1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога ќе се разочарате ?

Дискусија во 'Психологија' започната од Cvet1, 11 јануари 2011.

  1. Addrianna

    Addrianna Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    15
    праќам у пм се околу мене , затоа најдобро ми е да сум сама во таков момент. . ќе се изнаплачам убаво и ќе сватам дека уште еднаш поради некој на кој сум му верувала бескрајно ми се кине утробата :(
     
  2. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Најјчесто наојѓам некоја занимација .. :$
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    вчера бев многу разочарана од многу нешта
    почнав да плачам-одамна не сум плачела така
    по неколку минути ми помина
    а инаку знам да ги испратам сите каде што не треба, и да се карам со кој ке стигнам
     
  4. BrightEye

    BrightEye Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    7
    јас кога сум многу разочарана си го гледам овој филм , мн ми е смешен :D :D :D
    a кога сум ептен..си одам на прошетка сама..
     

    Прикачени фајлови:

    • Unbenannt.png
      Unbenannt.png
      Големина на фајлот:
      92,2 KB
      Прегледи:
      116
  5. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Ме разочара? Те нема .. повеќе не ми значиш ништо. Никогаш не сум повредена, сфаќам дека вака би било најдобро простувам ама не заборавам. :)
     
  6. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
    Одам во шопинг :D
     
  7. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Еве, пред неколку часа баш бев разочарана.Прво, пробувам да се приберам и со што е можно поладна глава да размислам за тоа што ми се случува.Ако мислам дека има потреба, тогаш зборувам со некој за тоа.Ако не, тогаш најчесто по размислувањето, донесувам некоја одлука за тоа како да не бидам разочарана повеќе и се убедувам во тоа.Е веќе во тој дел, се затрупувам со работа, или се занимавам со нешто друго за да престанам да мислам :lol:
     
  8. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Ауф ја лесно се разочарувам, а кога ќе се разочарам плачам и не сакам да зборам со никој, си се затворам во соба и сама сум си со себе, размислувам, најчесто рзмислувам за мојот живот за тоа што се сум проживеала, кој се личности биле присутни во мојот живот..
     
  9. Princess.Serena

    Princess.Serena Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    102
    Многу често се разочарувам. А кога сум таква можам сите да ги откарам у пм! :devil: Затоа најдобро да сум сама во такви моменти. :)
     
  10. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Почнувам да плачам и наоѓам некое место каде што ќе сум сама. Или пак излегувам на тараса колку и да е ладно и се обидувам да се смирам.
     
  11. inlovergirl

    inlovergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Скоро секогаш плачам..се нервирам...нејќам никој во близина зошто лошо ќе биди...ако дојди некој на сите му викам ... :/
     
  12. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Сакам да разговарам со некој. Со некој кој нема да ме прекинува додека зборувам и мислам зборови и ги поврзувам истите за да искажам како се чувствувам. Најчесто сакам да сум надвор. Да, надвор некаде. Да седам некаде сама и да зјапам во една точка. Да ја размислам ситуацијата.
     
  13. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Пуштам прегласна музика, се обидувам да танцувам. Не можам, секој збор ме потсеќа на него.. Се лупам во ѕиздот, клекнувам и плачам на сиот глас..

    Ова конкретно кога се разочарав од него
     
  14. Angie.97

    Angie.97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    14
    Сакам да разговарам со некој и јас исто :)
    Разговорот со некоја навистина добра личност ќе ми помогне, која може да ме слуша и да биде заинтересирана .. која после тоа ќе ме расположи ..
    Но понекогаш кога немаш со кого да разговараш ......... ти доаѓа да легнеш во кревет и да мислиш за тоа што ти се случува, за тоа што си разочаран ..
    Но боље е да разговараш со некој .. така се ослободуваш од се што си разочарана и од се што ти лежи на душата .. :)
     
  15. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    се нервирам ! ако има кој да ме сослуша во ред,но ако нема... се затворам во себе додека да проанализирам и после си продолжувам некако,сепак зависи за какво разочарување се работи
     
  16. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Легнувам да спијам и се надевам дека ќе го сонувам Вилијам Леви :D
     
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    I cut myself..... another piece of chocolate cake :^: :^: :^:
     
  18. AnimeHQ

    AnimeHQ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    246
    Кога ке се разочарам сакам да има некој до мене и да ме ислуша , да ме слуша внимателно :!: и секако, тоа мора да биде човек кој што ми е особено ДРАГ. :!:
    Од кога ке си искажам „Маките“ после тоа ми е многу полесно, многу многу полесно и се смирувам како бајче. После тоа како би кажале - јово на ново по искачање и лудување! :lol:
     
  19. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.835
    Пол:
    Женски
    Па... кога подразмислам и тешко се разочарувам :) , кога стануува збор за машко моментално со дечко ми е супер никогаш ме нема разочарано :!: , али имало коњи во мојот живот така да свако чудо за три дана :D , нема зошто да се преоптоварувам ако некој не ме заслужува не трескам глава за него, а инаку сум позитивна личност ако имам некој проблем може ке се изнервирам малце ама по еден саат си се тешам и знам дека се ке биде добро и си наогам начин како да си ја средам ситуацијата или проблемот, ако е за испит па уште полесно првин се изнервирам и после седнам и си загрејам столчето :D , не вреди да се разочаруваме и откажуваме, а ретко плачам, не сакам ни сама пред себе да си дозволам солза пииии гордост пуста, а понапред плачев и за убаво и за лошо плачев и кога видов дека сум примана на факултет :wasntme: , инаку нема разочарувања нема откажувања ке настојувам таква да си останам да не се менувам ;)
     
  20. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се разочарам,тоа вообичаено е од мене,ќе пробам да го вратам филмот назад,да се потсетам на се како било,што можело да се случи и секогаш зборувам со мојата сестра,која секогаш е тука за мене и може да ме сослуша,секогаш кога ми е најтешко.
    Ретко се разочарувам ама,знам да се смирам и да размислам со ладна глава,ама никогаш не плачам и не се нервирам заради некој што ме разочарал,затоа што не вреди за НИКОГО.Ако разочарувањето доаѓа од мене ,ќе се тешам,затоа што секогаш може подобро и не се откажувам,животот оди понатаму,а доколку ме разочара некој друг,сигруно и понатаму нема да имам доверба,ќе возвратам или ќе простам,доколку некој ќе ја поправи грешката,затоа што сите грешиме,посебно ако се случи од моите родители,или сестра ми...ама понекогаш не се одмазудавм,бидејќи животот тоа најдобро го прави. ;)