Што сакаат девојките

Дискусија во 'Канта' започната од maja.kostovska, 5 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Девојките сакаат:

  -цел ден да го поминат во пижами
  -да пијат кафе секое утро
  -да добијат бакнеж на челото
  -момчиња кои мирисаат убаво
  -распродажба во нивната омилена продавница
  -да фотографираат
  -момчиња кои умеат да ги насмеат
  -маскара
  -кога во продавница го имаат нивниот број од омилените чевли
  -чоколадо
  -преспивање кај другарките
  -картичка за купување од Victoria’s secret
  -шопинг во Њујорк
  -кога омилените фармерки совршено им одговараат
  -купки што мирисаат убаво
  -да се облекуваат убаво за да се чувствуваат подобро
  -да добијат порака за добра ноќ
  -да пеат гласно додека возат автомобил
  -бакнежи додека врне
  -момчиња кои имаат смисла за мода
  -да имаат цела колекција шминки
  -да пијат коктели
  -да добиваат честитки за Денот на вљубените
  -да ги запишуваат интересните моменти во дневник
  -да доживеат моменти за паметење
  -долги и бавни бакнежи
  -да пишуваат СМС-пораки и да одат во исто време
  -сосема да „откачат“ на журки
  -да добијат неочекувана порака од некој што им недостасува
  -кога за прв пат од момчето ќе ги слушнат зборовите „Те сакам“
  -да добијат букет цвеќе од некој што многу им значи
  -постојано да пробуваат некоја нова боја на лак за нокти
  -црвен кармин
  -кога ќе застанат пред огледало само во долна облека и ќе се потсетат колку убаво изгледаат
  -да отпатуваат на некој остров
  -кога нивната коса е совршена иако не одат никаде
  -да го гледаат зајдисонцето
  -да имаат романтична вечера на плажа
  -постојано да купуваат високи потпетици
  -одмор со пријателките
  -долга коса
  -да бидат совршено облечени и нашминкани
  -секогаш да носат чанта
  -неочекувани бакнежи
  -чоколадни палачинки
  -кога ќе слушнат песна која целосно ги опишува нивните чувства
  -шолја кафе и интересно списание
  -да добијат неочекуван подарок од момчето
  -да планираат што ќе облечат наредниот ден
  -да имаат колекција парфеми
  -да имаат илјадници пара чевли
  -помфрит
  -да имаат рамен стомак
  -да бидат модели
  -кожни јакни
  -ефект на „зачадени очи“
  -животински дезени
  -интересни шноли
  -да ја гледаат омилената серија
  -да потемнат кога одат на одмор
  -љубовни писма
  -да ја запознаат славната личност за која фантазираат
  -вечерни прошетки на плажа
  -свежи крофни
  -да имаат беспрекорна кожа…

  јас би сакала скоро се... а вие? и да барав ваква тема, не најдов ако има слична слободно клуч :angel:
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  Девојките не знаат што сакаат :$
   
 3. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  моментално ...

  Сакам да сум сакана само .
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.709
  Допаѓања:
  103.834
  И така отиде почитта кон себе и од светот. Пуф...
  И така настанаа спонзорушите и безделничарките...
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Кога копирате од негде, барем имајте достојност да напишете од каде е!
  А со тоа што не се согласувам со листава, друга работа.
  Испадна жена=глупа, празна, површна, неспособна.....
  И после се лутиме зашто мажите така мислат за нас, епа самите така си се класифицираме и буквално навредуваме |(
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.