Што се би направиле девојките за да заведат некое момче?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 28 март 2010.

 1. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Ништо, би била своја.
  Нема потреба да ме сака таква каква што не сум!
   
  На Alisa22, WildMk и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 2. beyonce.69

  beyonce.69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Драги мои Феминки ми се свиѓа еден дечко и со него имам испаднато, тој е постар од мене и сакам да го привлечам уште повеке сакам да го натерам тој да трчи по мене ве молам за совет како да го изведам тоа ? :wasntme: ........ :inlove:
   
 3. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.770
  Пол:
  Машки
  Bring out the big guns.. или во превод миничите и деколтеата.
   
  На beyonce.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. beyonce.69

  beyonce.69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  благодарам на советот ке го искористам :rock:
   
 5. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Досега не сум била во ситуација да заведувам... Моето мото е дека женские во никој случај не се пуштаат први.. така даа прв пристапи мојот дечко, и сеуште сум со него, што значи до сега не сум заведувала :D
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.406
  Допаѓања:
  46.470
  Пол:
  Женски
  Има девојки кои прават драми за да бидат забележани. Јас не правам ништо, јас со поглед говорам. Се трудам да се најдеме очи во очи и длабоко да го погледнам. Често ми рекле дека имам поглед со кој многу говорам. И во повеќе случаи упалило :)
   
 7. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  2.143
  Пол:
  Женски
  Јас не мислев дека има до толку психопатки до пред некое време, се додека не видов една девојка што се правеше за да биде со еден. Значи девојкава правеше се што е можно за да биде со него, немаше граница, немаше гордост и не бираше начин и средства, мислам дека и преку лешеви би газела. Тоа што го правеше беше стварно злобно, не размислуваше за тоа колку луѓе ќе повреди, и беше битно само да му стане девојка.
  Се сеќавате на шапнските серии и какви не сплетки и лошотии правеа лошите девојки опседнати со главниот лик од серијата, само за да го освојат и тој да биде со нив? Епа оваа буквално како од шпанска серија беше излезена, значи неверојатно!!! Девојката изгледа многу гледала шапнски серии па се претопила во нив.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.453
  Допаѓања:
  94.210
  Пол:
  Женски
  Искрено доживеав случка јас имам дечко, ама имам и пријател кој раскинал со девојката пред Нова година.Јас не ја познавам бившата негова и типкава да ти била психопатка, си дозволува да ми пишува во порака, да си зима замав, да ме моли да бегам од дечко и. Мене ич не ме интересираат приватните животи на пријателите, ама типкава болна се запнала, си направила триста филмови. Преку неа увидов на што е спремно женско очајно, на што е спремно да направи и повеќе од шпанска серија. Се најлошо и секакви филмови ама па типкава многу забегана беше. Скроз болна во паметот.
  И незнам што ќе постигне со тоа, така повеќе го губи и никогаш нема да го врати.
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Toxicna

  Toxicna Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Поминувам покрај него,гордо и со голема самодоверба,го погледнувам длабоко во очи,ќе се поднасмевнам и заминувам.Кратко и слатко.:P Во горе наведените случаеви за тие очајните,мој совет до сите е никогаш не трчајте по нив,само направи го своето и ако сака тој нешто со тебе,ако му се допаѓаш,ќе се потруди да те освои.А да се правиш лоша,очајна и глупа за некој што не реагира уште од прва,правиш голема грешка.:D Ако проба да стапи во контакт со мене тогаш сум добра и своја.:P
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.406
  Допаѓања:
  46.470
  Пол:
  Женски
  tumblr_n1kix7eqPp1t2x8lzo1_500.jpg
   
  На LoveRain, PaLaVa, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.958
  Допаѓања:
  33.590
  Пол:
  Женски
  Јас ништо не би правела, би била своја тој ако ме сака ќе ме сака каква што сум нема потреба да правам некои работи само за да го заведам. Кога се запознававме со дечко ми, кога сеуште само излегувавме, а и пред да се запознаеме не сум мислила како да го заведам, се си беше природно и спонтано без некакви тактики за заведување и слично.
   
  На bebaa и WildMk им се допаѓа ова.
 12. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Не знам што правам ама никогаш не сум била сама за долго. Имам нешто во себе што ги привлекува. Си освоив еден и тој ме освои мене и сеуште ме држи. :D
   
 13. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  960
  Пол:
  Женски
  Треба само да има девојка.
   
 14. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Да не има контра ефект пази. Не сите машки сакаат разголени девојки. Треба да видиш каков тип на девојки сака.

  Со што ги привлекуваш?
   
  Последна измена од модератор: 31 октомври 2018
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.422
  Допаѓања:
  123.158
  Флертувам 'по дифолт' кога ќе ми се допадне некој.
  Дури не се ни заприметувам на моменти...
  Ако до толку сум заинтересирана, ќе му понудам да излеземе (ако веќе тој не понудил).
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.827
  Пол:
  Женски
  Флертувам со насмевки и кратки погледи, а потоа го игнорирам за повеќе да му го привлечам вниманието :lol:
   
  На WarriorMind му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.066
  Допаѓања:
  17.076
  Пол:
  Женски
  Ама буквално сè.Од најубави до најнеубави и подмолни работи.
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  8.677
  Пол:
  Женски
  За да "освојам" некого не, прво ради себепочит и второ затоа што сум лав, не сакам да молам некого за внимание, не во буквална смисла.
  Ама да си 'заведувам' веќе заведен и мој е доста интересантно. ^_^
  Не сакам друг, си го заведувам одново и одново.
   
  На mari_sa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.791
  Допаѓања:
  109.431
  Пол:
  Женски
  Јас ништо, оставам да ме заведуваат. Олдскул сум. :rofl:
   
  На Ugly Duckling и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.161
  Допаѓања:
  10.342
  Пол:
  Женски
  јас па досега не сум се пуштила на никој,ама затоа па секогаш ко ќе ми се засвиѓа некој додека попрашам јас за него и додека се потокмам да направам чекор ете го тој како некоја телепатија.... Прв ми пристапува. Си викам ја имам ли таа среќна ѕвезда да привлекувам тие истите кои ми се свиѓаат и да ги добијам на полесен начин без да се помачам јас со нив?
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.