Што се би направиле девојките за да заведат некое момче?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 28 март 2010.

 1. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Јас лично, ништо.
  Абе си има тука нека хемија, нема шо да се заводи, изводи... :rofl:
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 2. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Jас не превземам којзнае какви мерки. Нема што да изигравам бесни глисти за да го заведам, ако му се допаѓам тоа нека е онака каква што сум. Ако треба нешто да бидне, ќе бидне, ако не - здравје :lol:
  Но сум била присутна на такви „сценарија“ (би ги нарекла) каде што девојките биле спремни да ги понижат најдобрите пријателки само за да му привлечат внимание на оној кој им се допаѓа. :x
   
 3. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Ќе го погледнам еднаш-два пати. Ако ме погледне и тој може ќе продолжам со понатамошен флерт, ако не, чао-пријатно со сила убавина не бидува. Не се тепам и не трошам сили за џабе. 8)
   
 4. Ann99

  Ann99 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Кај мене само ова успева „Однесувај се пријателски, гледај го заљубено“ и некоја насмевка упати му тоа најмногу успева според мене :)
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  769
  Јас да му пријдам на машко - НЕ :D
  Немам храброст за такво нешто. Ниту пак ми се случило да пратам другарка што ќе му рече на некој ејј абе онаа те свиѓа :o
  Вообичаено упорно гледам во некогу подолго време и со тоа му давам знак дека ми се допаѓа и го забележувам па потоа се повлекувам... Ако ми пријде ок ако не ништо страшно - има други... :)
  Обично пиоѓаат ако сте му симпатична...
  И никогаш неможам да сватам девојки што ги прогонуваат симпатиите. Женски олабавете ако некој не ве свиѓа - не ве свиѓа немора да се понижувате пред сите и да трчате по него...
   
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  3.039
  Внимавајте! Ако продолжите така тогаш по некое време ќе почнат и вам машките така да ви прават (и тоа оние кои вам ви значат и ви се свиѓаат!) и тогаш ќе се чудите зошто и како успеале да ве повредат?! Не џабе рекле старите сè се враќа сè плаќа... Ако не сакате дечковци ниту мувачи отворено ставете го тоа на знаење до нив. Дрскости и корпи и сл. правете само доколку и покрај тоа што вие убаво и јасно сте рекле НЕ они упорно продолжуваат да гњават.
   
  На Witchy-style и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 7. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.782
  Пол:
  Женски
  Добро де не го правам тоа со сите машки...Само со тие што се подосадни и што мислат дека се фраери или незнам што и дека ниедно женско не може да им одолее...А кај мене повеќето се такви, со гоолема самодоверба, па со корпа ги слуштам на земја, им давам до знаење дека не сум лесна и дека не можат секоја што посакаат да ја имаат :D
   
 8. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Јас го погледнувам , и он ќе ме погледне , па насмевка .. па после што ќе биде нека биде ;D :lol:
   
  На Ivi05 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  a за мене некое советче за во врска со заведувањето....
   
 10. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Јас пак сум отворен тип :D Сакам да си флертувам,ако добијам и поглед од таа страна добро,ако не не е само еден :lol: Но имам лоша навика и не можам да се контролирам,односно се заљубувам во погрешни личности :tmi:
  Инаку како повеќето се е во погледот,јас насмевката баш и не си ја сакам.Доколку некој стварно ми се свиѓа или го сакам спремна сум да направам се :!:
   
 11. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.354
  Како и повеќето девојки, искрен одговор :)
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  192
  Лично јас ништо не се обидувам да направам за да заведам некое машко... Едноставно се однесувам обично како што се однесувам спрема сите и ако му се допаднам.. добро а ако не здравје :D не се обидувам да направам нешто посебно
   
  На sandramnmp и Lejly им се допаѓа ова.
 13. sandramnmp

  sandramnmp Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6


  потполно иста ситуација , нема шанси такво нешто да напраам , па другарките кје почнат да ми викаат : глеј го оној колку е убав (а типов си имал женска) , ја им викам бегај бе зафатен е .... мене срам ми е да флертувам со некое машко , поима неам , грозно ми е и затоа и даље сум сингл ....
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  Би го носела во темно тесно уличе за да го силувам!
   
  На srcekrsacka и kravce им се допаѓа ова.
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.665
  Пол:
  Женски
  искрено искрно би се обидела ;)
   
 16. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  секогаш девојките треба да го гледаат и своето достоинство. Сепак не е секогаш така...
   
 17. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Па не се замарам мн мн али кога ќе приметам дека некој почнува да ми се пушта ако ми се свига го оставам да олади па после почнувам јас ... А можам се и сешто да направам нормално до граници на нормалата :)
   
 18. Didi-13

  Didi-13 Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  Мислам дека ако тој дечко им се допаѓа се би направиле, но во граници на нормалата - да не претеруваме :D
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  733
  Пол:
  Женски
  :D Не те приметува?!Облечи танга помини покрај него и види реакција :D шала на страна не до толку :)
  инаку лично јас многу не се преоптеретувам со тоа.Океј ми е да направам нешто за да ме забележи но да се има некои граници до кај може да се оди.Знам често да разговарам со некој негов другар/ка,ако стоиме во некоја близина или не поврзуваат некои другари/ки или дојде до некој муабет во кој можам да се вклучам знам да исхуморизирам нешто :D знам да ги фатам на муабет :P но,доколку некој вистински ми се допаќа можам да превземам и некои други работи :D
   
 20. Monique995

  Monique995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  201
  На почеток на запознавање, ни со прст не би помрднала :D
  Подоцна ако се затрескам, Се‘. :D