но не премногу стрплива личност. Горди сте на вашиот сексапил и верувате дека убавиот изглед е влезница за успехот.
  Може да се рече дека е погодено, макар што практикувам и плетенки :)
   
 12. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  973
  Пол:
  Женски
  Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

  Се е точно. :)
   
 13. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

  Toчно е, точно е :D
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Дива кадрава коса - Многу е тешко некој да ве скроти, не поднесувате кога некој ве држи и не ви дава одврзани раце, голем хедонист сте и ретко може да ве изненади некој.

  Дива во однос на коренот на влакното ми е и те како, мека ми е косата , ама влакното многу цврсто , одвај ја расчешлувам, а ова горенаведеново е точно. :up: :nod:
   
 15. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  Коњско опавче - Ако често го носите значи дека сте силна и стабилна личност, сакате брз и страстен секс, и секогаш ја преземате иницијативата.

  Па поприлично точно :)
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Имам шишки и тоа е знак дека имам високо чело ;) хаха
  Не знам колку е точно ова али ако видеш бушава коса нормално дека ќе карактеризира на нешто диво. А ова за честите промени ми изгледа многу логично и точно.Имам разговарано за психолог во врска со честите промени на фризурата. Оние кои се полни со фустрации и комплеки многу често ја скратуват косата и го менат обликот, не се задоволни од себе и бараат промена, барем мене така ми изгледа.
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672

  имам виткана коса но секогаш ја исправувам колку ова се важи незнам, но цитираното ме опишува токму мене.

  а доколу се водам по својата природна коса пак има гооолема вистина, confused.... :?:

  нешто измеѓу едното и другото сум.
   
 18. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  Дива кадрава коса - Многу е тешко некој да ве скроти, не поднесувате кога некој ве држи и не ви дава одврзани раце, голем хедонист сте и ретко може да ве изненади некој.

  точнооо :)
   
 19. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.036
  Лежерна пунџа - Сакате да бидете во центарот на вниманието, уживате во флерт и не дозволувате никој да ве спречи ако сте наумиле нешто.
  Така е. :)
  Or...
  Брановидна коса - Полни сте со самодоверба, добро организирана, но не премногу стрплива личност. Горди сте на вашиот сексапил и верувате дека убавиот изглед е влезница за успехот.
   
 20. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Nајчесто ја носам соберена во опавче и ептен ми е погодено, а во зависност од разполозението ја носам и права природно ми е права ко прас а често ја виткам и тоа ептен ко зрачам од самодоверба се е погодено браво за постот :clap: