1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сега со свадбата?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LaTama, 20 март 2020.

  1. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Немој да си ја откажала ,фатете сите 300 души корона и уште поинтересно ќе биде од свадбата :D
     
    На SummerGirl, sj *O*, ohlalalala и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Не се сложувам дека тие што не прават свадба не треба да коментираат.

    Како што напишав и погоре 'За мене лично се добредојдени и постовите на сите што слушнале за луѓе во наша ситуација'. Многу од вас веќе и го направија тоа, и за тоа сум ви благодарна.

    Во поглед на лицата што се од другата страна на свадбата, односно гости, загриженоста е повеќе од нормална. Нормално е да ми е побитно моето и здравјето на моето семејство отколку нечија свадба. Ако некој запнал да прави свадба у овој период, оставете ги, нека си прават. Дали ќе имаат кој да им свири и кој да ги служи гостите и дали ќе имаат гости е знак прашање ама нека си мислат они... Оставете ги, секој со својот памет и среќа.

    Интересни предлози како на пример оние за поканите погоре се добредојдени од било кој и да се.
    Останете позитивни и здрави (fingers)
     
    На sj *O*, Mantub, candy.cane и 10 други им се допаѓа ова.
  3. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Во општина.
    Свадба имаме направено.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.682
    Пол:
    Женски
    Зошто срам? Твои пари даваш, нема за што да ти биде срам...Ако не ти се нафаќаат да го корегираат некако да се познава најмалку, имај ја и оваа опција. Според мене е апсурдно да се дадат пари за нови покани. Секако никој не ги анализира колку се совршени, а поголемиот дел што ќе ги дадете завршуваат во ѓубре.
     
    На candy.cane, Ladybug98 и Bicka77 им се допаѓа ова.
  5. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Мое мислење: Тоа и не е некоја организација, лесно може да одложи. Зашто регистрацијата да си ја памтиш вака? Почекајте си и поубаво ќе поминете. Јас го фатив последниот воз почеток на март се регистриравме и после некој ден почнаа мерките. Пак не ми беше сеедно.
     
  6. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.797
    Допаѓања:
    38.182
    Пол:
    Женски
    Никој не рече дека ќе прават свадба сега во ваква криза, ама не ми е јасно зошто одма им рипнавте на членките што се загрижени што сега со свадбата, секако е голем настан за секој кој си се осеќа така и има право да се пожали или да побара совет што понатаму. Мислам како вас ве засега тоа што си коментираат членки што се засегнати на темава.
    Јас ја откажав мојта, требаше да биде во Април. Јас и сопругот веќе сме во брак 2 год, ама немавме никаква прослава тогаш на регистрација и сакавме да направиме мала свадба со најблиските да си прославиме и да се венчаме во црква. И јас се нервирав, собирав пари и штедев за свадбата цела година, ама веќе не ми е ни битно. Среќа поканите не ги дадов, немавме оставено капар за ништо оти се беше договорено со пријатели(музика, фотограф и ресторант) и секако сега имаат разбирање. Кажавме дека кога ќе помине се ќе се договориме пак и ако се слободни тогаш ок, ако не ќе му ја мислиме кога ќе дојде време. Јас мислам дека било кој да е нема да прави проблем за капарот да стои за подобри времиња. Не се нервирајте само, да преживееме ова и да сме живи и здрави сите, ќе дојдат подобри времиња ќе се направи свадба.
     
    На Rubiii, kukla21, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
  7. queen007

    queen007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Мала шала(fingers) 88E54D85-F4D6-4274-A42A-56B57F0F5C35.jpeg
     
    На Dalia93, sj *O*, Bebac и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Sureja 22

    Sureja 22 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Dali mislite deka ke pomine virusot do krajot maj ?
     
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.548
    Дека ќе се намали-мош. Ама дека скроз ќе се врати се во нормала до тогај-не. Мислам накај јули ќе се враќа се во нормала.
     
    На Butterfly1107, Bicka77 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    spored mene do sredinata na maj bi trebalo da se sredi se ...
     
    На sheis и Sureja 22 им се допаѓа ова.
  11. Sureja 22

    Sureja 22 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    I jas mislam taka.se.nadevame.daj bose da pomine i site.da sme ubavi nevesti ❤
     
    На No Makeup му/ѝ се допаѓа ова.
  12. swizzlec

    swizzlec Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Јас требаше во јуни да одам на свадба кај братучетка, али не верувам ќе се смири скрос до тогаш ситоацијата па се решив да не одам. Ме нарече себична и ми се налути, јас и викам нема потреба за толку големи драми се случи што се случи не ризикувам за моето здравије, а особено за здравието на моите кои се во ризична група. Згора на се имаме роднини од Италија што ќе доаѓаат.
     
    На Ladyy*, P.S.love, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  13. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.179
    Допаѓања:
    3.439
    Пол:
    Женски
    Не и била во ред реакцијата. Прво не се ни знае до Јуни што ќе биде,и да сака она да прави свадба ако сеуште е со вакви мерки да ја прашаш како ќе ја прави свадбата?

    За мај знам сигурно и јас и сите мои познаници одложивме свадбите. За понатаму не би знаеле уште сега. Сите сакаме се да се среди и плановите да ни се исполнат ама ова не зависи од нас.
     
    На P.S.love, Bicka77 и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
  14. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Страшно колку несовесни и себични луѓе има! Во ред, дај боже да се среди дотогаш се, сите тоа го сакаме но како може да се лутат ако некој сака да биде претпазлив за себе и за свои блиски. Ако таа не размислува за последиците и најбитно и е да се одржи нејзиниот свадбен ден додека сите повозрасни луѓе, бремени жени , болни луѓе се во опасност..... алал да и е! Ич да не ти е гајле ако се налути, крај краева секој да си гледа за себе барем, кога гледаме дека другите не се грижат за никој и ништо :|
     
    На cresa-jagoda, hermosa, Bicka77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. swizzlec

    swizzlec Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Она е многу тврдоглава и вика и мислиме лошо. Но ете таква е е сторена што да и правиме, не е последна не е ни единствена.

    Се надевам ќе се смири до почетокот на летото па вие останатите да си ги имате свадбите.
     
    На Bicka77 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Женски тие што ги презакажавте за кога ги презакажавте свадбите? :)
     
  17. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    5.009
    Пол:
    Женски
    Јас кај тие што требаше да идам во мај/јуни ги презакажаа за во ноември и октомври, ама пак во зависност од ситацијата ќе видат како ќе биде, искрено не' секогаш одговараат и овие месеци за свадба ама здравје...
     
    На thelittle17 и Em4e711 им се допаѓа ова.
  18. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
     
    На Nellie, P.S.love, H.VAGA и 7 други им се допаѓа ова.
  19. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Nisto ne e pobitno od zdravjeto na lugeto, svadbata moze da se odlozi, pa i krajno da se rodi bebe i so bebe moze da se pravi.. Vakva situacija e za site, da preziveeme ova pa ke se veselime..
     
    На cresa-jagoda и Amelia им се допаѓа ова.
  20. barbiegirl123

    barbiegirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    84
    Ajdee da se priklucam i jas ma temava... nie nevestite od ovaa godina ke imame sto da mu raskazime na nasite deca ponatamu ovaa ne se slucuvat cesto hahah,,, jas imam svadba vo 20 Juli i iskreno mislam deka i do togas nema da zavrsit ova... e sega sto mi predlagate da prezakazam za oktomvri ili ? :/
     
    На Осе му/ѝ се допаѓа ова.