1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што треба да направи еден Фраер за да го освои вашето Срце?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

  1. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Фраерот прво да не глуми Фраер оти уште не почнати завршуваме.
    Е сеа нали ако не глуми Фраер, прво да ме почитува, со цврст карактер, свој на своето, паметен, маж што ќе се грижи за мене, гордо ќе шета со мене, позитивна личност која ќе знае да ги истера моите бубачки кои неретко ми се гости :D амбициозен, да знае што сака од животот. За физички изглед немам некои критериуми, ама еве може да е црн и висок :D
     
  2. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    Да ме сака и почитува, да се труди околу мене, да ми угодува, да биде покрај мене секогаш кога ке ми треба, да ми докажува а не само да збори, да не се преценува, да е горд на мене, дае искрен и му бидам на прво место :)
     
  3. OneHeart

    OneHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    33
    Најпрво да ме сака ИСКРЕНО. Да има карактер, да биде романтичен,да го цени она што го имам, да ме прифати каква што сум , да ме почитува , да ги цени и моите дугарки , да можам да му верувам .... итн. итн ;)

    Да не се лажеме и изгледот ми е битен 8) . Да биде повисок од мене , смеѓ , зелени очи , слаб , кафена коса и да има стил
     
  4. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    да се справи со мојот екстра ТЕЖОК КАРАКТЕР ..ако успее во тоа..ги поминал сите тестови...
    Секако и изгледот е мн битна компонента од мозаикот наречен успешна врска :!: :clap:
     
  5. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    1. Да има пари
    2.да има многу пари
    3.да биде мултимилионер.
    Нема женско срце кое нема да биде освоено.
     
  6. lilybeth

    lilybeth Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    Уште не знам што направи тој што ми го освои срцето а и не знам јас што да направам веќе да не е така ..:D
     
  7. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Најпрвин да се однесува убаво со мене, да ме прифати онаква каква што сум и да ја добие довербата моја.
     
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    1. Цврст и постојан карактер
    2. Да нема хендикеп во искажување на љубовта кон мене како со зборови така и со дела (да нема љубов не би ни била со него);
    3. Почит кон мене
    4. Почит кон себеси и свесност за сопствената вредност (не да лечи комплекси на мене)
    5. Разбирање (мижи татара и сега јас сум лутко не ми се играат на овие години)
    6. Широкоградост
    7. Несебичност

    Хммм, го опишав мм. :$
     
    На EleMental и H.VAGA им се допаѓа ова.
  9. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ........РОМАНТИЧЕН.....внимателен,во секоја прилика да ми подарува мали поклончиња,да ми се јавува,да ми пишува нежни пораки и стихови од песни....
    ........ХАРИЗМАТИЧЕН....да има смисла за хумор,онака како од шала да ме крени да ме заврти,да ме бакни во вратот,ако сум тажна да ме насмее,да ме одведи на некое убаво место кај ќе сме сами....
    .......СИМПАТИЧЕН........не сакам лепотани,класика,ни мазни,шо употребуваат креми и парфеми.сакам да е мажествен пред се...широки рамења,повисок од мене,со железна прегратка,каубојски тип....хахаа...

    ....... :$ ....имав среќа да сретнам баш ваков фраер кој го освои моето срце и е мојата најголема љубов... :inlove: .
     
  10. Puflice

    Puflice Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    120
    Треба само да има бечка школа.
    И да има СЕ,ако ја нема таа школа,џабе му е.Пуфи не му паѓа во прегратка. :geek:
     
  11. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Ако има харизма 90% сигурно ме освоил, што се однесува до неговиот карактер и внатрешност би сакала да е цврста личност која знае што сака во животот и да ме почитува мене и моето семејство, секако тој ќе го добие истото за возврат. Што се однесува до надворешниот изглед, сакам да е повисок од мене, затоа што јас сум бајаги висока.
     
  12. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Да биде искрен, да знае да почитува, да биде образован и достоен за мојата љубов.
     
  13. dzvezdicka12

    dzvezdicka12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    12
    по толку разочарувања што сум доживеала треба ептен да се потруди, околу се :D да се надеваме ќе дојде "правиот" наскоро :geek:
     
  14. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Да не ми зборува за романтики, да не ми симнува ѕвезди и да не ме праша дали сака да ме бакне.
    Ова неможам да го сварам. Може ли да те бакнам ? Пф. Ако сака да ме бакне, нека ме бакне, ако не сакам јас ќе се тргнам и готово.
    :D

    Да знае математика :D .
    Да биде искрен и да има авантуристички дух и познавање во спорт.

    Едит :
    Зашто фраер и срце се со голема буква ? |(
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    во принцип не ,,треба,, да прави ништо,прво ако јас го приметам,нели сааалам да му фрлам окце,па после тоа каков е на карактер,кои ни се заеднички работи и сл,а ако се заљубам скроз е тогаш и нешто погрешно да прави,лек ми нема :lol:
     
  16. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Па вака...
    Одсекогаш сум го чекала принцот на белиот коњ но никогаш не е престигнал...изгледа има метеж во сообраќај. :rofl: Има дами кои чекајки го принцот на белиот коњ ќе го добијат само коњот,тоа е најтрагично. Затоа моите очекувања не се многу големи само е потребно да ме цени,секогаш да биде тука за мене и да ме сака најмногу на цел свет а и тоа да ми го кажува. Машко мора да има некаков карактер ама штета бидејки повеќето немаат карактер туку се понашаат тотално сељачки е таков не ми треба. Убавината секогаш ми е на 3 место. Сепак ако не е убав нема да го знапознаам и тие првите 2 се губат! х)
     
  17. simplyheaven

    simplyheaven Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    7
    Многу еноставно.Само да ме сака,цени,почитува,да биде искрен и да има доверба во мене,несакам ништо друго. :)
     
  18. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Како прво фраер не може да ме освои, не паѓам на такви |(
    За мене фраер е синоним за подпросечен маж кој својата неинтерелегенција ја истакнува со пари, мускули, глупаво и простачко однесување, ретко некакви манири и почит.

    Од дечко/маж сакам да ме воодушеви, умствено и физички.
    Јас или се заљубувам на прв поглед, па затоа првиот впечаток ми е секогаш најважен или ич.
    Некој може да ме освои само доколку е начитан, има цврсти ставови и мислења, има одговор на моите некогаш комплицирани прашања и барања, има смисла за хумор и се постави џентлменски од старт.
    Од физички карактеристики мора да е висок, со крупна градба и впечатлива појава.

    Го опишав, уште да ставам слика од дечко ми и завршив работа :rofl:
     
    На Ana3567 и Waka-waka им се допаѓа ова.
  19. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Па да ги има основните човечки особини. Да биде искрен, да знае да сака, да почитува и така натаму. И да има зелени очи. :wasntme:
     
  20. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Незнам мојот фраер што направи...Еднаш помина пред мене очите ми останаа во него ...Прекрасен е...Секое женско срце би го освоил... :inlove:
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.