Што треба партнерот/ката да направи за вие да се почуствувате изневерени?

Дискусија во 'Врски' започната од worrieddd, 16 декември 2018.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.032
  Допаѓања:
  98.149
  Пол:
  Женски
  Игнорирање. Ова не е само за партнери туку и за пријатели.
  Да не ме почитува,да не ме цени.
   
  На cresa-jagoda, Herrera, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  На прво место лагата,да ме излаже за било што..
   
  На cresa-jagoda, Herrera и WildMk им се допаѓа ова.
 3. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  19.234
  Пол:
  Женски
  Да сокрие нешто од мене. Нешто поважно, не мислам на ситнурии. На пример да даде скришно пари на некој, да има швалерка...
   
  На cresa-jagoda, WildMk, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.396
  Допаѓања:
  104.858
  Изневерување за мене е изневерување на доверба. Дали тоа било дека му верувам, па тој врши прељуба, ме лажи, тоа е изневерување за мене.
   
  На kikkki, hermosa, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.