1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога ќе се разочарате ?

Дискусија во 'Психологија' започната од Cvet1, 11 јануари 2011.

  1. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Многу често знаев да одам покрај Врадар со моја Киттен и да шетам или да седам таму, пртежно земам да сликам, пуштам гласно музика, гледам да бидам меѓу луѓе, чистам како луда, планинарам, знам дека одев често на терени и барав нон стоп обврски во лабараторија. Ама многу ми помогнаа прошетките. Шетав се движев енормно многу, со слушалки на уво и напред..
     
  2. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Порано пуштав гласна музика, заклучена в соба и скокав играв пеев и бесот/ гневот се намалуваше :)
    Сега некои работи не ми дозволуваат да го правам ова, па затоа слушам на слушалки гласна музика или си читам космополитен и ме расположува. ако не се работи за сериозно разочарување, решавам да го игнорирам некое време, зашто знам дека ’утре’ проблемот нема да изгледа така лошо како ’денес’. :^)
     
  3. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Дното е секогаш најдобро место за да се почне се одново. :)
    Правам промени-стил, коса, некако со тоа се обидувам да излезам од своја кожа, тоа ме прави да се чувствувам како повторно да сум се родила, се подготвувам за нова рунда со животот. Собирам сили, се обидувам да сум што позафатена. Не дозволувам другите да знаат дека не ми е добро. За секој проблем разговарам само со некој што знам дека ќе ме сфати и ќе ми даде поддршка, без да ми суди. Целиот ден ми е испланиран, и повеќето време го поминувам сама. Кога имам слободно време, се шетам, слушајќи музика. Во такви моменти потребна ми е тишина. Полека си ја враќам рамнотежата... nothing is eternal...
     
  4. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    [​IMG]
    ►PLAY...VOLUME: ııııııııııııııııııı[] 100%..♫♪♫♪♪♫ ♪♫ MUSIC!!! :music: :music: :music: :dance: :dance:
     
  5. MysteriousG

    MysteriousG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    28
    Легнувам да спијам мислам дека со спањето си ја решавам депресијата у која ке паднам откако ке се разочарам а уствари не ко станам е исто се ... :(
     
  6. renatadoll

    renatadoll Активен член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ооооох ги мразам моментите кога сум разочарана и изнервирана бидејќи тогаш сите околу мене ме мразат.Немам контрола викам,мавам секој пред мене ниту крив ниту дужен,се мавам,кубам коси,навредувам со зборови што всушност не ги мислам итн... и после некое време кога ќе се потсмирам дури тогаш можам да разговарам со луѓето во кои сум била во конфликт.Многу се плашам за своето такво однесување при разочарување и депресија,знам дека така ќе изгубам многу луѓе во мојот живот.Но што да правам кога многу се нервирам за тие што ги сакам и губам контрола..... :?: :(
     
  7. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Најчесто кога ќе се разочарам пуштам песни некои така весели и заборавам :D :dance: :music:
     
  8. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Се нервирам,немам контрола,навредувам кој треба и кој не треба,не можам да се смирам.
    И тоа се' додека не си објаснам себе си дека можам повеќе и дека нема да се разочарам повторно.
    А од кога ќе сфатам,продолжувам со прејако темпо,again :D
     
  9. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Омилени песни, темна соба. Ништо друго.
     
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Најпрвин мора да акнам нешто то шо е најблиску до мене, да исфрлам нешто, после по некое време се акам од плачење и вријам во мене и имам сила тогаш да истепам некој. :devil:
    По некое време сум во ред и идам даље. 8)
     
  11. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Играм игри. :^)
     
  12. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Трескам врати кога излегувам, одам кај мене во соба и прекривачот и ќебето на креветот настрадуваат.
    Они си го кркаат на крај.. Се тоа што имам во мене го исфрлам врз нив. Ги тегнам ги влечам..

    Почнувам да плачам и се разочарувам и од животот и од се. Си мислам нека иде во пм се..
    Ебати животот..
     
  13. rebeca

    rebeca Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    30
    Ништо.... постојано сум разочарана од нешто, така да можам да кажам дека секојдневно живеам со разочарувањата,па можеби токму заради тоа и не ме погодуваат многу...така полесно се преживуваат...сигурно...
     
  14. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    јадам плачам и се нервирам
     
    На Maya.Di му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Се лутам во себе. Умеам да скријам од некого ако сум тажна, изнервирана. Ќе почнам безвучно ад викам да се дерам се додека не ме заболат крајниците.Потоа се затворам сама-плачам, плачам и кога ќе се испразнам се враќам и и враќам Мило за драго!!
     
  16. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    дремам на интернет и тражам нешто а ни јас самата незнам што.. трескам врати... се дерам по сите ... подобро да нема никој до мене зошто и тој ќе си го добие макар што не е крив...
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Плачам во перница 5 минути, следните пет пуштам музика, една цигара и нес и гласот на Т. и П.

    И за пола саат ми поминува, не сум депресивец по природа, се фаќам во акција и ондак то.
     
  18. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    плачам цел ден и цела ноќ глупости но таква сум ... многу ја нервирав мајка ми зошто за било што јас плачев сега се откачи од мене и само вели колку ни е весело дома немаме плачки :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    92
    Многу лесно се разочарувам и тогаш сум неподнослива.Ноќно време плачам,а дење се карам со сите,не дај Боже да си до мене во тие моменти,само моите си знаат како им е,пуштам тажна музика и уште толку се разочарувам. :?:
     
  20. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Па порано прилично се доведував до депресија бре! Ако некој накриво ме погледнеше или ми кажеше нешто, тоа беше ко да ме убил :tmi:. Многу придавав значење на се и на сите. Но, изгледа сум навикнала или научила дека луѓето секогаш ќе те разочаруваат, па поприлично не се замарам повеќе. Така да, више не ме боли увото за никој, посебно за луѓе што немаат ... Ма, кога ќе размислам, више луѓето не ме интересираат. :emo:

    Од разочарана, преразочарана сум, па и више ни разочареноста не допира до мене :^)