1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што треба партнерот/ката да направи за вие да се почуствувате изневерени?

Дискусија во 'Врски' започната од worrieddd, 16 декември 2018.

 1. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  3.540
  Пол:
  Женски
  Случајно ми дојде идеа да ја отворам оваа тема. Што за вас претставува изневерување? Што треба да направи партнерот (или вие ) за да се почувствувате изневерено(или тој/таа) или повредени максимално? Верувам дека за секого е различно.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Не мора да има секс или да мува некоја за да се почувствувам изневерено. Ако го фатам да ме лаже за некоја посериозна работа, без разлика дали љубовна, финансиска, емотивна, шта год, би се осетила многу повредена.
  Ако прекршил некој договор меѓу нас, некои цели, кои сме ги градиме долго време, би ме повредил такоџе.
  Во суштина, неверството со друга жена или маж (секако иде, не му знаеш:)) би ми било најмал проблем од кој би се осетила повредена или изневерена.
   
  На blackwave, WildMk, Mari* и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  10.377
  Пол:
  Машки
  Да не посветува доволно внимание, да нема почит доволно, да те смета за сигурен или како и да е, односно да не те цени воопшто, и секако после доаѓа изневерувањето односно сексот. Затоа што инцидентен секс нема и не верувам односно досега не сум запознал таква личност.
   
  На blackwave, WildMk, Mari* и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  63.035
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што изневерувањето е физичко и емоционално, би се чувствувала изневерено само во случај кога би имало некакви физички ,,активности" со друга или покажување чувства кон друга, вклучувајќи флерт. За други работи, како на пример помало внимание, би се чувствувала незадоволно но не и изневерено.
   
  На zokystanoevsky и shz им се допаѓа ова.
 5. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.763
  Допаѓања:
  49.775
  Пол:
  Женски
  Н Е П О Ч И Т У В А Њ Е.

  Во секој облик.
  Мислам дека ми требаше премногу време во животот за да сфатам дека партнерот мора да се потруди да направи да ми е убаво со него, без разлика дали сме сами, или во друштво во кое тој ме однел. Јас тоа секогаш го правам, и го очекувам истото за возврат.
  Значи, мора. Нема изговор.

  Тоа не значи дека треба да е на моја страна ако правам нешто што не е во ред, или да трча по мене и исполнува желби, ама почит и отворен разговор на секоја тема се задолжителни.

  Било каква лага исто така не е во ред. Многу лесно губам доверба, а и тешко се лутам за работи, ама од такт ме вадат лаги.

  Непотребни драми, контролирање, криење и лажење се работи кои никој не смее да ги дозволи, а за секс со друга личност или било какво физичко изневерување веќе не ни спомнувам, мислам дека се подразбира дека не е добро и не смее.
   
  На blackwave, Ivan4e04, Annath и 23 други им се допаѓа ова.
 6. Holy Asian Jesus

  Holy Asian Jesus Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Ако напраи нешто што не би требало да го направи, а без да ми каже искрено. Ма и секс да има со друг боље да ми каже, ќе можам да сфатам отколку да крие.
   
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  10.377
  Пол:
  Машки

  Kako kje sfatis? Si za pluotvorena vrska?
   
 8. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Ја мислам на секој подобра му е полуотворена врска, отколку врска со неверства, лаги и измами.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  3.540
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ми е подобро ич да немам врска отколку да бидам во полуотворена врска. Кога би била во таква ситуација би сакала да си бидам со кого сакам, а да не се врзувам. Само што не знам до кога ќе трае тоа т.е кога ќе дојде моментот кога ќе се разочарам во себе и во се и ќе сакам нешто повеќе, а најверојатно нема да го имам.
   
  На Hellobeautiful, blackwave, WildMk и 9 други им се допаѓа ова.
 10. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Затоа и велам мила, подобро да знаеш на што си и сам да одлучиш дали сакаш да учествуваш во тоа или не. Инаку, само еден во врската ќе мисли дека го добива тоа што го сака, а му се набиваат рогчиња.
  Ја сум моногамна личност, не би сакала тројки, четворки освен ако не сум гост :angel:
   
  На kikkki, WildMk и worrieddd им се допаѓа ова.
 11. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  10.377
  Пол:
  Машки
  Тогаш подобро би останал сам, кога не постои таква личност.
   
  На Miss666 и worrieddd им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.614
  Допаѓања:
  28.942
  Пол:
  Женски
  Би се чувствувала изневерено ако ме лаже или крие нешто од мене, а притоа јас сум отворена со него и знае сè.Би се чувствувала изневерно и да ме изневери.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dayla

  dayla Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  5.550
  Пол:
  Женски
  Недостиг на комуникација, најмногу од сé.

  Тргнав да напишам повеќе работи, ама сé се сведува некако на ова. Нека ме здоболи до с'рж ама биди искрен од старт.
  Ако знам за што и како размислува, што сака и посакува, нема да се чувствувам изневерено, ќе можам само да одлучам дали сакам да останам во таа врска или не, и каде ќе тргнеме од таа точка, as simple as that.
   
  На blackwave, Milobebence, WildMk и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.900
  Допаѓања:
  161.862
  Пол:
  Женски
  Да крие работи од мене, да ме лаже. Да почне емоционално да мисли на друга.
  А физички контакт со друга особа веќе да не зборам, тоа најниско ниво на изневерување ми е.
   
  На hermosa, sj *O* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.830
  Допаѓања:
  261.008
  Да ме лажи.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  10.377
  Пол:
  Машки
  Дури и бела лага? :D
   
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.830
  Допаѓања:
  261.008
  Пф... за некои е бела, за некои е сива, некои црна...
  Или лажеш, или не... Нема измеѓу.
   
  На blackwave, Milobebence и honey.11 им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  10.377
  Пол:
  Машки
  Ај да речеме... не сака директно плаќаме од страна на машко, па да се кладиме и намерно да изгуби машкото. Тоа ти е еден вид бела лага. :D


  На некој начин да не и се повредат чувставата (или егото).
   
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.830
  Допаѓања:
  261.008
  Не и' помагаш.
  Не сакам да ми ги пази чувстват и егото, сакам и нудам искреност.
   
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  6.071
  Пол:
  Женски
  Многу нешта,да не ме почитува,да ја изигра мојата доверба,да ме малтретира вербално или физички ,да се претставува таков каков што не е
   
  На WildMk, worrieddd и cresa-jagoda им се допаѓа ова.