Што сега со свадбата?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LaTama, 20 март 2020.

 1. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.808
  Пол:
  Женски
  Не, кај било тоа, дај линк ако може.:)
   
 2. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.189
  Допаѓања:
  6.122
  Пол:
  Женски
  Најдобро презакажете си ги свадбите. Не за друго, страшно е. Многу луѓе се во паника и пола и повеќе нема да ви дојдат. Ние сме кумови на една свадба сега на лето, збунети се тотално, незнаат што да прават. Најверојатно ќе ја презакажат.
  Ние нашата свадба ја презакажавме за 14 месеци подоцна, поради смртен случај. Сепак се се случи, и веселба и радости. Без разлика колку пари сте дале за капар, откажете и да не ви ги вратат, гајле ви е, подобро така да се фрлат,што се вели, отколку по болници да се дадат, вака и многу животи нема да се заразат од срањево.. А и газдите на рестораните мислам дека не би ризикувале за една свадба ресторантот да им се затвори..

  Еве некој пар сепак се одлучил свадба да си направи.
  ER94FNbXkAAmjVe.jpg
   
  На sj *O*, SummerGirl, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
 3. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Ха ха гостинка бев на свадбава и беше на крај на фебруари кога ни еден заболен немаше кај нас. И не критикувај и пишувај кога не знаеш !
   
  На MeowMeow, candy.cane и Starlič им се допаѓа ова.
 4. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.189
  Допаѓања:
  6.122
  Пол:
  Женски
  Јас не критикувам, налетав на сликава и ја ставив. Зборам општо. Не лично за свадбава дека има/ло заразени. Многу луѓе ке си преќутат. Нема да кажат дека се настинати, толку треба. Не се навредувај толку брзо
   
  На sj *O*, coolgirl123, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.808
  Пол:
  Женски
  Како немаше никој заболен у февруари?
  У Кина почна декември минатата година, кај нас баш у февруари се откри првата заболена.
  А маскиве за шо се на сликата или фото монтажа е?
  У време на пандемија нив најбитно им е свадби да прават ама они си знаат.
   
  На cresa-jagoda и Starlič им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.547
  Допаѓања:
  124.345
  Чупе, јас свадба правев пред скоро 20 години, и да ти кажам... 'забавата' почнува после свадбата.
  Не велам дека не ти е криво, ама можеш ли против природата?

  Ако се сакате и сте искрени во намерата да бидете заедно, не прави разлика дали и кога ќе направите свадба.
   
  На Lovelynne, Butterfly1107, sj *O* и 18 други им се допаѓа ова.
 7. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  Нас свадбата ни беше закажана пред година дена.... Но со ситуацијава ја презакажавме крај на август..... Но и за тогаш ме фаќа страв дека нема да биде...Како за сите така и за нас.

  Најважно сите да бидеме живи и здрави!
   
  На sj *O*, LolytaS, SummerGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  20.218
  Пол:
  Женски
  Ај сфаќам дека сте се нашле во небрано ама полека со драмите малце. (facepalm) Не е крај на светот ако не ви се одржи сега свадбата.
   
  На Alisa22, LolytaS, SummerGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 9. Далија

  Далија Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Другарка ми ја одложи свадбата поради корона вирусот.

  Јас правев минатата година свадба знам како ви е на сите.Не сакам да звучам клише но толку многу се спремавме,морам да напоменам сами си ја правевме свадбата со сопругот (финансиски) и организациски а не машка страна ова женска тоа ќе среди па мешање на родителите едноставно не сакавме ...зборот ми беше спремање за еден ден и стрес претрпен се да биде океј и пристојно.
  Свадбата помина супер,сите беа среќни и задоволни имаме околу 5-6 илјади слики ,видео од 6 часа убаво се тоа еве да ви кажам ретко кога ми текнува на свадбата :D хахаххаа

  Гледајте да помине кризава,секако ќе се реши ова со зголемување на температурите.Ќе имате повеќе време за спремање а и некои измени ќе може да направите до тогаш.И само лабаво без претерување.Коцките сами ќе си се наместат.Познавам еден куп луѓе што не направиле свадба па си имаат хармоничен брак и убаво си живеат.
   
