1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ќе направите..

Дискусија во 'Форумски игри' започната од _minnie, 20 август 2017.

 1. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Уште една нова форумска игра за да го пополниме слободното време :D
  Правилата се едноставни одговарате на прашањето на форумџиката над вас и поставувате друго прашање. Јас ќе почнам прва :)


  Што ќе направиш ако фатиш 7ца на лото ?
   
 2. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Би отишла на некое патување и би си купила се што сакам отсекогаш:inlove:


  Што би направиле ако ви купат панда за домашно милениче ?
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.661
  Допаѓања:
  73.389
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам пресреќна и ќе ја изгушкам, пандите ми се едни од омилените животни. :) Па после тоа ќе ја нахранам, ќе и средам местенце за спиење и се останато што треба.

  Што ќе направиш ако ја чекаш твојата другарка да излезете а таа доцни половина час?
   
 4. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Ќе отидам кај неа дома и тешко неа :D
  Што ќе направиш ако крадец се обиде да те ограби ?
   
 5. Counter Girl

  Counter Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Би му удрила најсилно што можам бокс во фаца а потоа би трчала многу брзо и по пат би земала некое дрво или камен и пак би продолжила да трчам.

  Што ќе направиш ако случајно ти протече а ти седиш во скутот на дечко ти?
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.556
  Пол:
  Женски
  Немам дечко.

  Што ќе направиш ако видиш влакно во јадење?
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.661
  Допаѓања:
  73.389
  Пол:
  Женски
  Ќе го тргнам и ќе продолжам да јадам. :lol:
  Што ќе направиш ако ти заглави клучот и не можеш да отклучиш а си внатре?
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.556
  Пол:
  Женски
  Ќе спобудалам.

  Што ќе направиш ако ти се скрши штиклата среде свадба?
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.165
  Допаѓања:
  152.762
  Пол:
  Женски
  Ќе сменам во патиките кои ме чекаат во кола.
  Што ќе направиш ако имаш шанса да живееш во омилената куќа, ама мора да живееш сама?
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.556
  Пол:
  Женски
  Нема да живеам таму.

  Што ќе направиш ако се заглавиш во лифт со некој згоден дечко?
   
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Веројатно ќе испаничам и ќе се избрукам :tmi: :D
  Што ќе направиш ако филм во кино/претстава на театар на пола ти станува премногу досаден/на?
   
 12. alexa_dimoska

  alexa_dimoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Ќе го навијам алармот и ќе отспијам една партија.:D
  Што ќе направиш доколку се разбудиш на сред операција?
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.556
  Пол:
  Женски
  Ќе вриштам.

  Што ќе направиш ако во продавница ти вратат помалку кусур?
   
 14. Ownage

  Ownage Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2017
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  82
  Ќе им кажам дека направиле грешка.
  Дали ќе прифатиш да живееш на Марс?
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.556
  Пол:
  Женски
  Не.

  Што ќе направиш ако некој ти дофрлува на улица?
   
 16. alexa_dimoska

  alexa_dimoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Ќе го гаѓам со нешто.
  Што ќе направиш ако паднеш во шахта?
   
 17. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.817
  Допаѓања:
  223.013
  Пол:
  Женски
  прво ќе пробам да се извлечам а ако не можам ќе вртам по телови

  што би направила ако има земјотрес а се затекнеш во лифт
   
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.332
  Допаѓања:
  170.021
  Ke si zapalam cigara i ke cekam da vidam sto ke se sluci
  Sto bi napravila ako ti ja baraat kolata na zaem?
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.556
  Пол:
  Женски
  Зависи кој ја бара.

  Што ќе направиш ако некој ти пише љубовна порака?
   
 20. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.817
  Допаѓања:
  223.013
  Пол:
  Женски
  Ќе се смеам.

  Што би направила ако во ниедно време ти ѕвони тел и се јави машки глас тврдејќи дека требало да се најдете?
   
  На Counter Girl и SummerGirl им се допаѓа ова.