Што треба да направи еден Фраер за да го освои вашето Срце?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.420
  Фраерот прво да не глуми Фраер оти уште не почнати завршуваме.
  Е сеа нали ако не глуми Фраер, прво да ме почитува, со цврст карактер, свој на своето, паметен, маж што ќе се грижи за мене, гордо ќе шета со мене, позитивна личност која ќе знае да ги истера моите бубачки кои неретко ми се гости :D амбициозен, да знае што сака од животот. За физички изглед немам некои критериуми, ама еве може да е црн и висок :D
   
 2. bejbi19

  bejbi19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  24
  Да ме сака и почитува, да се труди околу мене, да ми угодува, да биде покрај мене секогаш кога ке ми треба, да ми докажува а не само да збори, да не се преценува, да е горд на мене, дае искрен и му бидам на прво место :)
   
 3. OneHeart

  OneHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  33
  Најпрво да ме сака ИСКРЕНО. Да има карактер, да биде романтичен,да го цени она што го имам, да ме прифати каква што сум , да ме почитува , да ги цени и моите дугарки , да можам да му верувам .... итн. итн ;)

  Да не се лажеме и изгледот ми е битен 8) . Да биде повисок од мене , смеѓ , зелени очи , слаб , кафена коса и да има стил
   
 4. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  2.373
  Пол:
  Женски
  да се справи со мојот екстра ТЕЖОК КАРАКТЕР ..ако успее во тоа..ги поминал сите тестови...
  Секако и изгледот е мн битна компонента од мозаикот наречен успешна врска :!: :clap:
   
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.614
  1. Да има пари
  2.да има многу пари
  3.да биде мултимилионер.
  Нема женско срце кое нема да биде освоено.
   
 6. lilybeth

  lilybeth Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  13
  Уште не знам што направи тој што ми го освои срцето а и не знам јас што да направам веќе да не е така ..:D
   
 7. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Најпрвин да се однесува убаво со мене, да ме прифати онаква каква што сум и да ја добие довербата моја.
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  17.910
  Пол:
  Женски
  1. Цврст и постојан карактер
  2. Да нема хендикеп во искажување на љубовта кон мене како со зборови така и со дела (да нема љубов не би ни била со него);
  3. Почит кон мене
  4. Почит кон себеси и свесност за сопствената вредност (не да лечи комплекси на мене)
  5. Разбирање (мижи татара и сега јас сум лутко не ми се играат на овие години)
  6. Широкоградост
  7. Несебичност

  Хммм, го опишав мм. :$
   
  На EleMental и H.VAGA им се допаѓа ова.
 9. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ........РОМАНТИЧЕН.....внимателен,во секоја прилика да ми подарува мали поклончиња,да ми се јавува,да ми пишува нежни пораки и стихови од песни....
  ........ХАРИЗМАТИЧЕН....да има смисла за хумор,онака како од шала да ме крени да ме заврти,да ме бакни во вратот,ако сум тажна да ме насмее,да ме одведи на некое убаво место кај ќе сме сами....
  .......СИМПАТИЧЕН........не сакам лепотани,класика,ни мазни,шо употребуваат креми и парфеми.сакам да е мажествен пред се...широки рамења,повисок од мене,со железна прегратка,каубојски тип....хахаа...

  ....... :$ ....имав среќа да сретнам баш ваков фраер кој го освои моето срце и е мојата најголема љубов... :inlove: .
   
 10. Puflice

  Puflice Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  120
  Треба само да има бечка школа.
  И да има СЕ,ако ја нема таа школа,џабе му е.Пуфи не му паѓа во прегратка. :geek:
   
 11. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  205
  Ако има харизма 90% сигурно ме освоил, што се однесува до неговиот карактер и внатрешност би сакала да е цврста личност која знае што сака во животот и да ме почитува мене и моето семејство, секако тој ќе го добие истото за возврат. Што се однесува до надворешниот изглед, сакам да е повисок од мене, затоа што јас сум бајаги висока.
   
 12. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Да биде искрен, да знае да почитува, да биде образован и достоен за мојата љубов.
   
 13. dzvezdicka12

  dzvezdicka12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  по толку разочарувања што сум доживеала треба ептен да се потруди, околу се :D да се надеваме ќе дојде "правиот" наскоро :geek:
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.630
  Да не ми зборува за романтики, да не ми симнува ѕвезди и да не ме праша дали сака да ме бакне.
  Ова неможам да го сварам. Може ли да те бакнам ? Пф. Ако сака да ме бакне, нека ме бакне, ако не сакам јас ќе се тргнам и готово.
  :D

  Да знае математика :D .
  Да биде искрен и да има авантуристички дух и познавање во спорт.

  Едит :
  Зашто фраер и срце се со голема буква ? |(
   
 15. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  во принцип не ,,треба,, да прави ништо,прво ако јас го приметам,нели сааалам да му фрлам окце,па после тоа каков е на карактер,кои ни се заеднички работи и сл,а ако се заљубам скроз е тогаш и нешто погрешно да прави,лек ми нема :lol:
   
 16. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Па вака...
  Одсекогаш сум го чекала принцот на белиот коњ но никогаш не е престигнал...изгледа има метеж во сообраќај. :rofl: Има дами кои чекајки го принцот на белиот коњ ќе го добијат само коњот,тоа е најтрагично. Затоа моите очекувања не се многу големи само е потребно да ме цени,секогаш да биде тука за мене и да ме сака најмногу на цел свет а и тоа да ми го кажува. Машко мора да има некаков карактер ама штета бидејки повеќето немаат карактер туку се понашаат тотално сељачки е таков не ми треба. Убавината секогаш ми е на 3 место. Сепак ако не е убав нема да го знапознаам и тие првите 2 се губат! х)
   
 17. simplyheaven

  simplyheaven Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  7
  Многу еноставно.Само да ме сака,цени,почитува,да биде искрен и да има доверба во мене,несакам ништо друго. :)
   
 18. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.650
  Како прво фраер не може да ме освои, не паѓам на такви |(
  За мене фраер е синоним за подпросечен маж кој својата неинтерелегенција ја истакнува со пари, мускули, глупаво и простачко однесување, ретко некакви манири и почит.

  Од дечко/маж сакам да ме воодушеви, умствено и физички.
  Јас или се заљубувам на прв поглед, па затоа првиот впечаток ми е секогаш најважен или ич.
  Некој може да ме освои само доколку е начитан, има цврсти ставови и мислења, има одговор на моите некогаш комплицирани прашања и барања, има смисла за хумор и се постави џентлменски од старт.
  Од физички карактеристики мора да е висок, со крупна градба и впечатлива појава.

  Го опишав, уште да ставам слика од дечко ми и завршив работа :rofl:
   
  На Ana3567 и Waka-waka им се допаѓа ова.
 19. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  Па да ги има основните човечки особини. Да биде искрен, да знае да сака, да почитува и така натаму. И да има зелени очи. :wasntme:
   
 20. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Незнам мојот фраер што направи...Еднаш помина пред мене очите ми останаа во него ...Прекрасен е...Секое женско срце би го освоил... :inlove:
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.