Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога ќе се разочарате ?

Дискусија во 'Психологија' започната од Cvet1, 11 јануари 2011.

 1. Cvet1

  Cvet1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Здраво
  Јас сум тазе на форумов и би сакала да знам како се справувате со моментите кога ќе се разочарате ?
  поздрав
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.100
  Допаѓања:
  5.448
  Sto pravite koga ke se razocarate?

  Мислам дека има ваква слична тема во Кафе муабети. Дали некогаш сте се разочарале, па би можеле таму да дискутираме за тоа. А и би требало насловот да го напишеш на кирилица и воопшто кога пишуваш треба на кирилица. Ама тазе ни си тука, ќе се навикнеш и ќе научиш. Еве јас да ти посакам едно топло добредојде и да ти биде пријатно на нашава Фемина. Поздрав. :*
   
  На renatadoll и Cvet1 им се допаѓа ова.
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.161
  Sto pravite koga ke se razocarate?

  Ме фаќа тешка депресија и на сите им се лутам. Во тие моменти подобро да не зборам со некои непознати бидејќи ќе мислат дека сум најлошата личност на планетава.
   
  На katerin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Не се разочарувам лесно :D
  Но кога ке се разочарам најдобро е денот да го поминам сама - за доброто на другите :rofl:
  Инаку ке се карам и расправам за се и сешто :|
  Тешко оној кој ке ми прозбори тој ден :lol:
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Обично во такви моменти сакам да останам сама, не ми треба никакво друштво. Останувам сама со себе, да размислам за се, и да се исплачам ако треба. Во такви моменти не ми е потребен никој, затоа што ми е тешко да се доверам некому, тешко ми е да објаснувам што се случило и зошто сум разочарана.
   
  На princess92 и SummerGirl12 им се допаѓа ова.
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Па најчесто си пуштам музика. И некогаш ненормално брзо ми го менува расположението. И наеднаш се развеселувам, ама по кратко време, пак сум нерасположена, па пак се расположувам, и се така во круг. Или некогаш едноставно, ќе си легнам да спијам. х)
   
  На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  најчесто се изолирам од се и сама размислувам за случувањата :)
   
 8. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.076
  Ставам крај, финито, бришам, викам, фрлам, драма квин...после се смирувам па си тажам, венеам, размислувам, преиспитувам...на крај вистински заборавам и продолжувам за едно искуство побогата и (си велам) попаметна...
   
  На karanfilce, glorijaMKD, renatadoll и 2 други им се допаѓа ова.
 9. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Јас секој ден се повеќе сум разочаран,и некако отрпнав,туку нема кој да те развесели.
   
  На inlovergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Ко ќе се разочарам,плачам викам се нервирам,а потоа не чекам да ми избројат до десет,станувам и пак се борам одново! 8) За се има решение :)
   
 11. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  602
  Кога ке се разочарам знам да заплачам , да се нервирам но во одреден момент си велам, не ова не е крајот има нешто повеке таму некаде. Се смирувам и одам напред . :)
   
  На Anngellla и katerin им се допаѓа ова.
 12. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.143
  Плачам ,слушам музика, претежно песни во кои се пронаоѓам себе си или во која е опеана ситуацијата во која се наоѓам ,кукам по форумов се извинувам затоа што знам понекогаш да пренесам негативна енергија :$ ,се повлекувам,си останувам сама со себе ,не дозволувам да ми ги гледаат солзите и да мојата тага и болка ја претворам во муза т.е пишувам проза или поезија сеедно за по извесен период да ги избришам солзите и кога ми е најтешко пеам и тоа еден добар хит од Владо Јаневски Што и да е ќе помине посебно делот каде вели болката не значи да се предадеш затоа не плачи секое лошо за добро е што и да е ќе помине ...и оттука пронаоѓам сили за повторно да се борам и да не се предадам сепак ова е живот и никој не ветил дека сее со него совршено и дека нема да има падови и разочарувања на крајот е битно да се извлече поука од искуството што сме го имале и според мене оној кој најмногу страдал во животот ,оној кој доживеал најголеми разочарувања станува посилен и помудар
   
 13. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Женски
  Плачам,и тоа многу,депресивна сум,една недела ,некогаш и повеќе,си слушам линкин парк и се опуштам со нив,многу помага музиката мајкеми :^)
   
  На HoneyHoney му/ѝ се допаѓа ова.
 14. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се разочарам многу размислувам што да правам , не зборувам многу ,и мнооогу се инаетам се инаетам, а и слушам добра музика :angel:
   
 15. Lilablau

  Lilablau Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Обично одам со моето куче да трчеме покрај реката, па кога се враќам дома дури и заборавам што се десило :)
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Ништо ќе поплачам малце ако е некое големо разочарување, ако е помало ќе си речам не ни вредело ова што сум се разочарала толку и ќе се потрудам кон нешто друго да се фокусирам :)
   
 17. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Зависи од тежината на разочарувањето... понекогаш плачам, понекогаш излегувам за да не мислам на тоа, понекогаш и шопинг помага и најчесто се трудам да се сетам за кои работи сепак ме бива за да ми помине побрзо :)
   
 18. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Пффф, одма се фрлам на нешто чоколадно, па после одиме и на нешто соленко (ама за грицкање), ако се работи за грижи акумулирани подолго време си пуштам и музика....па ќе си поплачам 20тина минути и целиот проблем е решен ;)
   
 19. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.082
  Допаѓања:
  1.631
  Чистам, не знам како ме расположува тоа но некако чистејки заборавам дека сум била разочарана.
  Читам книга, најчесто лове стори :)
  Спијам, ама ова последново некако не ми оди од рака, заталкувам со мислите и не можам да заспијам.
   
  На katerin му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.246
  Чистењето и средувањето е физичката работа, а умствената работа, молитвата.
  За пет минути сум како нова :) .