1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ќе бидете во другиот живот?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SummerGirl, 17 мај 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.566
  Допаѓања:
  31.592
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • im029.jpg
   im029.jpg
   Големина на фајлот:
   19 KB
   Прегледи:
   726
 2. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Wild.Child in your next life you will be...


  a Famous Moviestar
   
 6. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  An Cullen in your next life you will be.
  [​IMG]
  a Famous Movie Director
  Со девојката горе заедно ќе работиме изгледа :P
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Можно е :y: ;)
   
 8. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im015.jpg
   im015.jpg
   Големина на фајлот:
   20,7 KB
   Прегледи:
   702
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Hipica in your next life you will be..
  [​IMG]
  Miss Universe

  Опа батоооооо!!!! :lol:
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im001.jpg
   im001.jpg
   Големина на фајлот:
   23,5 KB
   Прегледи:
   691
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  ќе ви се молам да пазите кај идете,да не ја згазнете Спичлес :(
  [​IMG]
  :D :D :D :D
   
 12. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14

  Прикачени фајлови:

 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  julie in your next life you will be. :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • peacock.jpg
   peacock.jpg
   Големина на фајлот:
   24,6 KB
   Прегледи:
   107
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  in mu next live i will be BARBIE :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 15. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  Јас во наредниот живот ќе бидам нечие милениче....
   

  Прикачени фајлови:

 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  I will beee...
   

  Прикачени фајлови:

 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.878
  Допаѓања:
  198.180
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Иха! 8) :D :D :D :D :D :D
   
 18. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Georgina Krstevska in your next life you will be..

  a President

  :P:P
   

  Прикачени фајлови:

  • im004.jpg
   im004.jpg
   Големина на фајлот:
   16,8 KB
   Прегледи:
   82
 19. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  :devil: :rofl: :swear: :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • vampnass.jpeg
   vampnass.jpeg
   Големина на фајлот:
   53,6 KB
   Прегледи:
   79
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Абе ние од Охрид се лепотици :D