1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сега со свадбата?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LaTama, 20 март 2020.

  1. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Не, кај било тоа, дај линк ако може.:)
     
  2. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Најдобро презакажете си ги свадбите. Не за друго, страшно е. Многу луѓе се во паника и пола и повеќе нема да ви дојдат. Ние сме кумови на една свадба сега на лето, збунети се тотално, незнаат што да прават. Најверојатно ќе ја презакажат.
    Ние нашата свадба ја презакажавме за 14 месеци подоцна, поради смртен случај. Сепак се се случи, и веселба и радости. Без разлика колку пари сте дале за капар, откажете и да не ви ги вратат, гајле ви е, подобро така да се фрлат,што се вели, отколку по болници да се дадат, вака и многу животи нема да се заразат од срањево.. А и газдите на рестораните мислам дека не би ризикувале за една свадба ресторантот да им се затвори..

    Еве некој пар сепак се одлучил свадба да си направи.
    ER94FNbXkAAmjVe.jpg
     
    На sj *O*, SummerGirl, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
  3. coolgirl123

    coolgirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Ха ха гостинка бев на свадбава и беше на крај на фебруари кога ни еден заболен немаше кај нас. И не критикувај и пишувај кога не знаеш !
     
    На MeowMeow, candy.cane и Starlič им се допаѓа ова.
  4. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Јас не критикувам, налетав на сликава и ја ставив. Зборам општо. Не лично за свадбава дека има/ло заразени. Многу луѓе ке си преќутат. Нема да кажат дека се настинати, толку треба. Не се навредувај толку брзо
     
    На sj *O*, coolgirl123, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Како немаше никој заболен у февруари?
    У Кина почна декември минатата година, кај нас баш у февруари се откри првата заболена.
    А маскиве за шо се на сликата или фото монтажа е?
    У време на пандемија нив најбитно им е свадби да прават ама они си знаат.
     
    На cresa-jagoda и Starlič им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Чупе, јас свадба правев пред скоро 20 години, и да ти кажам... 'забавата' почнува после свадбата.
    Не велам дека не ти е криво, ама можеш ли против природата?

    Ако се сакате и сте искрени во намерата да бидете заедно, не прави разлика дали и кога ќе направите свадба.
     
    На Lovelynne, Butterfly1107, sj *O* и 18 други им се допаѓа ова.
  7. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    3.447
    Пол:
    Женски
    Нас свадбата ни беше закажана пред година дена.... Но со ситуацијава ја презакажавме крај на август..... Но и за тогаш ме фаќа страв дека нема да биде...Како за сите така и за нас.

    Најважно сите да бидеме живи и здрави!
     
    На sj *O*, LolytaS, SummerGirl и 11 други им се допаѓа ова.
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Ај сфаќам дека сте се нашле во небрано ама полека со драмите малце. (facepalm) Не е крај на светот ако не ви се одржи сега свадбата.
     
    На Alisa22, LolytaS, SummerGirl и 11 други им се допаѓа ова.
  9. Далија

    Далија Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    127
    Пол:
    Женски
    Другарка ми ја одложи свадбата поради корона вирусот.

    Јас правев минатата година свадба знам како ви е на сите.Не сакам да звучам клише но толку многу се спремавме,морам да напоменам сами си ја правевме свадбата со сопругот (финансиски) и организациски а не машка страна ова женска тоа ќе среди па мешање на родителите едноставно не сакавме ...зборот ми беше спремање за еден ден и стрес претрпен се да биде океј и пристојно.
    Свадбата помина супер,сите беа среќни и задоволни имаме околу 5-6 илјади слики ,видео од 6 часа убаво се тоа еве да ви кажам ретко кога ми текнува на свадбата :D хахаххаа

    Гледајте да помине кризава,секако ќе се реши ова со зголемување на температурите.Ќе имате повеќе време за спремање а и некои измени ќе може да направите до тогаш.И само лабаво без претерување.Коцките сами ќе си се наместат.Познавам еден куп луѓе што не направиле свадба па си имаат хармоничен брак и убаво си живеат.
     
