Што сега со свадбата?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LaTama, 20 март 2020.

 1. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  едноставно одложете ги свадбите и тоа е тоа
   
  На cresa-jagoda, didisi, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 2. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.003
  Допаѓања:
  4.035
  Пол:
  Женски
  Ајде одморете до догодина :D:D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.607
  Допаѓања:
  135.071
  Прогнозата е дека вакцина ќе има, за не порано од 18 месеци.
  Јас би откажала свадба.

  Ако некому е толку битно да се венча, или законски да стапи во брак, може да направи обред во црква и/или потпис во матично.

  'Циркузите' опа-иха... можат било кога.

  Ништо нема да се случи.
  Ќе си откажете... па Боже здравје, може и в година свадба.

  Ако се лути некој.. покажете им снимка од заразени на респиратори.
   
  На bicycle, cresa-jagoda, Bezimenka90 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  194
  Значи толку сте себични и огорчени, не знаете да сочувствувате со човек! Нормално дека ни е битна оваа тема на тие што имаме закажано свадби, еднаш правам свадба, најубавиот ден во животот не за џабе рекле, ама додека не ве заболи на своја кожа не знаете како е па тука како од шала откажете, како божем толку е едноставно.Прост пример, свадбата знаете од кога ми е зкажана? Од пред 9 месеци, знаете во мај колку термини имаше пред 9 месеци? - само 2, се резервирано, закажано и сега пак одново којзнае кога.Имајте осет!А за тие што викаат како од пушка да се откаже ви посакувам исто како нас што може да ни се откаже и вас!
   
  На Anod10, Dennings, martty06 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  2.500
  Пол:
  Женски

  Е не најубаво вака нели?
  Имате ли памет бре луѓе?
  Знаете ли што воопшто се случува???Освестете се бре ало!:|
  За се има време ќе дојдат убави денови се ќе се среди само здравје.
  Тоа е најбитно.:)

  И не колни не е убаво, тоа не чини.
   
  На cresa-jagoda и Tea678 им се допаѓа ова.
 6. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  20.821
  Пол:
  Женски
  Е ова богами е баш зезнато :|
   
 7. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.841
  Пол:
  Машки
  Гледам ја нема никој до сега пишано, мала шега:

  Животот ви дава..втора шанса. ]:):lol:(y)
   
  На *Amethyst*, sj *O*, bicycle и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  1.317
  Пол:
  Женски
  На братучедка ми во Мај и ја откажаа и се јавија телефонски, на другарка во Јуни уште од сега исто и ја откажаа, ги презакажаа таму за Октомври, е сега штета за поканите кој ги купил, ама никој не можеше ова да го предвиди, сепак ме изненадија што имале осет и им се јавија од рестораните да откажат како и секој нормален човек што би откажал. Само здравје, па се што следува.
   
  На cresa-jagoda, Mami3 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  9.121
  Пол:
  Женски
  Арно кажаа престапна година. Ние мислевме смешка е, ама сепак не било смешка. :tmi:
   
  На sj *O*, martty06, Harper и 9 други им се допаѓа ова.
 10. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  567
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Не се знае со вирусот што ќе биде може да трае и неколку месеци, како што гледате никој не се пази и излегуваа каде што ќе им текни и нормално ќе се зголеми бројот, ако сакате да се биде се во ред треба да останете дома и се помалку ќе се намали со вирусот, господ да ни е на помош, незнам што да кажам..

  Свадби, родендени откажете подобро за вашето здравје отколку тие работи, не е крај на светов има време да ги закажите дали порано дали покасно. #останидома
   
  На @ster@, cresa-jagoda и ohlalalala им се допаѓа ова.
 11. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Тој што не е засегнат од оваа ситуација нека не ја отвара оваа тема. Оставете не да ги споделиме искуствата.
  Ме интересира во врска со матичното, нас ни е платено за во ресторан, праша ли некој дали може датумот да се презакаже или некоја друга опција без да ни пропаднат парите?
   
  На martty06, LaTama и didisi им се допаѓа ова.
 12. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.772
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Ај не ја откажувај и се надевам гостите ќе се попаметни па нема да дојдат
   
  На sj *O*, ladymici, Harper и 13 други им се допаѓа ова.
 13. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  1.317
  Пол:
  Женски
  Знаеш дека не е убаво да клеветиш? Никој не е крив за епидемијата, ниту пак некој рече дека е лесно, малце се лесните работи во животот на сите ни е тоа познато, ама што треба нормален човек да каже во период на епидемија? Не, бе зашто да откажете и да помине ова за некоја недела, пак во луѓето ќе постои некој страф туку-така да се мешаат со други луѓе. Никогаш никој ништо не може да предвиди, животот во една секунда може да се смени и никој никого не прашува дали му одговара истото.
   
  На Always_smile, sj *O*, fana и 6 други им се допаѓа ова.
 14. LaTama

  LaTama Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Мислам дека најмал проблем е матичното... Најзезнато е што ке треба да бараме нови термини и во ресторант и со музика а капарот ни е даден и таму и таму а мн тешко да се усогласат и двете работи :/
   
  На martty06 и Bicka77 им се допаѓа ова.
 15. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.768
  Допаѓања:
  19.028
  Пол:
  Женски
  Не е убаво да посакуваш такво нешто.
  Никој не те фати за гуша.
  Слободно право ја свадбата онака како што си замислила и како што чекаш 9 месеци. Среќа е што си нашла термин. Уште поголема среќа би било да си чекала 15 месеци, па така свадбата би ти се паднала во ноември кога короната би стивнала и не би станало збор за одложување. Некогаш поблискиот слободен термин не е и најсреќниот избор.
  Убаво да си поминете сепак и не ги слушај тие што ти велат да ја одложите. Лесно е да се каже одложи ја. Биди херој и прави свадба во мај да те видам.
   
  На sj *O*, Herrera, Alisa22 и 11 други им се допаѓа ова.
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.184
  Допаѓања:
  42.617
  Пол:
  Женски
  Од некои ресторани се јавуваат и откажуваат свадби за Април.
  А и Мај не е далеку.
   
 17. Bicka77

  Bicka77 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Другарка ја презакажа од средина на мај за средина на август ( не навлегувам во тоа дали доволно доцна ја поместила). Термини за септември слабо. Јас сеуште со прст немам мрднато :|
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Машки
  najverojatno otkazuvanje
   
 19. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.292
  Допаѓања:
  9.110
  Пол:
  Машки
  Читавте за тие што се венчале на балкон? :D
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 20. loreta123

  loreta123 Нов член

  Се зачлени на:
  17 март 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Ajde nemoj da pisuvas smesni postovi.
  Ako svadbata bila najubaviot I najvazniot den togas slobodno mozat 99.99% da recat "sto ke mi e zivot ponataka koga nema da dojde poubav den".

  Daj trgni go postov, stramota e, gledaj sto se slucuva,zalosno site onie po svetov koi vo momentov se borat za zivot I ostanatite koi nemozat pri sebe da dojdat od zagubata.

  Golema tragedija te snaslo, treba da ja prezakazes svadbata. (lalala)

  Znaes kolku svadbi ke bidat otkazani.
  Svadba nisto neznaci, ako se sakate ke bidete zaedno, virus nasila nema da ve spoi.

  Eve I da ja izvedes nekako svadbava, sto mislis koj ke ti dojde?
   
  На sj *O*, Herrera, Harper и 9 други им се допаѓа ова.