1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што открива за вас фризурата која ја носите?

Дискусија во 'Коса' започната од gami, 26 декември 2010.

  1. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

    Или успевам да се изборам до крај заедно со четката, фенот и пеглата. Holy trinity.
     
    На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Долга и права коса :) да тоа сум јас.
     
    На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете.
    Па.....не е лошо.....доста добро се препознавам во овие редови :wasntme:
     
  4. Marchesa

    Marchesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    965
    Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете.

    Точно, од прв до последен збор. Особено за делот дека сум чувствителна, ама тоа добро го кријам... Така си е, иако ни мене не ми се свиѓа баш како особина...
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Брановидна коса - Полни сте со самодоверба, добро организирана, но не премногу стрплива личност. Горди сте на вашиот сексапил и верувате дека убавиот изглед е влезница за успехот.

    TOKМУ ТАКА !!
     
  6. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884



    Yea :nod:
     
  7. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Е ајде сега оди разбериме јас сум си комбинација од овие четири :)
    Коњско опавче - Ако често го носите значи дека сте силна и стабилна личност, сакате брз и страстен секс, и секогаш ја преземате иницијативата.

    Плетенки - Без разлика што изгледате нежно и романтично, сакате да држите се под контрола, строги сте и понекогаш груби во комуникацијата.
    *коњско опавче и плетенки ми се дневна шема ,може и коќна преку недела)
    Брановидна коса - Полни сте со самодоверба, добро организирана, но не премногу стрплива личност. Горди сте на вашиот сексапил и верувате дека убавиот изглед е влезница за успехот.
    * за викенд си ја носам пуштена природно ми е брановидна косата ,не користам пена
    Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете
    *честите промени се должат на тоа што одам на фризер секои два месеца и ја променувам формата често сега во план сум и да ја променам бојата :)
     
  8. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Лежерна пунџа - Сакате да бидете во центарот на вниманието, уживате во флерт и не дозволувате никој да ве спречи ако сте наумиле нешто.

    Плетенки - Без разлика што изгледате нежно и романтично, сакате да држите се под контрола, строги сте и понекогаш груби во комуникацијата

    ова е како јас :lol:
     
  9. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Дива кадрава коса - Многу е тешко некој да ве скроти, не поднесувате кога некој ве држи и не ви дава одврзани раце, голем хедонист сте и ретко може да ве изненади некој.

    Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете



    Јеа, бејби 8) :devil:
     
  10. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
  11. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Чести промени Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете.

    Многу нормално дека чести промени, од повеќе причини.
    Права коса, само кога не ме мрзи да ја пеглам. Коњско опавче или пунџичка кога ми е мрсна косата или пак кога е жешко. И плетенчиња исто така. Брановидна ми е обично. Е така :)
     
  12. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.
    Барем нешто погоди :D
     
  13. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете

    точноооо :) :) :) :*
     
  14. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

    Точноо.. :emo:
     
  15. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Се‘ е кажано. :wasntme:
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ги прочитав права коса и чести промени.
    Like__________LIke_______________Like_______________________Like
    се е точно :)
     
  17. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Богами,погодено :clap:
     
  18. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Права и долгаа коса(Но и мнооогу честа-бунја) некогаш ја носам и плетенка коњско опавче некогаш виткана...Баш во мој стиллл.......;)
     
  19. s.a.n.y.a

    s.a.n.y.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    16
    долга право-брановидна коса :P
     
  20. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Чести промени - Не го прифаќате авторитетот, големи бунтовници сте, секогаш знаете што сакате и никогаш не се откажувате од вашата цел, длабоко во себе сте многу сентиментални, но сепак тоа добро го криете



    Не ни помислив дека ќе биде волку точно !! :^) ;)