1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакате повеќе, да сте сакани или посакувани?

Дискусија во 'Врски' започната од OzzyAngel, 19 јуни 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Па девојки, ајде да видиме што сакаме повеќе?
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  i toa i toa e ubavo .... ne treba da e preterano ne moze da se odredi covek samo za edno od ovie dve barem spored mene :D
   
 3. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  сакана
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Дефинитивно јас сакам да сум сакана повеќе отколку посакувана! Бидејќи што ми вреди тој да ме посакува ако не ме сака? Тоа на некој начин е како “дружба за секс и ништо повеќе“ без чувства! Или пак тој да ме види после неколку дена и прво што ќе сака е да ме одведи вкревет? А ако јас не сакам, да се налути! Тоа се причините поради кои што сакам да сум пред се САКАНА а се` друго доаѓа со љубовта!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370

  pa da jas zatoa rekov dvete .... :D sekoja zena saka da bide sakana i da bide posakuvana od sakaniot :D barem jas taka mislam ubavo mi e sto znam deka sum sakana a vo isto vreme i posakuvana ...:D
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Да те посакува може секој. Да те сака - НЕ.
  Затоа, сакана.
   
 7. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  sekoja zena saka da bide sakana i da bide posakuvana od sakaniot
  точно затоа ги сакам и двете
   
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сакам да бидам САКАНА.....ама ми годи и кога ме посакуваат не само тој што ме сака туку општо на која жена не би и било убаво да ја посакуваат :$
  како и да е пре би избрала да бидам сакана :)
  па за посакување лесна работа 8)
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Ништо не се прави само со сакање, без хемија и без страст. Од држење рачиња и прошетка под виножито и нема многу фајде. :)
  Ништо не се прави само со посакување, луда, дивјачка, сексуална привлечност, без ронка емоција ...
  Затоа ми е потребна идеална комбинација од двете, подеднакво. ;)
   
  На cresa-jagoda и loveuhateu3 им се допаѓа ова.
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Се сложувам со Трендафилчето :) ...сакана и посакувана во комбинација, а впрочем и двете секогаш треба да одат заедно во пар :!: :D
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Двете заедно во пар. Па како ќе те сака ако не те посакува? Тоа не го прави другар? Или брат?
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  И двете подеднакво.
   
 13. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  И двете, ама повеќе да сум сакана :)
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сакана и посакувана од тој што го сакам, а посакувана од сите околу :$ :lol:
  Сериозно, едно без друго не одат, и двете треба да се чувствуваат за да биде добро.
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  сакам да сум сакана :inlove: и во меѓувреме посакувана :$
  има ли поубаво од двете во пар? :lol: :$
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Сакам прво да ме сака,а од кога ќе ме засака да ме посакува....мирисот од мојот парфем да го потсеќа на мене кога ќе си заминам од неговата постела,и едвај да чека пак да биде со мене......сакам да не може без мене!!!! :P
   
 17. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Посакувана = Страст , Сакана = Љубов :)
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  би избрала сакана...
  затоа што кога некој те сака, тој ќе те посакува :inlove:
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  сепак посакувана,ни сама не знам да објаснам зашто,ама во секој случај мислам дека тоа чувство е поинтензивно
   
  На loveuhateu3 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  сакам да бидам сакана :)