    На Konfetka, ohlalalala, Fifi84 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. coolgirl123

    coolgirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Маските се заебанција на сликава ,нормално за слика, тогаш кога беше свадбава немаше никакви мерки , значи збориме за тука во МК , а ако збориме за Кина имаше случаи уште од декември . Не мешајте баби и жаби .
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ставете се на местото на гостите. Јас да сум некаде поканета извини ама не доаѓам. Во ваква вонредна состојба најголемата грижа ми е Митра и Митре да не ја откажат свадбата со 300 души, уште пред 8 месеци си купив фустан, и сега кај ќе го облечам? Сигурно, сигурно гостите најмногу за вашата свадба се секираат. Не ја откажувајте сега, ќе ја откажете кога никој нема да ви дојде, ќе дојдат само најблиските, и колку 20 души ќе се соберете вкупно?
     
    На Harper, Nausicaa, Doozy и 11 други им се допаѓа ова.
  12. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    3.447
    Пол:
    Женски
    На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.688
    Пол:
    Женски
    И да несакате да ја откажете вие ќе ви откажат газдите од рестораните ,самите први ќе ве побарат.
    Не е оваа ситуација да се размислува дали да се откажува или не,мора!
    Не работи ништо и не се знае ќе биде вака,така да навреме средете си некои работа да не бидете до последен момент во двоумење.
    Другар имаа закажано сега за крај на март со покани со се,па откажано е се.

    Да останеме живи и здрави веселба може секој ден да се направи,немора да е петок, сабота или недела само ден за свадба.
     
    На sj *O*, CameliaMiller, duffi и 6 други им се допаѓа ова.
  14. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.067
    Допаѓања:
    4.135
    Пол:
    Женски
    Ние ја откажавме нашата, требаше да биде во мај.
    Имавме дадено капар во ресторант, музика и фотограф. Добро што беа слободни сите еден ден во август, па за тогаш ја закажавме, не ми е баш по ќеиф август месец ама тоа е..
    Се мислевме да почекаме уште некој ден, ама како што тргнала работава и да се управи колку-толку одма нема да дозволат свадби со по 300 луѓе да се прават, па со време си најдовме термин.
    Веќе си лупнав пари за покани кои ќе идат во ѓубре и морам други да нарачам со новава дата..
    Си купив фустан, па добро што не отидов порано да ми го теснат и кратат, така да ќе си постои до летото, сега не гледам други модели бидејќи може да ми биде криво. Малку се каам што го купив, ама незнаев дека ќе биде вака.
     
    На cresa-jagoda, Starlič, Em4e711 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    Другар ми имаше закажано веридба за Велигден се спремаа се уште зимата, со сите обичаи, со музика со земање од дома на невестата ништо, откажаа, а свадбата мислам дека им беше за во август
     
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.581
    Допаѓања:
    171.560
    Пол:
    Женски
    Јас не знам дали да поплачам или да се насмеам..

    Себични се тие што викаат да ја откажеш?
    А ти светицата, ама баш ич не си себична што не размислуваш на здравјето на 300 души што ќе ти дојдат на свадба. Или само ти и ти си важна, другите кој ги врти, а?
    Ако најголеми достигнување во животот ти е да играш на сопствената свадба па да ти е најубавиот ден во животот..џабе живееш златна :)
     
    На butterfly6223, *Amethyst*, sj *O* и 22 други им се допаѓа ова.
  17. лукајана

    лукајана Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    506
    Пол:
    Женски
    А кој ке и дојде на свадба? Луѓето од дома не излегуваат сигурно не му дошло на некој до свадба. Реалноста е таа може да се лутат колку сакаат ама сега не е време за свадба. И со полициски час како ке изрежираат свадба со дозвола од мвр ке се мажат.
     
    На sj *O*, ohlalalala, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Тука се зборува за свадби во мај, јуни... значи не се знае дали до тогаш ќе има полициски час..вонредна состојба и слично
     
    На LaTama му/ѝ се допаѓа ова.
  19. лукајана

    лукајана Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    506
    Пол:
    Женски
    Не, се зборува за свадби во услови на корона. А ако нема полициски час и вонредна состојба значи ке нема ни корона
     
    На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Сите ќе раскинете !!!
    Сите ќе се разведете !!!

    За џабе свадби ова она само во трошак ќе влезете |(
     
    На sj *O*, Konfetka, Indiegurl и 2 други им се допаѓа ова.