  На Konfetka, ohlalalala, Fifi84 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Маските се заебанција на сликава ,нормално за слика, тогаш кога беше свадбава немаше никакви мерки , значи збориме за тука во МК , а ако збориме за Кина имаше случаи уште од декември . Не мешајте баби и жаби .
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  12.458
  Пол:
  Женски
  Ставете се на местото на гостите. Јас да сум некаде поканета извини ама не доаѓам. Во ваква вонредна состојба најголемата грижа ми е Митра и Митре да не ја откажат свадбата со 300 души, уште пред 8 месеци си купив фустан, и сега кај ќе го облечам? Сигурно, сигурно гостите најмногу за вашата свадба се секираат. Не ја откажувајте сега, ќе ја откажете кога никој нема да ви дојде, ќе дојдат само најблиските, и колку 20 души ќе се соберете вкупно?
   
  На Harper, Nausicaa, Doozy и 11 други им се допаѓа ова.
 12. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.121
  Допаѓања:
  67.199
  Пол:
  Женски
  И да несакате да ја откажете вие ќе ви откажат газдите од рестораните ,самите први ќе ве побарат.
  Не е оваа ситуација да се размислува дали да се откажува или не,мора!
  Не работи ништо и не се знае ќе биде вака,така да навреме средете си некои работа да не бидете до последен момент во двоумење.
  Другар имаа закажано сега за крај на март со покани со се,па откажано е се.

  Да останеме живи и здрави веселба може секој ден да се направи,немора да е петок, сабота или недела само ден за свадба.
   
  На sj *O*, CameliaMiller, duffi и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Женски
  Ние ја откажавме нашата, требаше да биде во мај.
  Имавме дадено капар во ресторант, музика и фотограф. Добро што беа слободни сите еден ден во август, па за тогаш ја закажавме, не ми е баш по ќеиф август месец ама тоа е..
  Се мислевме да почекаме уште некој ден, ама како што тргнала работава и да се управи колку-толку одма нема да дозволат свадби со по 300 луѓе да се прават, па со време си најдовме термин.
  Веќе си лупнав пари за покани кои ќе идат во ѓубре и морам други да нарачам со новава дата..
  Си купив фустан, па добро што не отидов порано да ми го теснат и кратат, така да ќе си постои до летото, сега не гледам други модели бидејќи може да ми биде криво. Малку се каам што го купив, ама незнаев дека ќе биде вака.
   
  На cresa-jagoda, Starlič, Em4e711 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Другар ми имаше закажано веридба за Велигден се спремаа се уште зимата, со сите обичаи, со музика со земање од дома на невестата ништо, откажаа, а свадбата мислам дека им беше за во август
   
 16. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.352
  Пол:
  Женски
  Јас не знам дали да поплачам или да се насмеам..

  Себични се тие што викаат да ја откажеш?
  А ти светицата, ама баш ич не си себична што не размислуваш на здравјето на 300 души што ќе ти дојдат на свадба. Или само ти и ти си важна, другите кој ги врти, а?
  Ако најголеми достигнување во животот ти е да играш на сопствената свадба па да ти е најубавиот ден во животот..џабе живееш златна :)
   
  На *Amethyst*, sj *O*, Nausicaa и 21 други им се допаѓа ова.
 17. лукајана

  лукајана Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2015
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  402
  Пол:
  Женски
  А кој ке и дојде на свадба? Луѓето од дома не излегуваат сигурно не му дошло на некој до свадба. Реалноста е таа може да се лутат колку сакаат ама сега не е време за свадба. И со полициски час како ке изрежираат свадба со дозвола од мвр ке се мажат.
   
  На sj *O*, ohlalalala, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Тука се зборува за свадби во мај, јуни... значи не се знае дали до тогаш ќе има полициски час..вонредна состојба и слично
   
  На LaTama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. лукајана

  лукајана Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2015
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  402
  Пол:
  Женски
  Не, се зборува за свадби во услови на корона. А ако нема полициски час и вонредна состојба значи ке нема ни корона
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.297
  Пол:
  Женски
  Сите ќе раскинете !!!
  Сите ќе се разведете !!!

  За џабе свадби ова она само во трошак ќе влезете |(
   
  На sj *O*, Konfetka, Indiegurl и 2 други им се допаѓа ова.