Форумџика на годината 2021
  1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога ќе се разочарате ?

Дискусија во 'Психологија' започната од Cvet1, 11 јануари 2011.

1. Cvet1

Cvet1 Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Здраво
    Јас сум тазе на форумов и би сакала да знам како се справувате со моментите кога ќе се разочарате ?
    поздрав

2. blueeparadise

blueeparadise Популарен член

Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.100
    Допаѓања:
    5.448
    Sto pravite koga ke se razocarate?

Мислам дека има ваква слична тема во Кафе муабети. Дали некогаш сте се разочарале, па би можеле таму да дискутираме за тоа. А и би требало насловот да го напишеш на кирилица и воопшто кога пишуваш треба на кирилица. Ама тазе ни си тука, ќе се навикнеш и ќе научиш. Еве јас да ти посакам едно топло добредојде и да ти биде пријатно на нашава Фемина. Поздрав. :*

На renatadoll и Cvet1 им се допаѓа ова.
  3. karenin

karenin Популарен член

Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.161
    Sto pravite koga ke se razocarate?

Ме фаќа тешка депресија и на сите им се лутам. Во тие моменти подобро да не зборам со некои непознати бидејќи ќе мислат дека сум најлошата личност на планетава.

На katerin му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Justice.Girl

Justice.Girl Истакнат член

Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    211
    Не се разочарувам лесно :D
    Но кога ке се разочарам најдобро е денот да го поминам сама - за доброто на другите :rofl:
    Инаку ке се карам и расправам за се и сешто :|
    Тешко оној кој ке ми прозбори тој ден :lol:

5. crazyinlove19

crazyinlove19 Популарен член

Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.719
    Обично во такви моменти сакам да останам сама, не ми треба никакво друштво. Останувам сама со себе, да размислам за се, и да се исплачам ако треба. Во такви моменти не ми е потребен никој, затоа што ми е тешко да се доверам некому, тешко ми е да објаснувам што се случило и зошто сум разочарана.

На princess92 и SummerGirl12 им се допаѓа ова.
  6. Elennaa

Elennaa Популарен член

Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    3.901
    Допаѓања:
    12.694
    Па најчесто си пуштам музика. И некогаш ненормално брзо ми го менува расположението. И наеднаш се развеселувам, ама по кратко време, пак сум нерасположена, па пак се расположувам, и се така во круг. Или некогаш едноставно, ќе си легнам да спијам. х)

На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. daddys.princess

daddys.princess Истакнат член

Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    317
    најчесто се изолирам од се и сама размислувам за случувањата :)

8. MSkorpionka

MSkorpionka Популарен член

Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.076
    Ставам крај, финито, бришам, викам, фрлам, драма квин...после се смирувам па си тажам, венеам, размислувам, преиспитувам...на крај вистински заборавам и продолжувам за едно искуство побогата и (си велам) попаметна...

На karanfilce, glorijaMKD, renatadoll и 2 други им се допаѓа ова.
  9. vitomir

vitomir Нов член

Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.624
    Јас секој ден се повеќе сум разочаран,и некако отрпнав,туку нема кој да те развесели.

На inlovergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Divinebutterfly

Divinebutterfly Популарен член

Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.964
    Допаѓања:
    9.975
    Ко ќе се разочарам,плачам викам се нервирам,а потоа не чекам да ми избројат до десет,станувам и пак се борам одново! 8) За се има решение :)

11. Unica

Unica Популарен член

Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    602
    Кога ке се разочарам знам да заплачам , да се нервирам но во одреден момент си велам, не ова не е крајот има нешто повеке таму некаде. Се смирувам и одам напред . :)

На Anngellla и katerin им се допаѓа ова.
  12. fallenangel

fallenangel Популарен член

Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.143
    Допаѓања:
    16.143
    Плачам ,слушам музика, претежно песни во кои се пронаоѓам себе си или во која е опеана ситуацијата во која се наоѓам ,кукам по форумов се извинувам затоа што знам понекогаш да пренесам негативна енергија :$ ,се повлекувам,си останувам сама со себе ,не дозволувам да ми ги гледаат солзите и да мојата тага и болка ја претворам во муза т.е пишувам проза или поезија сеедно за по извесен период да ги избришам солзите и кога ми е најтешко пеам и тоа еден добар хит од Владо Јаневски Што и да е ќе помине посебно делот каде вели болката не значи да се предадеш затоа не плачи секое лошо за добро е што и да е ќе помине ...и оттука пронаоѓам сили за повторно да се борам и да не се предадам сепак ова е живот и никој не ветил дека сее со него совршено и дека нема да има падови и разочарувања на крајот е битно да се извлече поука од искуството што сме го имале и според мене оној кој најмногу страдал во животот ,оној кој доживеал најголеми разочарувања станува посилен и помудар

13. stylishh

stylishh Популарен член

Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    614
    Плачам,и тоа многу,депресивна сум,една недела ,некогаш и повеќе,си слушам линкин парк и се опуштам со нив,многу помага музиката мајкеми :^)

На HoneyHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  14. HeelsLover

HeelsLover Популарен член

Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Кога ќе се разочарам многу размислувам што да правам , не зборувам многу ,и мнооогу се инаетам се инаетам, а и слушам добра музика :angel:

15. Lilablau

Lilablau Активен член

Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    19
    Обично одам со моето куче да трчеме покрај реката, па кога се враќам дома дури и заборавам што се десило :)

16. pupi.girl

pupi.girl Популарен член

Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.463
    Допаѓања:
    7.824
    Ништо ќе поплачам малце ако е некое големо разочарување, ако е помало ќе си речам не ни вредело ова што сум се разочарала толку и ќе се потрудам кон нешто друго да се фокусирам :)

17. CaperucitaRoja

CaperucitaRoja Истакнат член

Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    317
    Зависи од тежината на разочарувањето... понекогаш плачам, понекогаш излегувам за да не мислам на тоа, понекогаш и шопинг помага и најчесто се трудам да се сетам за кои работи сепак ме бива за да ми помине побрзо :)

18. FBI

FBI Популарен член

Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Пффф, одма се фрлам на нешто чоколадно, па после одиме и на нешто соленко (ама за грицкање), ако се работи за грижи акумулирани подолго време си пуштам и музика....па ќе си поплачам 20тина минути и целиот проблем е решен ;)

19. Zaljubena111

Zaljubena111 Популарен член

Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.082
    Допаѓања:
    1.631
    Чистам, не знам како ме расположува тоа но некако чистејки заборавам дека сум била разочарана.
    Читам книга, најчесто лове стори :)
    Спијам, ама ова последново некако не ми оди од рака, заталкувам со мислите и не можам да заспијам.

На katerin му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Serafima

Serafima Форумски идол

Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.246
    Чистењето и средувањето е физичката работа, а умствената работа, молитвата.
    За пет минути сум како нова :) .